Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Danex #24 üzenetére

    "egy fórumon amit az átlag emberek olvasnak"
    Te ilyennek látod a Prohardvert, ami alapvetően egy informatikai szaklap(nak indult, de kicsit elbulvárosodott)?
    Nagyon remélem, hogy egyelőre nem az átlagjúzerek vannak jelentős többségben, akiknek közük nincs az IT-dolgokhoz semmilyen szinten (bár gyanús, hogy egyre inkább efelé tartunk sajnos), épp ezért baj, hogy annyi fáradt gőz topic van, ami a semmiről szól. ;]

    (#20) Kopi31415:
    Attól függetlenül, hogy én reménykedem benne, hogy Danex állítása ellenére a Prohardvernek nem kell lemennie teljesen átlagos PC-felhasználó szintjére, a Flash-tartalmak alapvetően mégis csak ebben "mérhetők" igazán abban az értelemben, hogy ilyenekből van a legtöbb, amiben a Flash érintett - mármint amit igazán sokan láthatnak, pontosabban amit nem fognak látni ezentúl. Csomó területre lehet ettől még használni a Flash-t, ebben igazad van. A tiltásnak egyébként én örülök, mert így az erre részben vagy teljesen építő weboldalak is megkapják a méltó büntetésüket. ;] :DDD Szívás lesz persze a felhasználónak is, aki mondjuk a korábban látott tartalmakat ezentúl nem éri el, és nem érti, miért (vagy érti, csak bosszantja, de majd megszokja szép lassan a gondolatot, ha nem hajlandó adaptálódni az adott honlap).
    Miben látod egyébként a Flash igazi létjogosultságát 2015-ben, ami miatt nem örülsz az ilyen jellegű híreknek (amire már megvolt a szándék egy ideje)?

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz #06658560 #32 üzenetére

    Az általad írtakat nem ismerem, nem tudom, milyen módon és milyen mértékben alapoznak a Flash-re (amúgy mi a bráner az a DDX? Ezt bárkinek is tudni kéne?), de ha népszerű szolgáltatások, és akár teljes mértékben, akár részben alapoznak a Flash-re, és csak ilyen módon voltak képesek megoldani a webes megjelenést és működést, akkor ezt a problémát nekik illik áthidalniuk (ezért nem a Chrome, és nem is a kommentelők a hibásak :P). 2015 van. Ami problémás, hogy pl. sok-sok Flash-es játéknál persze nagy szívás lesz, ezért biztos lesz mérgelődés. A teljesen Flash-alapú weboldalak viszont nagyon megérdemlik. :DDD Számomra kicsit ma már hasonló az erre való alapozás ahhoz, mintha azon szomorkodnánk, hogy a Java appletek kora lejárt.

    Szerk.:
    (#46) Kopi31415:
    "A korábban általam írtakat memeg lehet oldani html5-el?"
    A HTML5-öt sokan tévesen valami mágikus buzzwordnek használják, ami mindent kivált, miközben ez egy baromság, a szerveroldalt nem lehet kihagyni a dologból összetettebb szolgáltatások esetén, elég sok mindent nem bízhatunk a böngészőre.
    Ettől függetlenül a szolgáltatások ismeretének hiányában a többségnek fogalma sem lesz róla, hogy az általad említettek közül mit lehet kiváltani, és mit nem. Valószínűleg több összetevőre is szükség lesz a kiváltáshoz, semmi értelme összehasonlítani a Flash-t és a HTML5-öt, legfeljebb a videózásnál, de önmagában még az is igen kevéske, mert a lejátszandó fájl formátuma sem mindegy. Nagyon nem.

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hcl #50 üzenetére

    Azért ez nem ilyen egyszerű, egy összetett webalkalmazást nem két perc más nyelv(ek)ben is elkészíteni, egyrészt nem biztos, hogy megéri, másrészt nem biztos, hogy ugyanaz a fejlesztő képes rá. Nagy eséllyel rengeteg alkalmazást nem fognak kiváltani, mert nem éri meg. Szóval azért az aggódó hangok is érthetőek, még ha a Flash-t púpnak is érezzük évek óta a hátunkon.

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz hcl #52 üzenetére

    "Banyek, évek óta lehet hallani a Flash kivezetéséről, volt rá idő."
    Ez a gyakorlatban nem így működik, hogy "volt rá idő". Ha fejlesztő lennél, vagy készítettél volna programozáshoz kapcsolódó, picit nagyobbnak számító hobbiprojektet, valószínűleg jobban megértenéd, amit említettem. :) Fejlesztőként sosincs elég időd, egy projektet sosem lehet befejezni, csak abbahagyni. Teljesen újraírni az egészet egy komolyabb kódbázisnál (egy játék már ilyennek számít) meg az esetek többségében kész katasztrófa tud lenni, amikor fut akárhány másik projekt, már tök más munkáid vannak, és az egész a prioritási listában valahova egészen hátratolódott, vagy a munkáltatód érthető okokból nem szeretne megbízni egy "volt ilyen is"-jellegű projekt újraírásával, ezekből a helyzetekből tehát egyenesen következik rengeteg projekt halála.

    (#53) Kopi31415:
    "A program egyes részeit eltérő nyelven, eszközzel írni szerintem nagyon nem jó ötlet, ha lehet egységesen is kezelni."
    A webfejlesztés éppen a különálló rétegekről, meg a különböző nyelvekről szól adott feladattól függően - a weboldalak egyes részeit különálló nyelvekben írod meg. És ez teljesen kliensoldali alkalmazásokra is igaz - lásd már csak a HTML(5), CSS3, JavaScript triót; és ez tök rendben is van, a gyakorlatban jól működik. A szerveroldal meg megint egy teljesen másik réteg.

    (#55) ceia:
    Már nagyon régóta nem elegendő csak a Flash-t tiltani ahhoz, hogy ne találkozz reklámokkal... Ez hogy nem tűnt fel eddig? :)

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz haxiboy #63 üzenetére

    "seperc összedobják a html5 verziót [...] A HTML5 minden tekintetben jobb, ugyanarra képes mint a flash, sőt még többre is."
    Na ne vicceljél már... :DDD Te is elköveted azt a hibát, hogy a HTML5-öt bedobod, mint egy mágikus kulcsszót a Flash alternatívájaként. Már korábban is írtam, hogy ez NAGYON téves - a HTML5 egymagában elég kevés tekintetben kiváltója a Flash-nek, felejtsük már el ezt az összehasonlítást.
    Tehát akkor szépen, lassan: a HTML5 önmagában NEM váltja ki a Flash-t.

    "kevesebb erőforrást kér és még nagyobb piacot tudnak lefedni, mert azoknál is menni fog akik 20 éves pcvel szeretnének ügyködni betárcsázós modemmel"
    Ezeket honnan szeded?
    Vagy ezeket sokakkal simán csak az öncélú Flash-utálat mondatja? Mint említettem, én aztán nagyon nem sajnálom a Flash eltűnését, de azért a ló túlsó oldalára sem kell átesni, hogy akkor a világban minden megoldódik, és háborúk sem lesznek többé, ha a Flash kora lejár.

    ====================

    (#71) Dr. Akula:
    "De, így működik (dolgoztam ilyen helyen, akár másnapra megvolt bármi ha megfelelően voltak "motiválva" a programozók)"
    Hát már ne haragudj, de ezt nem hiszem el, ilyen nincs. :) Egy összetettebb alkalmazás (játék vagy más, teljesen mindegy) átírása tök másik nyelv(ek)re NEM megy egy nap alatt, legyen az bármilyen motivált csapat.
    Mondjuk tulajdonképpen nem tudom, mi nem érthető azon a mondandón, amit írtam: rengeteg kódot nem éri meg egyszerűen átírni, így az valószínűleg inkább eltűnik a süllyesztőben.

    ===

    (#78) Dr. Akula:
    "Chromeot még nem láttam flashen kívül másért összeomlani, de az gyakorlatilag olyan alapértelmezett dolog, mint reggel a napkelte."
    Pedig a jelenség létezik. :P Egyébként alapvetően a többfolyamatos működés miatt nem szokott összeomlani a teljes alkalmazás, csak adott folyamat lövődik ki (például adott fülön azt látod, hogy összeomlott, nyomsz egy frissítést, és működik jó esetben, rossz esetben továbbra sem fog).

    =========

    (#81) hcl:
    "Userként miért érdekeljen, hogy a gyártónak mi kínja?"
    Például azért, mert nem tudsz a kedvenc játékoddal játszani, amit korábban kikapcsolódásként használtál. Mert mondjuk átlagfelhasználó vagy, és fogalmad sincs, hogy miért nem működik, csak azt látod, hogy valami nem jó.

    Azt, hogy "karbantarthatatlan", honnan tudod? Vagy ez mire vonatkozik?

