Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ABee

    tag

    Hát igen tényleg gyönyörûek ezek a xarok. Csak annyi a baj hogy hasonló teljesítményû gépet kb fele enyyibôl összeraksz. Sajnos a megbízhatóságukról sem tudok pozitívan nyilatkozni. Mi a melóhelyen Mac Prókkal dolgozunk, de nem egy ment már tönkre. Alaplap memóriahiba stb. De tényleg gyönyörûen össze vannak dobva annyi szent. Mi sem tudtuk megállni hogy ne kukkantsunk bele egybe meló után.

  • ABee

    tag

    válasz passatgt #53 üzenetére

    Mondom hasonlót. :D Megnéztük kollégákkal egy webbolt gépösszerakó oldalán. 2 xenonos szerver alaplapos móka helyett egy 75 papíros giga alaplappal meg egy 950-es córáj héttel (70k) raktunk össze gépet. Bele 2db 5870 (90k/db), hamár prociból csak egy volt benne legalább videókari legyen kettô. Cosmos S be belepakol 10k+ os perifériákkal és 2x 2 Terás wincsivel 850-es Corsair táppal együtt még alig haladtuk meg a fél millát. 950 helyett teszel bele Core i7-980X-et és még egy 100Gb-os Kingston SSD-t kijössz kb. 750-bôl. Sorolhatnám még.

    Lényeg hogy én meló közben biztos nem érezném meg a különbséget a MaCPro és a fent említett olcsóbb konfig közt. Tény hogy a ház meg az összeszerelés minôsége megér 200k-t de még így is marha drága. ...Szerintem. Nekem az egészbôl csak a ház kéne.

    [ Szerkesztve ]

  • ABee

    tag

    Bocs srácok tényleg senkinek nem szerettem volna a lelkébe taposni azzal, hogy leírtam egy melóra hasonlóan jól használható konfigot feleenyyibôl. Mivel csak DTP terén van tapasztalatom, valószínû nektek lesz igazatok hogy vannak spec programok amikhez "muszáj Meket venni. Én speciell azért mertem elôhozakodni corájhét+2gpu-s configgal mert elég sok program van ami kihasználja a gpgpu kártyák erôforrásait (Pl. CS4 és felfelé). Persze pontosan nem tudon a xeon és egy hd5870 közül melyik a gyorsabb, de gondolom valami keveset azért számít a 2gpu is. Amúgy láttam nagyon helyesen nem soroltátok a DTP-t a meken jellemzôen jobban kezelhetô területek közé. Mert azt a szopást amikor a 30+ oldalas füzetecskét eldobja a gép Pdf írás közben a cs3 egy 8 giga ramos Mac prón valami szaros bug miatt, és oldalanként kell megírni nem kívánom senkinek. (Kiragadott példa de van még ilyen bôven. ...sok) Lényeg hogy én örülök hogy van akinek bejött a mek, de nekem van elég rossz tapasztalatom az almás gépekkel ahhoz hogy azt irjam amit írtam.
    Soha nem állítottam hogy egyáltalán nincs létjogosultságuk, de SZERINTEM van olyan amikor egy fele ennyit kóstáló pc-n is hasonló produktivitást tudsz elérni.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák