Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • aizen92

    addikt

    válasz Puma K #2711 üzenetére

    köszönöm a helyreigazítást!

    "The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Puma K #2711 üzenetére

    Na, végre nem csak én próbáltam korrigálni egy picit megtévesztőnek is tűnő információt, köszi. :D
    Ettől függetlenül azért a 8-asban tényleg sok mindent javítottak/fejlesztettek a 7-eshez képest (huhh, hadd ne részletezzem, van erről egy Wikipédiás lap), meg bizonyos tesztek szerint valóban adott esetben jobban teljesíthet régi konfigurációkon (erről egyelőre személyes tapasztalatom nincs, szóval se megerősíteni, se cáfolni nem tudom), persze abban teljesen igazad van, egyet is értek, hogy azért ilyen mértékben nem kell elájulni tőle, hogy valaki úgy állítsa be, mintha szárnyakat kapna a gépe csupán attól, hogy 8-ast rak fel rá 7-es helyett, és ezért megérné azonnal pénzt kiadni rá - amennyiben valaki elégedett a mostani 7-essel, nincs olyan újítás a 8-asban, ami konkrétan érintené, akkor totálisan felesleges szerintem is pénzt kiadni rá, hogy elmondhassa, hogy most már eggyel növekedett a felhasználói verziószám a Windows-on 7-esről 8-asra.
    Az is igaz, hogy túl sok a marketinghablaty, meg nyilván nagyon el akarják adni a 8-ast, mert nem volt robbanásszerű siker (visszanyalt a fagyi az erőszakos csempeerőltetéssel is, és hogy ezzel együtt kukába dobták teljesen a Start menüt, gondolván, hogy na most aztán az évek óta megszokott kellemes dolgot jól megreformáljuk, és azt a felhasználók hú de fogják értékelni, hát nem :D Inkább felrakják külső szoftvergyártók cuccait, és hajlandók azokra még pénzt is költeni), de a duma mögött van olykor azért valami tartalom is.

    "Attól még hogy felrakod a Windows 8-cat miért ne tudnád később letörölni és felrakni helyette a Windows 7-et az OKR-ről?
    Ráadásul miért ne tudnád később használni a gép aljára egy ragasztós papírra felírt serial-t?"

    Fogalmam sincs, hogy működik ez az upgrade, mert így eddig nem csináltam - de nem az van, hogy a Windows 7-es aktiválókódodat elkérik az upgrade során, ezzel hivatalossá teszed az upgrade-et, úgy, hogy kommunikál a Microsoft szervereivel, hogy jó-e a kód, ha igen, akkor a 8-ashoz kapsz egy ÚJ aktiválókódot, és a 7-es kódodat elavultnak minősítik a szerveren, így később hiába próbálnád aktiválni, azt fogja válaszolni rá, hogy ez a kód már nem él, és nem fogadja el?

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák