Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mcfly

    csendes tag

    Hello,

    Én már lassan 3 hónapja használok egy ilyen rágcsálót, igaz desktop set-ben. Maximálisan meg vagyok vele elégedve. Eleinte kicsit furcsa volt a mozgása, de elég hamar megszoktam, és most már más egerek furák :).

    Játékokkal is próbáltam, egyáltalán nem találtam lassúnak. Előtte egy IntelliMouse Explorer-em volt, és ahol hasonlítva semmi különbséget nem találtam.

    Ami nem tetszik benne:
    - nincs rajta ki-bekapcs -> táskámban is bekapcsol, merül... igaz így is kb 1-1.5 hétig bírja egy pár tölthető akkuról.
    - nem XP SP2-es BT stack-el nem nagyon működtek a spec funkciók. Időközben erre a problémára találtam megoldást, driverprobléma volt.

    Ami nagyon tetszik:
    - megfelelően nehéz
    - gyorsan konnektel
    - horizontal scrolling (nagyon jó funkció, és nagyon hiányzik a normál egerekről)
    - soha nem mászik! marha precíz
    - görgője nagyon finom puha, nem abszolút gyenge géppel jó kis scroll effekt
    - 1 elemmel is elmegy :)
    - prezentációk tartásánál remote controlként is bejön :)

    Nálam ami a legjobban bejön ebben az egérben, az a bluetooth mivolta. Csak notebookot használok, és ha kell, csak megmozgatom az egeret (notiban beépített BT), és használom :) minden további nélkül.

    A hozzávaló billentyűzetről pár szót:
    Nagyon bejön ez is, habár van pár makrancos hibája:
    - átrendezett delete-home-end-pgup-pgdn gombcsoport -> eltelt pár hétbe mire megszoktam
    - F1-F12 gombokhoz alapból mindenféle hülyeség van hozzárendelve -> orvosolható az Fn lock-al
    - festés lejön az ezüst színű gombok tetejéről (nálam pl a logoff már kopik rendesen)
    - Nincs magyar kiosztású, talán a legközelebbi hozzá a UK English (nekem US english van és azon nincs í betű... marad a jobb alt+j)
    - recseg, nyiszog, és még a billentyűk is kicsit átlátszók (kék leddel alatta viszont brutál jól nézhet ki :) )
    - ide is illik a nem XP SP2-es BT stack komment
    - nincs rajta capslock, numlock, ... visszajelző lámpa -> megszokható, eleinte idegesített.

    És ami jó:
    - sok-sok plusz gomb (play, pause, mail, internet, volume, calc, logoff, ...)
    - notebookhoz, media centerhez nagyon hasznos és abszolút user friendly
    - 3 elem van benne, de még nem kellett tölteni (igaz annyit nem is gépelek vele)
    - ezen is van görgő! nagyon jó fórumolvasáshoz, ölben tartott billentyűzetnél

    Azt azért meg kell hagyni, hogy a technológiának köszönhetően nem nagyon szereti, ha a WLAN kártyához túl közel van vagy a BT stick-től túl messze - ekkor szaggat rendesen.


  • mcfly

    csendes tag

    válasz CocooN-z #28 üzenetére

    FYI: ''Enhance pointer precision'' kikapcs és olyan lesz mint egy mezei rágcsáló.

  • mcfly

    csendes tag

    válasz CocooN-z #31 üzenetére

    Az optika tényleg furcsa helyen van. Igaz engem nem a pályája zavar, mert sztem a közepétől 2 centire kb ugyanolyan pályát ír le egy egér mint a szélén... Sokkal inkább zavaró, hogyha mondjuk egy karosszékben ülök, és a karfán egerésznék, akkor valami elég hülye helyzetben kell tartani az egeret, hogy működjön (csak félkör alakú karfáknál para, de én ált. ilyenekkel találkozom ;) )

  • mcfly

    csendes tag

    válasz Petya25 #41 üzenetére

    IntelliPoint driverrel megy az egered? Nekem akkor nem szokott menni a horizontal scroll játékokban, ha épp HID compliant device-ként ismeri fel a windows.

Új hozzászólás Aktív témák