Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bwoay

    nagyúr

    válasz balaaazs #4 üzenetére

    ez a kérdés állandóan felmerül, mert a többség megfeledkezik arról, hogy a signature Blackberry keyboard az portrait és nem landscape. évtizedek alatt sikerült kifejleszteniük az a billentyűzetet, ami a lehető legkisebb méret mellett a leghatékonyabban használható, ennek része az is, hogy a gombok közötti távolság a lehető legkisebb. értem, hogy sokan örülnének egy landscape keyboardnak, többek között én is, volt Milestone-om is, azon imádtam, de ha valaki legyárt egy ilyet, az szerintem biztosan nem a TCL lesz. még az utólag csatolható billentyűzetek is az állított elrendezést használják, ld. Samsung, ugyanis (szerintem) a manapság jellemző szövegbevitelnél magasabb annak a prioritása, hogy a user lássa az adott képet, amihez kommentel, vagy egy párbeszéd előzményeiből minél többet lásson, erre meg jobban megfelel az állított mód. hosszabb szöveg bevitele már rétegigény :) és akkor azt még nem is említettem, hogy pl egy motorola milestone vizszintes felbontását a mai készülékek már függőlegesen is tudják, tehát nem kell elfordítani a készüléket ahhoz, hogy ugyanannyi karaktert jó minőségben meg tudjon jeleníteni.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz balaaazs #7 üzenetére

    végül csak azt akartam mondani, hogy szerintem attól, hogy elfektetik a billentyűzetet, nem lesz jobb, mint a mostani. meg eszembe jutott, hogy korábban BB fronton azért sem volt igény erre, mert a kijelző alapból fektetett volt a BB-ken, tehát szövegbevitelre minden szempontból optimális volt a készülék. aztán BB10-nél jött a négyzet alakú kijelző, amit hiába forgat az ember, nem lesz szélesebb :)
    tök igazad van amúgy, a fizikai billentyűzet eleve rétegigény, viszont a landscape keyboard egy rétegigény a rétegigényen belül, ráadásul aki régi BB-s, az pont ragaszkodik a szokványos billentyűzethez, mert hosszú évek rutinjával használják, tehát ők kb ki is esnek innen.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák