Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KKaresz45

    senior tag

    válasz dezz #48 üzenetére

    Persze, a minimumokat kell nézni, de szabad megkérdeznem, hogy honnan jött ez a 24 fps? Ezt vajon tényleg az általam ajánlott 5850 cf hozta össze? Mondtam, hogy akinek jobb kell, az vegyen GTX 590 SLI-t, lehet kapni vízhűtéssel, még a zajra sem fog panaszkodni. :)

    Én arról beszéltem, hogy milyen problémákat fog megoldani a 7000-ás széria. Ott is el fogják kérni a teljesítmény árát rendesen. Gyanítom, nem úgy lesz, hogy megveszem majd HD7650-est 20K-ért és az porba fog alázni mondjuk egy 6990 crossfire-t. Úgy fogják megcsinálni, hogy mindenképpen ráfizessél, ha rendes teljesítényt akarsz. Mire az lesz, amire te vársz (nevezetesen, hogy a mai játékokban 100 fps lesz a minimum, elérhető áron), addigra már a full HD régen elavultnak fog számítani, és senki nem fog játszani ezekkel a játékokkal. Akkor is az lesz, ami most van, hogy lesz egy adott generáció, ami 24 fps-t fog tudni, és várni fogod a következőt, mint a messiást, mert az tudni fog +10%-ot, természetesen 3X annyiért.

    De egyébként összességében nem is az fps-ekről van szó. Én arról beszélek, hogy a mai videokártya generáció a mai szoftverekhez bőven elég mindenre. És nem is várható olyan játék, aminek ennél nagyobb igénye lesz. A következő konzol generáció kb. 2 - 2,5 év múlva jön, majd akkor lesz megint egy ugrásszerű fejlődés, addig minden újabb videokártya generáció tök fölösleges. Lehet vitatkozni az fps-ekről, meg az effektekről, de a lényeg az, hogy a mai kártyákkal még évekig el lehet lenni. 4850-től fölfelé tök fölösleges cserélni, csak a pénzt szórja az ember, meg a környezetet szennyezi a sok hulladékkal (ha már fenntartható fejlődés :) ). Akinek nincs jobb dolga, mint számolni az fps-eket, annak nyilván a 7000 sem lesz elég, mert úgyis bele fog kötni, aki meg élvezni akarja a játékot, az most is kiváló minőségben tud játszani a legújabb játékokkal a jelenlegi kártyákkal.

    Igen, javulni fog a teljesítmény/fogyasztás arány, de ebben a párosításban a teljesítmény érdekli egyedül a fogyasztókat. Akiknek teljesítmény kell, azok is a te malmodra hajtjáka vizet, mert meg fogják venni a 7990-et, de nem azért, mert mondjuk 30%-kal kevesebbet fogyaszt a 6990-nél, hanem mert 30%-kal több fps-t hoz. A fogyasztással nem fognak foglalkozni (max. örülnek, hogy nem kell tápot cserélniük, de ha kellene, nem lenne akadály).

    "Egy komolyabb kártya 2D-ben is ehet többtíz wattot, ehhez képest egy IGP ennek töredékével beéri."

    Te jó ég, több tíz wattot is megeszik? A kis mohó! :) Tudod, hogy miről beszélünk? Tudod, mennyibe kerül az áram? 46Ft 1 kW. együk fel, hogy mondjuk 30 wattot eszik a kártya 2D-ben. Ha ez a kártya 1 hónapon keresztül napi 8 órát folyamatosan megy 2D-ben, akkor tudod, hogy mennyivel növeli az áram számládat? (8 * 0.03 * 46 * 30) = 331.2 Ft. Egész hónapban. Házi feladatként légyszi számold ki, hogy mennyiért éri meg leváltani a jelenleg jól működő rendszeredet egy ugyanolyan (vagy jobb) teljesítményű IGP-s konfigra, hogy havi 330 Ft megtakarítással számolva belátható időn belül megtérüljön. (Megjegyzés: azt a 330 Ft-ot sem teljesen spórolod meg, mert azért valamennyit az IGP is enni fog, meg nem is mindig 2D ben megy, de ettől nagyvonalúan eltekintek :) )

    Az utosó bekezdéshez annyi fűznék hozzá, hogy én azt írtam, hogy nem kellene, hogy érdekeljen. Azért nem kellene, mert elégedett fogyasztónak kellene lennem. Sajnos ennek ellenére érdekel ez az anomália, mert a fogyasztóknak van egy olyan rossz tulajdonságuk, hogy nem szeretik, ha hülyének nézik őket. :) És igen, ez kifejezetten zavar is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák