Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Versus

    senior tag

    válasz Szalma #1 üzenetére

    Szerencsére vannak itt értelmes topicok is. Ha pl nem érdekel az Intel ,lövésed sincs a témáról akkor ha megengeded megkérdezem : Minek szólsz hozzá ?
    Pláne hogy hozzászólásaid információtartalma 0 ? :)

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    válasz esteban #10 üzenetére

    800-as Prescott.
    Az 1200 az a Proci fsb-je ,itt ugye alapon 200 a rendszerbusz ezt emelték 300-ra.
    Így lett 300X8=2400Mhz
    Tehát eredetileg 200X8=1600Mhz-es volt a proci.
    Amúgy a szorzózárról találtam egy érdekes mondatot az Asus P4C800 speckójában: - Adjustable CPU frequency multiple for unlock-multiple CPU
    Ezt nem egészen értem (vagy nem akarom érteni) miről is szól mert sehol nem olvastam ilyesmiről a Prescottról.Igaz mellesleg azt hittem 1.6-os Prescott nem is lesz! :)
    Egyébként akit érdekel a téma csekkolja ezt : http://www.x86-secret.com/popups/articleswindow.php?id=76
    Úgy tűnik a Prescottok elég rendesen húzhatóak lesznek!

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    válasz anulu #17 üzenetére

    Hát a menetrend szerint ez év végén DDR I-el indul és majd csak 2004-ben lesz majd olyan chipset hozzá ami kezeli a DDR II-t ,állítólag a ram gyártók kínlódnak a technológiával.De biztos hogy pontos időpontokat senki sem tud ,még az Intel sem! De egyéni saccom hogy jövőre is csak év vége felé lesz ilyen lap a piacon! Akkor meg ki tudja mi lesz a számítástechnikában?! :)
    Az Athlon64-nek mindenképpen ''jót tenne'' ,főleg a technológia bevezetésének idején ha ''csak'' a Prescottal kellene versenyeznie ,nem pedig az 1066Mhz fsb-s új foglalatos Tejas-al! Szóval szólj már nekik légy szíves hogy húzzanak bele!:) Amúgy idén úgy néz ki hogy az Intel inkább a chipsetekre koncentrál ,legalábbis nemrég még azt ígérték hogy év végéig a 3.2-es Prescott lesz a maximum(kétségeim vannak) ,de ha megnézted az x-86secret.com-on megjelent P4C800 tesztet láthattad hogy a chipsetben és a Prescottban nagyon komoly tunning potenciál van elrejtve.Az AI overclock-ról nem is beszélve! :) .....Egyébként ennyit a tiltott húzásról Canterwood a'la auto overclock ! :)
    Az Athlon64-re én is várok,jó lenne elgondolkodni egy év múlva hogy melyik plattform legyen a nyerő Tejas/Athlon64.De az biztos ha megjelenik igyekezni fogok a kezembe kaparintani valami csúcs lappal tesztelés céljából!

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    válasz MaUser #19 üzenetére

    Nem is veszem kötekedésnek ,nyilván ez a reklám része a dolognak.Lehet vapochill hűtés,a fesz emelés látszik az adatokon de mondjuk gondolom nem fut le rajta az UT2003 Bench ! :)
    Amúgy én is úgy tudom hogy a 2400-as lesz a ''legalja'' .

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    válasz Male #20 üzenetére

    Hát ha manualban lenne nem is tünne fel de most nekifekszem a manualnak és csekkolom ott van-e rá utalás de ez a mondat nem a manualban szerepelt hanem az AI overclock PR-dumánál. Speciel szerintem az én lapom is tudná állítani a szorzót ha a proci hagyná magát ...dehát ugye ez nem megy ! :)

    Én amúgy fordítási hibára gyanakszom ,a Post Reporterem is erős kínai akcentussal beszél hozzám ! :)

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    válasz anulu #24 üzenetére

    ''Ezer darabos mennyiségben a 3.0 GHz-es, 800 MHz FSB-vel és Hyper-Threading technológiával rendelekező Pentium 4 CPU 417 dollárba kerül.'' Számológépem szerint ez most nagyon-nagyker áron 91500 forint na most a kérdés hogy mennyire vastag a bőr a kereskedelmi szektor arcán de ha ezt odaadnák 120-130 ezer magyar pénzért az enyhén is csodás lenne,sőt eléggé ütős ugye ! :)
    Hamarosan megkapjuk a választ mennyi veszik el kézen-közön ! :)
    Az Athlon64 nyilván hosszú távra tervezett architektúra ezért neki kell versenyeznie majdan a Tejas-al is és bizony ehhez meg kell tanulnia az AMD-nek ''Intelesen'' srófolni a Mhz-eket fölfelé.Egyébként felső kategóriában szerintem hiú remény különösebb árversenyben reménykedni(lásd mostani árak) ,itt ugyanis nem az ár alapján fognak a júzerek dönteni ,merthogy nem is szempont ! :)
    Tudomásom szerint a Tejas 32 bites ,de mint írtam nem baj az ha más utakon keresi a teljesítményt a két nagy procigyártó.Majd idővel kiderül ki lesz a nyerő! :)

    Premium Vintage

  • Versus

    senior tag

    válasz hobizoli #25 üzenetére

    De attól hogy leveszik a szorzót nem vagyok biztos benne hogy az egekbe állítható lesz az fsb! Szerintem ennek az is ellentmond hogy a proci stepping itt 9-es míg pl a C1-es utolsó szériás Northwood a 7-esre esküdött.
    Amúgy van egy friss linkem ezzel a titokzatos procival kapcsolatban egy új világrekord ,nem is merem már leírni milyen alaplapban ! :)

    http://www.x86-secret.com/pics/ultimate.htm
    Hát 320-as dual fsb érdemes megnézni milyen memória sávszélességet produkál!
    És úgy tűnik a Prescottban is lesz húzás tartalék!
    De mondjuk a Corsair sem akármi DDR512 ..... ! :)

    Azt hiszem hamarosan lapot cserélek ......

    Premium Vintage

Aktív témák