Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Mura

    csendes tag

    válasz NemesTom #6 üzenetére

    Nem szeretném elrontani a prekoncepcióidat, de a testmozgás során nagyon is fontos a pulzus - és nem azért, hogy minél magasabb legyen.

    Mindenkinek megvan a saját állapota, életkora, felkészültsége, esetleges betegségei miatt az optimális pulzus, ami fölé nem illik menni, mert többet árt, mint használ. Egyes edzéstervek kifejezetten a stabil pulzus fenntartására törekszenek, tehát nekem pl. nem illene 140 feletti pulzusszámokat produkálnom hosszú ideig, mivel az csak a tejsavat termeli, az izomlázat gerjeszti és rontja az izmok regenerálódását.

    A sporttudományban nagy hangsúlyt fektetnek (a megfelelő állapotfelmérés után) a pulzusszámra, mivel mind az alul-, mind pedig a túledzés problémákat hoz. Nem véletlen, hogy számos nagyon fejlett pulzus-monitort lehet kapni, különösen a tartós, aerob megterhelést igénylő sportokhoz (futás, kerékpár, triatlon).

    Az étkezéssel kapcsolatosan igazad van abban, hogy figyelni kell rá, hogy mit is eszünk. Az aláírásodból viszont arra következtetek, hogy a gluténmentes és szénhidrát-szegény étkezés híve vagy - aminek én eddig sok tudományos alapját nem láttam. Szakmámnál fogva sokat kellett foglalkoznom a gabonafélék minőségével és hatásaival, mind embereken, mind állatoknál, és még sehol nem láttam tudományosan igazolva azokat az állításokat, amiket a gluténmentes étkezés apostolai nagyon sarkosan megfogalmaznak (hozzáteszem, egyik szélsőséges diétára sem láttam még igazolást - "aurea mediocritas", tehát arany középút a megoldás szerintem).

    Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

  • Mura

    csendes tag

    válasz bteebi #15 üzenetére

    A cikk a konkrét mérési technológiáról nem mond semmit, de az Intel a honlapon, ahol promote-álja a terméket, azt mondja, hogy:

    "Merging premier sound quality with the latest in fitness-monitoring biometrics technology, the headphones include a built-in optical sensor that continuously measures your heart rate while dynamically removing noise signals caused by your body’s motion during your workout."

    Ha jól értem, akkor ez azt jelenti, hogy egy optikai szenzor figyeli a külső hallójáratban levő ereket és az ottani tónus-változás alapján számolja a pulzust. Ha a zavarszűrést jól megoldják, még működhet is (bár a Samsung Gear Fit esetében a hasonló megoldás elég pontatlan lett, különösen gyors mozgások esetében).

    Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

  • Mura

    csendes tag

    válasz Alchemist #16 üzenetére

    Most hogy terjednek az elérhető(bb) árú és viselhető(bb) pulzusmérők, a népszerű alkalmazások is egyre jobban támogataják. Az Endomondo és a Runtastic is kezeli őket, bár a Bluetooth 4.0 LE miatt (amit sok telefon nem tud, még több pedig rosszul implementál az Android stack hibái miatt) nagyon gyakran nem lehet az eszközöket rendesen csatlakoztatni.

    Én hosszas szenvedés után egy LG G2 és egy Polar H7+ között sikeres együttműködést hoztam létre, de erőteljes sz*vások közepette (felhasználó-barátnak éppen nem lehet mondani az élményt, olyan volt, mint a régi szép időkben a "hogyan osszunk ki IRQ-t az SB16-nak az állítólagos PnP BIOS akarata ellenére...")

    Overclocking és vízhűtés csak volt - most már csak a család és stock cooler :)))

Új hozzászólás Aktív témák