Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • -Solt-

    veterán

    válasz HyP3b0y #28 üzenetére

    És nem zavar a képtörés annyi FPS mellett? Én például viszketek tőle, ráadásul a kedvenc játékaim esetében sok esetben még a fix 60 FPS-ért is meg kell küzdeni. Nekem ez a két technológia megváltásként jött! Mondjuk a G-Sync csak akkor érdekelne, ha nem lenne Free Sync...

    Egyébként emlékeim szerint minden tesztben leírták, hogy a 144Hz esetében nem sokat venni észre belőle. Értelem szerűen ezek a technológiák azoknak jók, akiket idegesít a képtörés, és a kedvence játékaikban nem tudnak fix 60/120/144 fps-t kipréselni a gépükből.

    Az pedig, hogy ki mekkora összeget szán a hobbijára, szerintem teljes mértékben pénztárca, és igény függő. Én nem játszom 24/24-ben, de 200K-ig bezárólag simán perkálnék egy ilyen monitorért, mert sokat dobna az élményen, hogy megszabadulhatnék képtörés nélkül a vsync-től.

    [ Szerkesztve ]

    www.smart-bus.hu

  • BeZol

    őstag

    válasz HyP3b0y #28 üzenetére

    G-Sync és Freesync 60fps és 144fps között segít. Ha nincs meg a 60fps-ed, akkor ugyanolyan képet kapsz, mintha nem lenne ilyen synced, míg 144fps fölött csak növeli az inputlaggot, tehát érdemes kikapcsolni.

    Mivel ez az Eizo termék kifejezetten játékosokat vesz célba, fontos megemlíteni, hogy a konkurenciához képest mekkora inputlaggal rendelkezik az Eizo FG2421-es termék (14ms), ami csak tovább növekedik a turbo 240 bekapcsolásával (18ms)! (ez a válaszideje a monitornak olyan szempontból, hogy pl. ha megmozgatod az egeret, az mekkora késéssel mutatkozik meg a monitoron. Amit gray to gray szürkéből szürkébe átmenetként megadnak, hogy 1ms, az pl. az eizonál min. 2,9ms, átlag 8,4ms és max. 44ms, tehát ennyi idő kell a monitornak színváltáshoz)
    Na ehhez képest (ha már tn+film panelről van most szó) a piacon kapható leggyorsabb termék az elborult árú Asus Rog Swift PG278Q g2g min. 1ms - átlag 2,9ms - max. 4,4ms átmenettel és átlagos 4ms-undomos inputlaggal. Mivel ennek az ára 221ezer Ft, ajánlatosabb pl. egy Benq XL2720z-t vásárolni (145ezer Ft), mely szinte ugyanilyen értékeket produkál. A benq xl2730z ára sokkal magasabb, és teljesen felesleges a nagyobb felbontásért és a freesyncért annyit fizetni, főleg ha olyan játékkal játszik az ember, amiben 144fps-nél több van.

    Ha már IPS termékről szól a cikk 144hz mellett, akkor megemlíteném én is az Asus MG279Q terméket (174ezer Ft), mely ugyanazt tudja mint amit az eizo fog tudni, csak már fixen lehet tudni a képességeit.


Új hozzászólás Aktív témák