Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz Cifu #26 üzenetére

    Alapvetően nem... mert én nem az olcsó tápokról beszélek... TT-ről szól a topic... és általában a minőségi nagy tápokról írtam (illetve hogy kicsi miért nincs).

    Az csak egy megjegyzés volt kb 1 mondat... nem a mondandóm lényege.
    Csak szokás szerint ezen pörögnek a népek a fórumokon... mindig van valami kis szálka vagy szög a deszkában/szemükben. :D

    De hogy lefőzzem neked az eszeciát... minőségi tápkról beszélek és ott a 400W vs 600W között, meg hogy miért nem gyártanak kisebbet.

    Remélem így már érthető...

    A többivel meg a saját tapasztalatom mond ellent... próbáltam már sok tápot és raktam össze sok gamer gépet és jobb a nagy táppal... csendesebb, mert nem pörgeti annyira a ventit. Kivéve persze a prémiumról van szó és mondjuk passzív, ahogy a fentebbi kolléga is írta.
    Bár ott sem árt szellőzést megoldani, tehát a háztól is függ és annak szellőzéséről, ami megint lehet zajforrás, vagy megoldandó problémakör a hő elvezetése, mert az attól még ott is meg kell oldani, vagy megfő magába, passzív ide vagy oda.

    Nekem volt már nem egy esetben hogy a táp volt a leghangosabb, mert minden mondjuk pögött 700-900RPM max... a táp meg 1200-1500 mert csak úgy tudta hűteni magát, vagy szar volt a terhelés/hőmérséklet/rpm görbéjének méretezése, amin tápoknál nem tudsz változtatni.

    Ennyi.

    De persze mindenki vehet 400W-ot és járathatja közel maxon amikor jáccik, mint ahogy írtam vesznek 1200-as turbó kocsikat is, és pörgetik a világba... csak minek. Van akinek persze az is jó, mert olcsóbb...
    :D :R

    Például: Azért vettem én FSP Hyper M 700 mert ez volt megadva:

    20% Loading < 18dbA
    50% Loading < 19dbA
    100% Loading < 25dbA

    Tehát kikövetkeztettem, hogy ha van egy 350-400W fogyasztó gépem és azt akarom, hogy ne 25dBA legyen a hang, hanem 19dBA... akkor 50%-rra kell számolnom. Tehát 700W táp kell ehhez... nem pedig 400W, hiábba vinné el azis... értem? ;)

    [ Szerkesztve ]

    Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

Új hozzászólás Aktív témák