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #117 üzenetére

    Honnan veszed, hogy a Google ezért lépett a dologban? :) Valószínűleg érdeke is, hogy az Adobe ezen terméke eltűnjön a palettáról, nem kell rájuk irgalmas szamaritánusként tekinteni, akik a világ jobbá tétele érdekében tesznek meg bizonyos lépéseket.
    Egyébként mindketten kissé túlzottan szélsőségesen közelítitek meg a kérdést, én sem bánom, ha a Flash eltűnik a süllyesztőben, de nyilván lesznek belőle óriási szívások is máshol (pl. egyes webalkalmazások megszűnése, amiket Te vagy én nem biztos, hogy érzékelünk, de valakinek fájó pont lehet).

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #119 üzenetére

    "Ez mindenkinek az érdeke, aki agyfaszt kap hogy már megint miért nem válaszol a böngésző."
    Figyu, már mindenki tudja, hogy utálod a Flash-t, egy ideje ismételgeted különböző formákban, de esetleg érdemben is reagálhatnál a leírtakra. :) Az olykor tapasztalt fagyásokat Flash nélkül is tök jól elő lehet idézni rosszul megírt kóddal, de valóban sűrűn fordultak elő hibás kóddal akár Flash-reklámok is, amelyek feleslegesen pörgették a procit, neadjisten omlasztották a pluginhez tartozó folyamatot, ettől még ez nem biztos, hogy a Flash hibája, hanem a programozóé is lehet, plusz ezen már túlléphetnénk, nem csak az omlásokból áll(t) a Flash.

    "Pedig attól van bevételük hogy jobbá teszik a világot. Mint minden cégnek. "
    Na ne. Ezt most ugye nem gondoltad komolyan? :DD Ez az utóbbi idők legnaivabb mondata, amit kommentárok közt olvastam. De legalább ezzel a felfogással sokkal szebb a világ, mint amilyen valójában! :DDD

    Sk8erPeter

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Dr. Akula #123 üzenetére

    Hát ez kész, erre megint leírod pont ugyanazt, más formában. :DDD (Hogy utálod, és hogy ez okozza az omlást, soha még semmi más nem okozta, és az egész világ pusztulását okozza a Flash. :D) Picit fárasztó, azt hittem, van esetleg valami más gondolatod is a témával kapcsolatban.
    Ilyen-olyan üzleti érdekek nyilván semmit nem számítanak a világképedben. Steve Jobs is irgalmas szamaritánus volt (és nyilván a mai napig is az az Apple, attól még, hogy ő már sajnos nem él), természetesen a Google, Facebook is az, csakis jót tesznek a világnak, saját érvényesülésük mit sem számít, végül is ezt ki is fejtetted. :)

    "Lehet hogy neked naiv, de így működik a kapitalizmus már évezredek óta."
    Az "évezredek óta" frázist felfogom némi költői túlzásnak, mert amúgy elég vicces lenne. :) Tehát akkor ezek szerint tartod azt az állításodat, hogy a kapitalizmus arról szól, hogy "Pedig attól van bevételük hogy jobbá teszik a világot. Mint minden cégnek." :C Zseniális. :DD Ezeket a gondolatokat beírom az aranyköpés-gyűjteményembe, örülök, hogy semmit nem finomítottál az álláspontodon, mert ezek szerint komolyan gondolod, nagyon jó!
    Ezek szerint végül is némi candide-i naiv optimizmussal úgy tekintesz a világra, hogy minden úgy jó, ahogy van. Nem is lehet rossz. :)

    "itt a vevő az úr mert nála a lóvé, és olyanért biztos nem fog fizetni ami neki nem kell"
    Olyasmiről biztos nem hallottál még, mint agresszív reklámkampány, hogy olykor bizonyos értelemben épp a kínálat teremti meg a keresletet, hogy jelentősebb tőke birtokában picit könnyebb érvényesülni a piacon, sikeresebbek az ízlésformálási törekvések, és ilyesmik.

    Mondjuk kicsit eltértünk az eredeti témától, átmentünk OFF-ba. Szóval akár vissza is térhetnénk, mondjuk úgy látom, túl sok értelme nincs, hiába mondok érvet, az lesz a reakció, hogy de hát akkor is szemét szar, és omlik, fúj, és éljen Google. (Mint említettem vala, a Flash bukásától nekem sem szorult össze a szívem, de ez már nekem is sok.)

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák