Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zaskar

    senior tag

    Na megvettem...persze lehet mondani, hogy nem vártam meg a hazai forgalmazást, meg sufni gsm, stb.. de hát az élet amúgy sem kockázatok nélküli...na meg még éppen beszámították a másfél éves 6230i-met egy tűrhető összegbe. Igaz, az eladó mindössze 6 hó garit vállal a készülékre. De hát ez legyen az én bajom...
    Akkor a telefonról is valamit. A csomagban fülhallgató, 128 Mb micro sd, töltő, Nokia bőrtok.(ez utóbbi nagyon igényes, viszont annyira szoros, hogy elég nehéz hirtelen kihúzni belőle a készüléket.) A telefont kézbevéve egyből ''megcsapja'' az embert a tesztben is kiemelt építési minőség. A rozsdamentes acél akkufedél és keret, a pontos illesztési hézagok jócskán kiemelik kategóriatársai közül. A gombok könnyen kezelhetőek, a kijelzőre nincs miért panaszkodni. Én egyből 1 gigás Kingstont tettem bele, a gyári kártyára töltött játékokat, alkalmazásokat gond nélkül áttettem erre a kártyára. A telefon hangszórója valóban nagyon tisztán és hangosan szól, bár valóban kevés méllyel, de hát ekkora hangszórótól ne is várjunk többet. Mindenesetre megnyugodtam, mert azt hittem, ez a része rosszabb lesz a 6230-hoz képest, de nem. Egyből töltöttem fel zenét, és kipróbáltam a gyári fülest is.(HS-47).Nem egy nagy szám, de nekem tökéletesen megfelel. Találtam olyan hangszínbeállítást, amivel számomra egészen élvezhető a zene. Azért az egyszerű mp3 lejátszókhoz adott füleseknél jóval többet ér...Volt W810i-m, én nem sírom vissza a hangja miatt, főleg hogy az SE beépített hangszórója nagyon élesen szólt.
    A rádió mintha valóban érzékenyebb lenne, épületen belül jóval több adót és tisztábban tudtam fogni, mint más Nokiákkal. A 2,5-es jack aljzat nem zavar, de azért majd kipróbálom más fülessel is, egy átalakító segítségével. Az USB aljzat fedele viszont igen nehezen pattintható ki - cserébe talán nem fog hamar kilazulni. USB kábel nincs a dobozban, de itthon kettőt is találtam, ami a fényképezőmhöz való. Töltőátalakító nem volt a csomagban.
    Próbáltam játékokat, alkalmazásokat rátölteni - szerencsére nem volt szükség a PC Suite telepítésére, csupán adatátviteli módban bemásolva a fájlokat, jelentős részük gond nélkül müködött. Inkább az volt a probléma, hogy sok játék nem teljes képernyős módban ment, valószínüleg nem erre a felbontásra találták ki őket.
    A beszélgetési hangerővel és minőséggel én teljes mértékben elégedett vagyok, a korábbi véleményezővel ellentétben.
    Ja, és a ''valamennyire vékony'' minősítésről: szerintem egy telefon ettől ne legyen vékonyabb, mert az már marhaság. 6230 után így is jobban oda kell figyelnem a kézben tartására.
    Az akku teljesítményéről többnyire elég negatív tapasztalatokat lehet olvasni külföldi oldalakon. Nekem az első töltés kb. 2 napig tartott, de ez idő alatt végeztem nagyon sok beállítást, kártyára másolást, stb. és persze beszéltem is vele. Remélem, hogy néhány töltés után, a szokásos felhasználási körülmények mellett ez az időtartam nőni fog még egy kissé.
    A kamerát nem igazán próbáltam, számomra nem egy fontos szempont, de a tesztképeken úgy láttam, hogy elfogadható. Egy kis Photoshopos élesítés után egész tűrhetőek lettek a képek...
    A videófelvétel gyengesége meg főleg nem érdekel, nekem többet ér, hogy egy egész igényesen megépített mobil tarthatok a kezemben, nem egy nyöszörgő-nyikorgó valamit.
    Ezekután már csak egyben bízhatok: abban, hogy nem lesz szükség annak a 6 hónap garinak az igénybevételére, és ez idő letelte után sem lesznek vele gondjaim.
    De azért annyi haszna talán volt az ''elővásárlásomnak'', hogy a hazai árusítás kezdetekor már lesz valami támpont azoknak, akik ilyen telefonban gondolkodnak...
    Köszönöm a figyelmet.


Új hozzászólás Aktív témák