Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RECSKA

    veterán

    válasz Ed3r_X_ #18 üzenetére

    Igen. Nekem ez tokeletes megoldas.

    Uresjaratban sose megy a mostani gep se... Sot, mindennemu energiabizbaszt kikapcsolok evek ota a jatekgepen... ;)

    Nézd meg a hirdetéseim. Finomságok!!!

  • sb

    veterán

    válasz Ed3r_X_ #22 üzenetére

    Érdemes kipróbálni mit tud így. Emlékeim szerint a fesz visszavétel nem volt nagy jelentőséggel az idle fogyasztásra pedig én elég régi Sandy-t használok.
    Fix feszen pár wattal volt nagyobb fogyasztásom idle-ben mint rendesen visszavett fesszel. Gondolom annak köszönhetően, hogy a fogyasztáscsökkenés nagy részét a lekapcsoló részek adják a cpu-n belül.
    A light load-ban már jobban kellene látszódnia, de emlékeim szerint ott sem volt vészes a különbség.

    Mondjuk én is leszoktam már a HC tuningról. Több dolog eredménye: a tiltás, de főleg a teljesítmény/fogyasztás arány, nomeg, hogy nincs is szükségem igazán nagyobb teljesítményre.
    Mostanában az alapfeszes vagy alapfesz alatti tuning mozgat maximum. Mint a jelenlegi non-K i5-2500 3.4GHz @3.8GHz, -0.150V. Ez így elég gyors és kényelmes.

    Ez a bclk tuning érdekes. Egyrészt nem értem mi a nagy engedélyezés, eddig is lehetett...volna, ha nem lett volna PCI/PCI-E órajel függőség. Másrészt hajlok afelé, hogy valóban az Intel dobhatta be. Nyilván házon belül komoly konkurencia így a nagyobb prociknak 1-2 kisebb cpu, de szvsz a régebbi procikról egyáltalán nem érné meg máshogy váltani. Ráadásul most pl. az i3-ak árát is eléggé megnyomták, nem is annyira irreális, ha i5 teljesítmény közelébe kerülnek.

    Az igaz, hogy a sima szorzós, 4 pines non-K tuning már nem megy? Mint amit fentebb is írtam az i5-2500-nál? Talán a másik topicban említett ilyet valaki....

Új hozzászólás Aktív témák