Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Russlana

    újonc

    :-(((Velem éppen ugyanez történik,mint veled!!!Most éjjel ez az állapot az én érzéseim szerint akár egy órán át tartott.Nagyon nehezen viselem,és eddig még csak-csak túl tudtam magam tenni rajta.De a ma éjszaka történtek,már nagyon megviseltek..:-(És most,hogy rátaláltam arra,amit írtál,és,hogy nem lehet ellene tenni semmit,most már félek....elaludni is.

  • Russlana

    újonc

    válasz Russlana #28 üzenetére

    Légyszíves,ha észreveszed,hogy írtam,írj rám,picit kétségbe vagyok esve már,ez túl sok.Azt,hogy ici-pici korom óta rémálmaim vannak,már elfogadtam,együtt tudok élni vele,nagyon megerősített.de ez,ez valami félelmetes dolog,már sokadszorra...nah ezt tényleg nem tudom hova tenni,és most éjjel,ahh,kegyetlen volt.Hiába mondom mindenkinek,már végigtelefonáltam egy csomó embert,senki sem érti meg,mert senkivel nem történt ilyesmi.Mikor megláttam,hogy nem vagyok egyedül,picit könnyebb lett,talán tudnánk segíteni egymásnak.Nem tudom már mi a megoldás..:-(

  • Russlana

    újonc

    válasz Crystalheart #30 üzenetére

    Az elején nem értettem,hogy miért történnek velem,miért pont én vagyok az,akinek ezeket át kell élnie.Később,aztán megértettem...más oldalról kezdtem el szemlélni a dolgokat,hiszen nekem ezekből tanulnom kell.Volt (van)egy olyan életem,amikor fent vagyok,happy vagyok nagyon,szeretnek és én is szeretek,de amint becsukom a szemem,egy másik életem lesz,ahol bántanak,megölnek.El is fogadtam.De ezeket a félelmetes,lebénulós,nem megmoccanós "álmokat"(mert nem is álom valójában,hiszen tudatomnál vagyok),egyszerűen képtelen vagyok feldolgozni.A rémálom ehhez képest sokkal jobb.Pedig régen azt hittem annál rosszabb már nem jöhet!Neked csak úgy simán elmúltak????

  • Russlana

    újonc

    Sziasztok!Sajnos nekem már nem csak fekve jelentkezik ez az egész..hanem ha oldalt fekszem,akkor is.Én is alátámasztom a fejemet minden egyes áldott nap.Valóban a délutáni alvás nem tesz jót,sokkal nagyobb az előfordulási esély,és én is érzem mielőtt jelentkezni fog.Talán leginkább csak attól ijedek meg,hogy mikor nem tudom kinyitni a szememet,és csak próbálkozom-próbálkozom,de sehogyan sem megy,azon jár az agyam,hogy ugye lehetetlen,hogy soha többé nem ébredek fel.Ettől aztán még jobban bepánikolok,és sokkal nehezebb kelek.Nem beszélve az állandó fülsipolásról,rettentően fáj utána a fülem,alig hallok valamit..:-( nekem a leghosszabb ilyen élményem sajnos több,mint egy órás volt,és miután sikerült kinyitni a szememet,utána eléggé átértékeltem az életemet.Borzalmas volt,soha nem felejtem.Azóta csak szerencsére néhány percesek jelentkeznek.Ami talán segíthet,hogy nem fekszem le délután pihizni,bármilyen fáradt is vagyok,nem eszem lefekvés előtt,és sok-sok folyadékot iszom este.Valamint teljes csendben sosem alszom el.Nem is a közvetlen elalvásnál van a baj,hanem ha netán éjjel felébredek,és szeretnék visszaaludni,nah akkor inkább.

  • Russlana

    újonc

    válasz Russlana #69 üzenetére

    Elnézést...azt szerettem volna írni,hogy nem csak háton fekve jelentkezik...:-)

