Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ijk

    nagyúr

    válasz #06658560 #19 üzenetére

    Ad1:Azt mondom, hogy egy tehetősebb átlagpolgárnak sem valószínű, hogy top10-ben lenne ilyen eszközök vásárlása, ha az anyagiakat nézzük. Csak egy nagyon gazdag amatőr fotós teheti meg, hogy 4 milláért csak egy vázat vegyen (hol vannak az üvegek, stúdió stb.). Valószínűleg sokan jobb helyet találnak a millióknak. Ezek a gépek profiknak valók, akik ezzel keresik a pénzüket.
    Ad2: Nemtudom honnan veszitek, hogy nyugaton fán terem a pénz. Nyilván sokkal kevésbé terheli meg a házikasszát pl. egy D90, esetleg egy D700/5D, de azért ott sem mozdulnak a tömegek ilyen cuccokra.

    Működés:pdf
    Röviden: 1. képnél a pirosat, 2.-nál zöld, 3.-nál kék, 4.-nél zöld csatornát rögzíti. Így külön képekkel fedi le az RGB-t, nincs Bayer szűrés.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Ijk

    nagyúr

    válasz #06658560 #28 üzenetére

    Vegyél már vissza egy kicsit. Senki sem "picsogott", hogy milyen drága, csak volt néhány szokásos vicces beszólás "ha majd nyerek a lottón..." szöveggel Erre írta valaki, hogy ennyi pénzért autót vesznek, nem érti miért kell ehhez milliárdosnak lenni, és erre válaszoltam.
    Egyébként meg amire nincs pénzem, nem veszem meg, és nem nyavalygok sohasem, hogy milyen drága, ezt kikérem magamnak. Ha lenne felesleges 10 millám, akkor sem vennék ilyet, mert nincs rá szükségem, akkor már M9-et vennék fasza Leica üvegekkel.
    Az meg nem érdekel, hogy az ismerősöd mire szórja a pénzét, meg ki milyen kocsit tuningol szénné, felőlem, ha valaki már nem tud mit kezdeni a pénzzel arra költi amire akarja, én ugyan senkitől nem sajnálom.

    /人◕ ‿‿ ◕人\

  • Vakegérke

    veterán

    válasz #06658560 #28 üzenetére

    Nem tudom milyen világban élsz, de kinyithatnád a szemed. A nagy tömeg legnagyobb gondja nem A2-es nyomtató, sárkányrepülő, avagy egy ilyen kamera. Hogy néhányan megengedhetik maguknak, az egy dolog.
    Elmondanám, hogy az átlagos melós kifizeti a számláit, és elkezd törprengeni, hogy mit, és mennyit ehet a család.

    "Nyugaton kitermelhető ennyi pénz egy gépre, nem olyan nagy csapás."
    Ja, hogy nyugaton? Keleten nem? Gondolok itt például Japánra.
    Itthon semmiképp, ha munkából, bérből élsz kétkezi munkásként. Jómagam havi párezret tudok sprórolni. Ha eldobnám a cigit, akkor lehetne akár húszezer is.
    Számolj csak, barátom. Hány év alatt szedném össze a csodamasina árát? No persze akkor nem segíthetném anyámat, akinek 52 ezer a nyugdíja, és nem vehetnék ajándékot senkinek alkalmanként.

    Szerk: Utóirat a #31-re.
    Magyaroknak készült a gép bemutatója. Kispénzű embereknek. Miért ne szörnyűlködhetnénk az árán?

    [ Szerkesztve ]

    Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

  • Ijk

    nagyúr

    válasz #06658560 #31 üzenetére

    Légyszíves mutass rá hol értetlenkedtem, vagy szörnyülködtem a váz árán. Igen vannak akik mindenen felakadnak, ha árról van szó, és ki vagy bukva, de ezt baromi rossz személynek címezted.

    [ Szerkesztve ]

    /人◕ ‿‿ ◕人\

Új hozzászólás Aktív témák