Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Brumi

    senior tag

    válasz commanDOS #16 üzenetére

    Igen, a legtöbb gyártó csinál ilyet padlón álló változatban is, bár ezek lényegesen többe kerülnek (mondjuk fűtésre kifejezetten ezek valók, a fali változatok nem igazán jók erre).

    Örülök, hogy ennyire megfogtak a burkolatok, én is odavoltam értük, bár kétségtelen, hogy 2-3x annyiba kerülnek mint a sztenderd cuccok. Elvégre ezek spanyol I. osztályú csempék. Cél volt, hogy ne legyen olyan unalmas, és az apró tereket is feldobja valami. A konyhában egyébként gyönyörű lesz a festett vanília burkolat is a bútoron, és az is jól dog mutatni, hogy a sötétbarna munkalapban pezsgőszínű gránit lesz a mosogató. A pultvilágítás is elég érdekes lesz, a nagyon dizájnos Massive Tarragon család mellett döntöttünk.

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

  • Brumi

    senior tag

    válasz commanDOS #29 üzenetére

    Hát alapvetően ez az én hosszútávú célom, amit Te is leírtál. Építeni kell egy passzívházat, és a kiegészítő fűtés lehetne ez a levegőkazán.

    Ne felejtsük el a rekuperátort sem, ami szintén egy remek dolog, ha energiatakarékos házat akarunk építeni.

    A gond inkább azzal van, hogy egy ilyen háznak a felépítése horribilis pénzekbe kerül, és nem látok rá túl sok esélyt, hogy mondjuk a következő 10 évben ezt a pénzt kitermeljem.

    A padlófűtéssel csak az a bibi, hogy ugyan elég a kis előremenő hőmérséklet, de abból iszonyat nagy mennyiség kell a csőhálózat hosszúsága miatt. Ebből a szempontból egy fan-coil lényegesen takarékosabb.

    A kondenzációs kazán vízhőmérséklete ugyanakkora, mint a hagyományosé, csak takarékosabban állítja elő.

    Egyébként ez tipikusan olyan téma, amit vagy rendesen megcsinál az ember, vagy hozzá se kezdjen. Én ezzel a lakással tulajdonképpen kicsiben akarom tesztelni ezeket a technikákat. Arról nem is beszélve, hogy ha bejön és el akarom adni a lakást pár év múlva, akkor igen szép áron tudom majd értékesíteni.

    http://www.flickr.com/photos/brumi/

Új hozzászólás Aktív témák