  • Russlana

    újonc

    válasz Skultéti #71 üzenetére

    mmm,érdekes amit írsz,hogy nem tudtak felébreszteni.Egyszer mikor barátnőmnél aludtam,(én is nagyon éberalvó vagyok)ő is nagyon sokáig keltegetett állítólag,de a világért sem moccantam.Mesélte,hogy csörgött a telóm,odatette még a fülemhez is,és semmit nem reagáltam,úgy megijedt,hogy sírt,mire végre fel tudott ébreszteni.Ő nagyon jól tudja,mi történik velem,ezért mikor együtt alszunk 2-3 óránként kelteget,nehogy bajom legyen..:-D Volt,hogy elaludtam,és a lábamnál aludt a kutyusom,nem tudtam megint kinyitni a szememet,próbáltam valahogyan megmoccanni,hogy felébresszen valahogyan,de nem ment...amikor meg volt ez az 1 órás bénultság,akkor én is azt hittem,hogy csal az időérzékem,de mind a mai napig nem tudom,mennyi idő lehetett,de mielőtt elaludtam is megnéztem az órát,(és akkor kezdődött rögtön utána),meg miután felkeltem is megnéztem.Nem tudom.Igazán asszem én is, talán lelki okai lehetnek,csak akkor azt nem értem,hogy pici koromban miért voltak.Semmi bajom nem volt soha,mégis amióta az eszemet tudom rémálmaim vannak,meg ezek a borzalmas bénulásos álmaim is.

  • Russlana

    újonc

    válasz Dany007 #72 üzenetére

    IIiiiigen,én is úgy érzem,hogy mielőtt kezdődik,már nem igazán vagyok tudatomnál.Olyan mintha picit így szédülnék,vagy hasonló.Másabb lesz a kedvem,máshogyan mozgok,meg észrevettem,mikor ilyenkor felkelek belőle olyan furik a szemeim is.Én is be szoktam venni Xanaxot,tudom nem kellene,mert nem egészséges,meg tompít,de picivel jobb másnap.Nekem attól még ugyanúgy van.Pszichológus nem segít,mert már egyszer-kétszer megpróbáltuk,mikor még rémálmaim voltak inkább(ezek nagyon durva rémálmok)de most meg ezek az álmok vannak többségben.Most már örülnék inkább a rémálomnak,az nem olyan rossz,mint ez.Sok ismerősömnek elmondtam a problémát,senkinek nincs mégcsak hasonló sem,azért is örülök,hogy vannak még akiknek van,mert féltem,hogy valami bajom van esetleg.Már minden rosszra gondoltam.Te voltál már valahol a problémával???

  • Russlana

    újonc

    válasz Dany007 #75 üzenetére

    Hogyis mondjam,olyan nehéz megfogalmazni,mikor érzem,hogy jelentkezik.Olyan másnak érzem magam.Mintha az agyamba így menne valami...vagy nem is tudom.nem vagyok talán túl fáradt ahhoz,hogy aludjak még..olyan más minden.Szédülés-érzésem van.Minden este beigazítom a kis párnámat a fejem alá,úgy,hogy eléggé tartsa a fejemet,mert nem mindegy hogyan van a fejem sem.Barátom mindig mondja,hogy állandóan át akarok gurulni a hátamra,ő is folyton kelteget.Főleg mikor naponta jelentkezik.Aztán pár napig semmi.igazi rituálé van nálunk alvás előtt.:-)Van egy teám,egy biotea,Bio Mandala a neve,amiből 2 filtert egy órán át áztatok,és amikor azt megiszom akkor nagy ritka mikor előjön.Ez a tea eddig a legjobb ami bevált.Meg sok italt iszom,mert már arra is gondoltam,hogy nem kap az agyam elég oxigént,talán az a baj.Miután elalszom,különböző módokon jelenik meg...van mikor sipolás hang jelentkezik,nagyon hangosan,úgy,hogy,azt érzem leszakad a fülem.Tudod,ilyenkor olyan furcsa sötét helyen érzem magam,de tudatomnál vagyok,és mikor nagy nehezen sikerül kinyitni a szememet,visszahúz az álom,s csak folytatódik-folytatódik.Sokszor van így,hogy nagy nehezen fent vagyok végre,s visszaesem.Ilyenkor ha sikerül felkelnem,arra koncentrálok vissza ne essek.Nos hangom az semmi...a fülem szinte mindig fáj,nem tudok már ébren sem moccanni,olyan mintha sokkot kapnék,vagy nem tudom.Azon is gondolkodtam,hogy talán nem hiába történik ez sem,mint más dolog sem az életben.Talán bennünk,akikkel ez történik,van valami közös.Mert értem én,hogy a stresszes állapotokat mindenki máshogy éli meg,meg vezeti le,de a mai világban már szinte mindenki stresszes,miért csak néhányunkkal van ez??!!Tudod mit szerettem volna kérdezni,hogy a füleddel neked is van problémád???Sipol meg ilyenek...??

  • Russlana

    újonc

    válasz Russlana #76 üzenetére

    Ja meg mikor barátnőd fel tudott Téged ébreszteni,akkor ő ezt észrevette rajtad,hogy valami nem stimmel,vagy csak véletlenül keltett fel???Na és utána mikor felébresztett belőle,milyen érzéseid voltak???Rögtön tudtál beszélni,mozogni,jól hallottál???

Új hozzászólás Aktív témák