Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz totron #4 üzenetére

    Szerintem ez valami elegye, az információ hiányának, valamiféle érdeknek, és félelemnek.
    Félünk az ismeretlentől, ragaszkodnánk a az ismert dolgokhoz, de az információ annyira limitált, hogy csak azt ismerjük amit tényleg akarunk ismerni. Az érdek meg ugye valami lelki nyomorból indult ki sajnos, valamiféle önigazolás aminek semmi haszna nincs, csak ugye ezt nem tudja az aki csinálja.

    Sztálin jut eszembe, tudta pontosan mennyire félnek tőle az emberek, ezért tudta azt is, hogy hazudni fognak neki. Ahelyett, hogy megszünteti a félelem okát, inkább erősített, további okot adva az agyament mészárlásra.

    Ugyan ez pepitaban, csak még nincs kivégzés, de szerintem hamar lesz újra szent törvényszék. És közben mutogatnak, hogy a másik milyen, miközben pont azt akarják elérni.

    Persze ennek annyi rétege van, amennyit akarsz, lehet pénzügyi, oktatási, közlekedési, stb aspektusát vizsgálni, mindenhol pont ugyan ez.

  • #90088192

    törölt tag

    válasz totron #19 üzenetére

    Én a Latin ABC amit le szeretnék védetni, illetve a jelölt hangok kiejtett változatát, ezután $1/darab áron kiszámlázom a Parlament tagjainak.
    Szerintem hatalmas sikere lenne. Nem tudnának hülyeséget beszélni/papírra vetni.
    Ügyvédek felkészülnek. ;]

  • bkercso

    nagyúr

    válasz totron #4 üzenetére

    Pszichológiailag akinek van tényleges rálátása, szándéka és szókincse, az megvilágíthatná a hátterét.
    A rálátásomat nem ítélném meg, de azzal kezdeném, hogy érzelmileg kiegyensúlyozott ember aligha kötekszik, pláne ilyen értelmetlen és agresszív módon.
    Jobb esetben emögött szerintem állhat kisebbségi érzésból fakadó okoskodhatnék: mondok valami divatosát, amire majd sokan helyeselnek és végre nem én leszek a kirekesztett hülye.
    Rosszabb esetben pedig nárcizmus, ami az önutálatból, önundorból fakad.

    Az életkedvem kifejezetten elhagy ilyenkor.
    Utóbbi esetben pontosan erre megy ki a játék: ha érzelmileg kibillensz és kifakadsz, az illető nyert: "Lám-lám, milyen undorító módon beszél velem ez az ember, bezzeg és kulturáltan fórumoztam és csak rámutattam egy objektív dologra!" Ekkor mutogathatja az ismerőseinek is, milyen igazságtalanul bántak vele, amikor ő csak a közösséget védte.
    Szánalmas egy pokol ez, amiből végtelen játszmázásokká silányult emberi kapcsolatok származnak csak.

    Ha érdekel a lélek setét mélye, ajánlom az Emberi játszmák (1964) c. könyvet! A legnagyobb tanulság belőle számomra az volt, hogy egyáltalán nem egyszerű kitalálni, vajon milyen rejtett pszichológiai haszna származik az embereknek a játszmákból - vagyis az őszintétlen, intimitást kerülő kapcsolatokból.

    Megjelentek! : MFD3 és MFA3 || bkercso HiFi készülékek: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/bkercso/keres.php?search_exac=0&search_title=0&usrid=341946&buying=0

Új hozzászólás Aktív témák