Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kissthomas

    csendes tag

    válasz hackeeeee #14 üzenetére

    Hát nekem a jelenlegi nVidiam előtt egy Ati HD2600XT volt, az rendelkezett külön hangchip-pel. Vista alatt megjelent egy külön digitális hangkari amire ha rátoltad a hangot akkor az a DVI-n ment ki ( Amúgy a DVI és a HDMI között fizikailag szinte semmi különbség nincs, csak a méret és a forma - meg hogy a HDMI nem támogatja a 4 különálló tüskét ami az analóg VGA jel. Ha megnézed a pinout-ot ugyanazok a data buszok mennek - ha jól emlékszem 4 db - és a driver határozza meg mi kerül az adatfolyamba. Kérdés a TV/monitor kées lesz-e venni.)

    Én pl arra használom csak HDMI-t hogy a DVI-s monitoromra a képet az erősítőm választja elő. Ha DVD-re nyomom akkor a DVD hdmi csatijáról küldi a képet a monitor DVI csatijára (hdmi-dvi kábel, 3ezer ft), ha PC-re nyomom a vidkari DVI jelét tolja a monitorra. Windows 7 naogyn jól kezeli, extended display módban van alapból a gép és amint átkapcsolom az erősítőt visszaáll egymonitoros módra (szal jól megoldott a control jel ;) ).

    A TrueHD hanghoz meg úgyis kell egy TrueHD hangrendszer /érdemes csemegézni a certified cumók között: www.thx.com ;)/ szal sztem sokat úgyse hallanál :)

    ThomaS

Új hozzászólás Aktív témák