Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • iNfAntRy

    senior tag

    Ilyenkor hálát adok a telefonálási szokásaimnak, hogy egy 6,9 milliméteres, fémből készült jó hardveres telefont használhatok 4-5 napig 1 feltöltéssel.

    Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

  • iNfAntRy

    senior tag

    válasz ncc1701 #49 üzenetére

    Egyébként igen. Ha csak telefonálásra használom és éjszakára kikapcsolom akkor 9-10 napig is birja. De néha kell az internet szükséghelyzetben meg a gps, akkor csak 4-5 nap.
    De ettől függetlenül még mindig nem értem azokat akik drága okostelefonnal rendelkeznek és sirnak hogy naponta lemerül :( Pl aki vesz egy S6-ot és siránkozik, attól kérdem én, hogy ha arra volt pénzed akkor laptopra nem? vagy tabletre? Ha internet kell használj gépet vagy laptopot. Ugyanigy ha zenét akarsz hallgatni (otthon) vagy videót nézni stb. Aki meg aktivan használja a telefont, internettel bekapcsolja az ne csodálkozzon ha lemerül lol. Akik sokat utaznak, azok használjanak tabletet és máris tovább birja a telefonjuk...éjszakára ha lehet ki kell kapcsolni és a mobilnetet is csak akkor bekapcsolni ha nagyon szükséges. csak sokan még erre is lusták hogy kapcsolgassák..

    Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

  • iNfAntRy

    senior tag

    válasz SaGa59 #83 üzenetére

    A válaszodban benne van végül is amire panaszkodtam én is. Szóval ezek az eszközök nem arra van tervezve hogy egész nap levelezz, internetezz stb. Egy telefon soha nem fog kiváltani egy laptopot vagy bármilyen olyan eszközt amit arra teremtettek ami. Én azért használom a telefont arra amire kitalálták, mert soha nem irnék meg egy emailt ami 5 sornál hosszabb telefonon. Mozizni érdemtelen ilyen kis kijelzőn, olvasni is szenvedés. Ezkre ott a tabletem, ami 2-3 napot bir. Ha csak olvasgatok vagy szerkeszgetek akkor 4-5 napot. Szóval megértem az okostelefon lényegét (van net amikor kell, el tudom olvasni a maileket ha kell stb. De itt a hangsúly a KELL-en van.Mondom, nekem akkor is birja 4-5 napig ha levelezek rajta meg netezek. Miért? Mert kikapcsolom ha nem használom a netet. Ennyi. Ha ezt mindenki megtanulná, sokkal tovább birná a teló.

    Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

  • iNfAntRy

    senior tag

    Na akkor hogy ne kelljen külön commentet írni mindenkinek, egyben válaszolok :)

    Tamás9x: sajnos pont az ellenkezője, 9 órát dolgozom naponta, de mondjuk laptop előtt, szóval könnyű dolgom van az internetelérésben (ezért sem használom a telefont). A hazaút 25 perc (arra minek vegyem elő a telefont, úgy is mindjárt hazaérek és bekapcsolom az otthoni gépet.
    Ha ez munkafeltétel, akkor teljesen megértem! Viszont arra annyit tudok mondani, hogy akkor sajnos neked ez a sorsod :) bármelyik teló lemerithető egésznapos netezéssel, szóval sajnos ez nem fog vátlzoni nálad. Ezt a laptopkiváltást továbbra sem nagyon értem... ez nekem valamiért inkább kifogásnak tünik. Úgy értem persze hogy jó telefonon megnézni gyorsan egy emailt vagy irni egy facebook commentet stb, de mióta tudsz telefonon egy szakdogát megírni, videót szerkeszteni, visiot használni stb?...

    Ncc1701: ez most hogy jön ide? Nem értem mit akartál ezzel. Én is szoktam túrázni vagy kirándulni vagy olyan helyen lenni hosszabb ideig ahol nincs töltési lehetőség, de hát ugye 8-10 napig birja a telom 1 feltöltéssel. Egyébként meg az elég durva lenne ha 10 napig nem találnál egy konnektort :D Áram kell mindenhova szinte.

    HelixP Nekem sokkal gyorsabban merül a telefonom ha megy a mobilnet (mondjuk 2 telóm van, és ez a régebbi telefonomra érvényes inkább. Ha csak megy a mobilnet és hozzá sem nyúlok, akkor is kb 20%-ot merül 1 nap alatt.

    És válaszolva a te és Ollie megjegyzésére: Ok, nem fejeztem ki magam jól: Nem baj az ha a villamoson vagy bárhol útközben elöveszed a telefont (értelemszerüen egyszerübb mint egy laptopot), de akkor ha nem használod utána akkor kapcsold ki a mobilnetet. Illetve még azt akartam kifejezni hogy ha van a közeledben laptop vagy pc akkor azt használd a telefon helyett. Ennyi. máris spóroltál egy csomo akkuidőt. Ha lusta vagy ne a telefongyártót hibáztasd a gyors merülésért :)

    [ Szerkesztve ]

    Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

  • iNfAntRy

    senior tag

    válasz Viktor0610 #95 üzenetére

    Minek legyen bekapcsolva ha nem használnod? Úgy értem ha számítok rá,hogy valaki keresni fog fontos ügyben emailben akkor be van kapcsolva, rendben. De mondjuk megirok egy emailt valakinek hogy találkozunk akkor 1 hét múlva, és tök mindegy mikor válaszol, akkor utána kikapcsolom. Olyan mint a hütő, kiveszem ami kell utána becsukom. Ha megint kell vmi megint kinyitom. Nem a legtökéletesebb hasonlat, de gondolom érted :)

    Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

  • iNfAntRy

    senior tag

    válasz helixP #98 üzenetére

    Pont azért csinálom hogy ne kelljen tölteni mindig :) 2 dologra jó: alacsony a villanyszámlám és nem hal meg az akku idő előtt. Egyébként akinek szakmájából adódóan szüksége van állandó netre, őket megértem, csak sajnos raktuk nem segit semmi.
    Ez az okostelefon dolog olyan hogy ha teljesen ki akarod használni mindenre, akkor lemerül. Ha kijönne egy 30.000 mAh-es telefon, 1 nap alatt simán lemeritem én is gond nélkül. Szóval felesleges erről álmodozni, max 1-2 nappal tudják majd javitani a dolgot, azt is akkor ha nem használod ki teljesen a készüléket.

    Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

  • iNfAntRy

    senior tag

    válasz Viktor0610 #99 üzenetére

    Hehe, akkor csoda ,ha 1 napig bírja :)

    Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

  • iNfAntRy

    senior tag

    válasz helixP #103 üzenetére

    Nem viszi el egyáltalán,de ha lehet miért ne? :) Meg ez inkább kényelmi kérdés. A kihasználást úgy értettem, hogy durván. Pl szoktam videókat felvenni, amiket youtube-ra töltök fel, akkor eléggé merül. Ha ezen felül még menne a net is a háttérben meg beszélnék és egyebek, akkor kevesebb mint 1 nap alatt lemerül.

    Szóval hiába emelik a miliamperórát, akkor is le lehet meriteni 1 nap alatt. Itt csak nüanszokról van, ami persze jól jöhet azoknak nem nyomkodják állandóan a telefont.

    Galaxy Tab 4, Galaxy A20e, Galaxy S20FE

Új hozzászólás Aktív témák