Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz #96302336 #99 üzenetére

    Syn, mivel nem vagyunk haragban, gondoltam megosztom veled a Chip velemenyet. Ez is forditott cikk (a fel ujsagot a nemet testverbol forditjak mar evek ota). Ha a nemet es a magyar Chip ilyeneket ir, az sem tesz jot a markanak. Plane, hogy a netes tesztekben meg mas van.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • janeszgol

    félisten

    válasz janeszgol #101 üzenetére

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz janeszgol #102 üzenetére

    Az üzemidő nagyon függ a felhasználástól is. Most, hogy hétvégén nem használom a telefont, és kb. 45 perc játék van csak benne még mindig 75%-on áll. Nem is teszem fel töltőre, mert nincs értelme, holnap bőven ráér. Hét közben, mikor rendesen használom, akkor is este 40-50% körül van. Nyilván töltőre kerül, mert kibírna még egy munkaidőt, de estére tuti 2%, vagy kikapcsolt állapot lenne. Így kényelmesen gond nélkül használható a telefon. Akik a telefonon élnek egész nap, azoknak lehet, hogy nem jó, mert akkor mindenképp a napi egy töltés kelleni fog, de nem hinném, hogy nullára merítenék le. Csak a HC gamerek, de azok meg eleve kábelen lógnak, (függetlenül a telefontól, hogy milyen) Nem igazán tudnék olyan indokot mondani, hogy ez nem elég, de tegyük is hozzá, hogy számomra.
    Nyilván a konkurenseknek több eszük volt, és nagyobb akkut dobtak bele.
    Ez is az egyik érthetetlen ok, a Sony mobilos részlegétől, hogy miért kell kicentizni egy telefon energiaellátását. Aki "telefonfüggő" és azon él, annak már nagyon necces az egész napos üzemidő.
    A másik a már sokat emlegetett kamera. Egyébként számomra furcsa, hogy egy funkció milyen gyorsan meg tud ölni egy amúgy jó készüléket, mert a kamera nem csúcs, csak közepes. Részemről lényegtelen, mert nem is nagyon használtam, jó, ha 10 képet csináltam vele, az is dokumentáció. De meg tudom érteni a többieket, akik azért is vesznek telefont, mert fotózni akarnak, de semmiképp sem akarnak cipelni plusz cuccot hozzá. Nos, és pont fordítva vagyok, ha fotózni akarok, akkor viszem a gépet, és eszembe sem jut a telefon. Fordítva vagyok bekötve. Ráadásul balkezes is. :D
    Fényerő: cáfolom, hogy láthatatlan a kép full fényerőn, most is 80%-on van a beállítás és teljesen jó a képernyő láthatósága. Fogyasztásban akkor fog megugrani a rendszer, ha a "készítő mód" (ez a neve a HDR fullos kijelzésnek) be van kapcsolva. Ha normál üzemmódot választok, akkor csak akkor lesz 4k kijelzés, ha a tartalom azt kívánja, ezzel is energiaspórolás van a rendszeren. Így sima telefonáláskor, messenger, és egyéb felhasználás esetén nincs extra fogyasztás különbség. Kollégáim az S10-et, és hasonló telefonokat nyúznak, nekik az tetszik. Nekem ez tetszik. Mindenki a számára ideális készülékhez nyúl. És ez így van jól. A Samsung évek múlva is egy telefon óriás lesz, a Sony pedig a hülyeségei miatt eltűnik. Úgy, ahogy Ahogy a Nokia, a HTC. Vannak de csak mutatóban. A HTC is él, most jön ki két telefonjuk, de már csak az alsó és közép kategóriában. Arra meg kevesen kíváncsiak. Ahogy a Nokia is (névben már csak) ott is ugyanez, annyi kis különbséggel, hogy a tavalyi SoC-ot dobták a 9-be. Ők sem piacot robbantóak már.

    [ Szerkesztve ]

  • janeszgol

    félisten

    válasz #96302336 #103 üzenetére

    Köszi szépen! :R Sejtettem, hogy "kicsit" túloznak. Bal kézzel is használod a telót? Én is balkezes vagyok. Ha egy kézzel használom a teót, akkor balkézben tartom (amúgy is a bal zsebemben hordom mindig). Ha kétkézzel, akkor a jobban tartom és a ballal böködöm. Jobbkéz egykezes még megy, viszont a balban tartom és a jobbal bökdösöm nem. Olyan, mintha nem az én kezem lenne. :) Én egy fotómasinát néztem ki, csak sajna drága. A Bridge és attól felfele nem jó, mindenképp kompakt kell. Sony DSC RX100VA. A múlt havi chipben olvastam róla és megtetszett. Csak nagyon drága. Szeptemberig szól a szerződésem. Ha hosszabbítanak, akkor kapok fizuemelést is, és havi 80 ezret el tudok tenni és kb fél év alatt ki is jönne az ára. Még nézek róla videóteszteket, de szerintem megveszem ebben az esetben, ha hosszabbítanak nekem. Bocs az offért.

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz janeszgol #104 üzenetére

    Van egykezes mód, duplakopp a főmenü virtuális gombra, és "összehúzódik " a kép. van "gyors nyíl" a jobb, és balkezes váltáshoz, megjegyzi az utolsó pozíciót. És a mérete is állítható a kicsinyítésnek.

    Az RX100 brutálisan jó kis gép. És tényleg drága. De ennél kisebb ekkora tudással nem igazán van. Milc-es vagyok, azért az nagyobb ennél a gépnél. (a6500-am van) Azért zárójelben megjegyezve, megnéznék egy a6000,kitobis, kb. fele annyiban van vagy 6000y csomagot, ez két kitobjektívet is tartalmaz, Ez kb az rx100 árában van vagy egy 6400+kitobjektívet. ez is rx100 ár kb (főleg ezt, ez idei kiadás és nagyon nagy tudással rendelkezik) Igaz nagyobbak , de ha ráér a vásárlás, akkor érdemes megnézni élőben, mégis mekkorák, belefér-e a méretbe. A szenzoruk kb háromszor akkora, mint az RX100-é. (Az RX100 1"-es, az a6xxx pedig aps-c méret.) Ha számít a méret, akkor nem nagyon van más opció az RX100 jó választás. De nézd meg, mert a 6. generációnál járnak, és az 5. és a 6. között pont van nagyobb különbség a 6. az nagyobb zoom átfogású, mint a többi.

  • #96302336

    törölt tag

    válasz janeszgol #104 üzenetére

    [link]RX100VI teszt, de említik a VA az V, és egyéb más kompaktokat is. (és azóta van mark VII is. Most döbbentem rá.... :) )

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák