Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BeZol

    őstag

    válasz MongolZ #162 üzenetére

    Kiindulási alapnak jó, főleg ha lövése sincs az embernek, hogy kb. mi milyen szinten van. Ezután lehet megnézni az árakat, hogy melyik fér bele a keretbe. Aztán körvonalazódik, hogy melyik kártya lehet a befutó (amd v. nvidia, gyári tuningos v. sima, stb.), és akkor már csak a játékteszteket kell megnézni, és már meg is van az ajánlott vétel.
    A vga része azért "vicc", mert biztos vagyok benne, hogy sokaknak nem elég erős a procija h kihajtsa a vga-t, és ezért jönnek a rosszabb eredmények. Én procim gyári órajelen csak 5400 pontot csinált a 960ashoz, ergo durván 10%-ot megnyesett az erejéből, ezért is van tuningolva, így pedig már nincs cpu limit + a vga-t is feljebb pöcköltem. Egyébként én pont laptopoknál tartom érdemesnek az oldal használatát, és így simán lehet tudni, hogy a mobil vga kb. milyen asztalival van pajtiban, és akkor lehet notebookcheck.net-en nézni tovább játékra bontva, de ott is nagy eltérések vannak a procik miatt.
    A 280x-re visszatérve, tényleg nem olyan rossz kártya mint azt a passmark mutatja (ezért is kell a játékteszteket meglesni), de ennek ellenére az én 61ezres kártyám ugye +20%kal erősebb a sima 960asoknál, és ugyanazt a szintet tudja mint a 280x játékban (gta V és hitman absolutiont néztem csak), még ha a passmark szerint jóval erősebb is a 960as.

    A prociknál érdemes egyesével megnézni a kiszemelt kártyáknál az egy szálon futó teljesítményt ([link]). Példának okáért tudtommal a hyper treading semmit sem ér játékok alatt, tehát ha van egy i5-ösöd 4ghz-en, és van egy i7-es szintén 4ghz-en, akkor játék alatt semmi különbség nem lesz, de 4 fizikai mag legyen, mert azt ki tudják használni egyes játékok. (és igen, a lista alapján kb. 3 éve csak az órajel számít, de ismétlem, 4 mag kell, a hypertreadinggel pedig a játékok tudtommal nem tudnak mit kezdeni, ergo felesleges i7est venni).

Új hozzászólás Aktív témák