Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    Szerintem ez a mentalitás nem függ össze az egyébként nyilvánvaló görcsös ellenségkép gyártással amit itthon csinálnak. Ez világ szinten létezik, nem most futott fel a sok, erre specializálódott oldal és fórum ugye nyugatabbra se, 4chan és társai. Ezek az emberek jellemzően inkább esportként tekintenek erre, szórakozás, hobbi. A maradék meg a gyártók által generált önigazolási kényszer rabja, csak nem írhatod le hogy az iphone/samunote/xiaobármi valamilyen téren akár csak egy kicsit is nem tetszett, vagy gyengébb mint a random bármelyik társa, mert azzal az ő tökéletes, racionális döntését kérdőjelezed meg. Nyilvánvaló hogy mindenki aki mást mond mint ő az egy semmirekellő bérenc.

    Ez a folyamat egyébként már elég rég elkezdődött, sokáig nem is regisztráltam be de rengeteget olvastam a ph-t, 10+ éve viszonylag fix számú, értelmes, szakmailag is értelmezhető ember kommentelt leginkább, és volt értelme mindenféle mélyvíznek tesztekben is. Mára meg az oldal is nőtt, a látogatóbázis is hígult, aztán megy a sírás hogy vga limites procitesztet a népnek, mert az mutatja meg igazán hogy nem kell a drága proci semmirese, átverés az egész.

    Ez egy ilyen dolog, egyébként én tényleg tartom, hogy ha lenne a prémium tagság mellé ilyen jellegű content is, amit egyébként nem írnál meg public-ba mert minek, az mehetne oda. Te is kiírhatod magad, szűkebb körnek érhető el, jobban kontrollálható, és extra tartalmat kap aki hozzájárul.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Eastman #54 üzenetére

    Ez egy igen jó és főleg semmitmondó példa. Az emberi jellemfejlődés folyamatos, és az említett példa mögött bármi is állhat, ahogy a telefon lehet ok és okozat is, pont ennyire lehet, hogy valami más problémát próbál megoldani azzal, hogy eltereli a gondolatait más irányba. Egy egzisztenciális, magánéleti, spirituális probléma az esetében pont okozhat belső feszültséget, amit valami addig "ismeretlen" tevékenységgel próbál kompenzálni, az idegesség oka meg nem a telefonja, hanem az egészet kiváltó gond...

    Ezek eszközök, és azért, mert sokan nem tudják használni, az nem az eszköz hibája. Zavar hogy az arcodba kerül hogy ki kit csinált mivel a föld másik felén? Célirányosan kell használni az internetet. Pl halvány gőzöm nincs a hazai mainstream zenéről amit a yt-n tolnak, évente 5x kb melléklikkelek és bejön a felkapott fül, akkor röhögök hogy ezek közül semmi nem mond semmit és megyek tovább, nem kezdem el hallgatni a számomra szemetet. Fb-n is fent vagyok, mert baromi hatékonyan elérek egy csomó embert akivel szeretek beszélni. A feedem heti 3 post max amit látok, mert senkit nem követek, pár oldalt ami a hobbim miatt nagyon izgat igen, de így az ennyi. Egyáltalán nem érdekel hogy a szomszéd marika megsértődik hogy nem jelöltem vissza, vagy nem látom hogy mit postol.

    Az hogy mennyi információ megy át rajtad az a te döntésed csak és kizárólag. A tiéd. Nem az enyém, nem a tv társaságé, nem az origóé, és nem is az indexé. A tiéd! Hogy ezt ki hogy éli meg, hogy tolódik el benne prioritás, megfelelési kényszer, etc, ez megint a saját dolga, és ezzel tenni nem tudsz semmit. És ez megint nem azt jelenti, hogy ez az fb meg az insta meg társaik hibája, sok esetben ez a reakció pl egy olyan nevelére amiből hiányzik a pozitív visszacsatolás a szülők részéről, még jó hogy a gyerek ott keresi ezeket ahol megkaphatja. De ezer más oka is lehet, nyilván az információ függés is egy ilyen, de messze nem kizárólag, ennél a valódi okok sokkal mélyebben vannak elásva jellemzően, amit látsz az az esetek túlnyomó többségében már csak okozat, és nem ok.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Eastman #62 üzenetére

    Az érdeklődő, kérdésekkel teli ember válaszokat kapott :D

Új hozzászólás Aktív témák