Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Muton

    addikt

    válasz Male #4 üzenetére

    miért marhaság? :(((
    egy 2+ gépes hálózathoz ideális, ha a kábelezé nem megvalósítható.
    ja, és van akit zavar az a 5x8as doboz, amihez tartozik egy adapter is a plusz kábelével...
    most amikor fogynak a dugaljok a szünetmentesen, akkor olyanokat kiadni...

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • Muton

    addikt

    válasz L3zl13 #9 üzenetére

    de kár :((( azt hittem h a készenléti fesz táplálja pl floppydugón

    ez így pont jó. pl: az én gépem mindig a helyén marad és a sebeség végett kell az UTP. létezik 15 centis kábel is, így nem olyan nagy probléma h nem pci-on kapcsolódik. (és egyből lett is a házon egy fül, ha mégis mozdítom a gépet :DDD). emellett van nálunk 1 vagy 2 noti, amin max net megy annak bőven elég a wifi. nekem tökélete lenne.
    ja és ugye a több LANos alaplapokon nem ugyanolyan sebességre képesek a vezérlők, így abba dugod, amelyik jobb, vagy/és rendelkezik kükön sávszéllel

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • Muton

    addikt

    válasz L3zl13 #11 üzenetére

    nem értelek :F
    ez az ezköz nem ara lett kitalálva, hogy helyettesítsen egy webszervert, hálózati szervert. akkor miért várod el tőle?
    ez arra lett kitalálva h tudjon alacsony adatforgalmú gépek között vezeték nélküli kapcsolatot biztosítani. pl irodában .doc-ok küldözgetése és netezés. kb ennyi. ha számodra nem megelelő paraméterekkel rendelkezik, akkor ne vedd meg, viszont attól másnak lehet h ez a legjobb választás.

    '' ''ja és ugye a több LANos alaplapokon nem ugyanolyan sebességre képesek a vezérlők, így abba dugod, amelyik jobb, vagy/és rendelkezik kükön sávszéllel''

    Ezt nem értem''

    a több hálókártyát magukba foglaló alaplapokon vagy 2 hálózait vezérlő van vagy chipset plussz egy vezérlő. ezek eltérő teljesítményűek állalában. abban igazad van h nem ezek lesznek a szűk keresztmetszet. viszont van amelyik pci busz használ és van amelyiknek külön busza van. ha egy gépet teletömsz mindenféle kártyával (amelyik nem csak áramot vesz fel, hanem adatközlésre is használja a pci buszt) akkor szerinted melyik megoldás jobb? ha külön csatornán kezeli a LAN-t vagy ha még osztozik a tv-tunerrel, hangkártyával, stb. és lassítja a rendszert? ezért adott esetben hasznos lehet a külső UTPs kapcsolat, amikor a felhasználó kiválaszthatja a számára megfelelő hálókártyát.
    nyílván az lenne az igazi, h ha lehetne egy a routerbe építettet is használni

    mod: még egy kábel/DSL modemet is rakhatnának bele :))

    [Szerkesztve]

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

  • Muton

    addikt

    válasz rudi #16 üzenetére

    így van! :))

    azt esetleg néztétek h ha készenlétiről működik, akkor hogyan változik a hatótávolság illetve a többi készenléti cucc (pl egér) számára marad-e megfelelő táp az üzemhez? (pl arra gondolok h ha be van állítva a billentűzetől vagy egérről való indítás esetleg wake on lan akkor működik-e a wireless adatforgalom mellett)

    Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Új hozzászólás Aktív témák