Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mephi666

    nagyúr

    azért lett limited szerintem, nehogy a színesfémtolvajok ráálljanak :) a következő lépés már tényleg a wtc-t mintázó 4kilós dupla thermalright hűtő :) egyébként nem hiába van jónéhány alaplapon a cpu mellett 4db plusz rögzítési pont... nehogy kiszaggassa az alaplapot működés közben... :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    elég kontár vagyok a témához, de ha jól emlékszem a réz/alu egymással reakcióba lép idővel, ezért nem illik pl villanyszerelésben alukábelt rézzel megtoldani... vagy fordítva... hűtőbordánál is a 2 anyag egymás mellé rakása nem lehet valami jó ötlet... a borda meg annál jobb, minél nagyobb a hőleadó felülete meg az anyagának a sűrűsége/hőleadó tulajdonsága is számít... nem vagyok otthon kémiában és ebbe nem is akarok belemenni, de én a réz mellett szavazok... csak az meg drágább az alutól... másik megközelítésből meg kisebb az ellenállása és emiatt jobban vezeti az áramot és a hőt is... pl vegyünk egy magasabb sűrűségű/ellenállású fémet: az acélt... melegíts fel egy 1dm3-es acéltömböt 60fokra és egy ugyanekkora réztömböt, és alutömböt is... aztán köss mind3ra hőmérőt és mérd le az eredményeket 10percenként... garantálom, hogy az acél hűl le leglassabban... aztán szerintem az alu majd a réz...

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

  • mephi666

    nagyúr

    válasz nesa #68 üzenetére

    hát igen... nem vagyok végülis villanyszerelő... :) amúgy rémlik valami, hogy újra akartam vezetékezni a lakásomban az egyik szobát és sógorom tanácsolta, hogy cseréljem ki a 30éves aluvezetéket rézre, mert az jobb... én úgy látom, hogy a réz jobban vezet és jobban leadja a hőt, mint az alu... mellesleg drágább is... el lehetne ezen vitázni naphosszat :) amúgy tényleg ha nem megy áram rajtuk, akkor nincs probléma, mert beugrott, hogy rengeteg alubordás/rézcsöves borda van... :)

    "Kis lépés az emberiségnek... hosszú lépést a férfiaknak..." ++++++++++++++ BattleTag: mephiHUN#2258 ++++++++ A kígyó veszélyes állat mert harap, de a takarítónő még veszélyesebb, mert ő Maris

Új hozzászólás Aktív témák