Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz Viszpi #34 üzenetére

    No igen, a codec-ek be tudnak kavarni, ha bugos a codec azon semmilyen VGA nem segít.
    Azért érdekelne, miért encoderrel akarsz filmet nézni? Remélem, csak typo...
    Vagy azt akarod mondani, hogy videó encoding közben akarsz HEVC filmet nézni, és mindkettőt a GPU-n futtatnád? Akkor persze, hogy akad a lejátszás(decoding), főleg ha az encodingnak adsz prioritást esetleg.
    Én végig HTPC-ről beszéltem, azon tipikusan csak decoding megy, az encoding-hoz sokkal erősebb vas kell, és azt tényleg gyakran jobb CPU-n végezni, több kontrollt kapsz a beállítások felett(bár az új NVidia NVENC-et dicsérik, hogy mekkora királyság, de pl. a GTX1650-ben pont nincs benne), így a végeredmény is jobb lehet - cserébe sokszor annyi ideig fut, mint egy GPU-encode, és annyira terheli a procit, hogy nagyon mást nem érdemes mellette futtatni...

    Bocsi a sok feltételes mondatot, de sikerült full értelmetlenre fogalmaznod a hsz-edet, javíts ki, ha valamit rosszul értettem volna.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák