Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gaba.hu

    csendes tag

    válasz darkarthur #1 üzenetére

    Ezt nem szabad elhinni, mert ez nem technológiai tartalmú állítás, hanem marketinges. A tény az, hogy az Intelnek sincs 7nm-es, és a Samsungnak sincs 5nm-es tömeggyártásra alkalmas gyártósora. Ez utóbbinál alapfeltétel, hogy maximum 50%-os legyen a selejt arány. Ugyanis ez az a tényező, ami miatt akár éveket is csúszhat a gyártástechnológia, mivel hiába gyártanak működőképes csipeket, ha például 95%-os a selejt, gazdaságilag nem éri meg. Jó példa a Broadwell-H széria (pl. 5770K), amit inkább töröltek a jelenlegi alacsony kihozatal miatt, hiába működik a processzor (a Prohardveren is volt róla cikk).

  • gaba.hu

    csendes tag

    válasz doooo #3 üzenetére

    Ki mondott olyat, hogy minden megvan egy 5nm-es tömeggyártósdihoz? senki.

    Ha nem tűnt volna fel, nem a sajtóközleményeket (Intel, Samsung), és nem is a cikket kommentáltam, hanem az első kommentre reagáltam. Szóval, mire fel a kioktató stílus?

  • gaba.hu

    csendes tag

    válasz Dare2Live #6 üzenetére

    intel aszondja, hogy jövőre 90nm és már látlja a 65nmet sött 45nm is megvalósítható.... aztán megvalósul és nem panaszkodnak selejtre

    Ez egy hatalmas tévedés! Sőt, két hatalmas tévedés! Először is, mi az, hogy a xx nm-es technológia megvalósítható az olvasatodban? Nézzük a tényeket, mikor is gyártottak tranzisztort különböző technológiával: 6nm-est 2002-ben, 1nm-est meg 2008-ban. Tehát az 1nm-es tranzisztor már 7 éve működik, nem kell újból feltalálni ezeket egyik cégnek sem. A második tévedés a selejtre vonatkozik, ami azért összefügg az elsővel is. A Samsung és az Intel 2015-re jutott el oda, hogy 14nm-es technológiával, milliárdos tranzisztorszámmal, milliós darabszámban képes olyan lapkákat gyártani, aminek alacsony a selejtszáma, ergo gazdaságos. Az utóbbi határozza meg, hogy melyik technológia mikor lesz piacérett, melyik évben is kezdik el tömegesen használni. Törődj csak bele, a chipgyártás nem szándék kérdése, hanem profitorientált tevékenység, ahol a selejtre nagyon is panaszkodnak.

    fura így 15+év után, hogy nem szabad hinni nekik

    Amit írtam arra vonatkozott, hogy "7nm-ig szabad az út". Ezt nem szabad elhinni, mert az Intelen kívül még legalább 3 nagy cég a konkurens akik gyorsan behozhatják a hátrányt, ha az Intel elakad 2-3 évre. Vagy mindenki elakad, és mindenki szenvedni fog. Nem lehet tudni, egyik gyártó sem tudja, mivel sz ördög a hatékonyságban van, óriási veszteséggel meg senki sem fog gyártani. Hogy ne bonyolítsuk túl a részleteket, elég csak arra gondolni hogy sok tényező négyzetes arányosságot mutat, aminek kiküszöbölése ebben a pár nm-es méretben elég nagy kihívás azonos minőségi mutatók mellett. 7nm-es chipet most is gyártanak, csak alacsony tranzisztorszámmal, kis tételben és borzasztó drágán. De itt most tömegtermelésről beszélünk, profitorientált tömegtermelésről.

Új hozzászólás Aktív témák