Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Navaren

    aktív tag

    Köszi a tesztet.

    Telitalálat a cikk végszava:
    "A készülék nekem is nagyon tetszett, a mögötte lévő politika azonban egyáltalán nem."

    Valahogy így vagyok vele én is 2010 óta.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz vasi89 #169 üzenetére

    Szerintem ezt az "Az ember azért vesz iPhone-t, mert attól többnek érzi magát" attitűdöt lassan felejetsük már el.
    Lehet, hogy 2010-11 körül ez még komoly tényező/jelenség lehetett, de azért manapság bőven a tévhit kategóriája már.

    Hidd el, az ember vagy azért veszi meg, mert az évek alatt hozzászokott, megszerette, és elvárja azt a bot-egyszerű kezelhetőséget, amit ez a cucc a márkatárs kügyükkel akár együttműködve nyújtani tud, és a nyílt rendszer előnyei pedig hidegen hagyják, miközben 'neadjisten' meg is engedheti magának, vagy pedig valamilyen indok miatt elcsábult, többnyire a rendkívül agresszív marketingnek köszöngetően (aminek nyilván volt valamilyen előzménye is a korábbi telefonja kapcsán) és adott neki egy esélyt. Pont.

    Nem kötekedni akarok, de pont ezek miatt a hsz-ek miatt nézik majdnem instant hülyének szakmai fórumokon azt, aki az iPhone mellett teszi le a voksát - mert nyilván mit sem tud a nyílt android adta szabadságról, amit töredékáron megvehet, és a hülyéje még villogni is akar a nem létező státusszal.
    Pedig hidd el nekem, ezek az emberek legfeljebb csak egy csekély százalékot tesznek ki a vásárlóközösségből, viszont baromi bicskanyitogató ám iSheep-nek degradálódni, csak mert ilyen (vagy egyéb apple) telefonod van.

    [ Szerkesztve ]

    iBalu // Ordo Ab Chao //

  • Navaren

    aktív tag

    válasz Mrpingvan #188 üzenetére

    Ebben is van valami, amit Te írsz, és egy elég elszomorító véglet, ahol jó eséllyel a vásárló hölgyet így be is etette akkor a munkatársa, de a 'valós presztízs' kérdése, amiről itt elég távolról kezdve, de szó van, picit megint más.

    Országtól függetlenül van az az üzleti kör, ahol számít a partnerek és leendő üzlettársak között, hogy kinek milyenek a cuccai, de ugyanez igaz a ruhatárra, autóra, karórára, napszemüveg-márkára, mindenre, amik alapján az ember egy tárgyalópartnerről megalkotja az első benyomást. Ezt egyébként tanítják is, ami az átlagember számára megmosolyogtató, de így van.
    De azokban a körökben, ahol ez (sajnos, de elengedhetetlenül) fontos, ott azt a fél pillanatig tartó elismerő mosolyt éppen úgy kiváltja egy, az iPhone-oknál szerintem sokkal szebb S8-as, vagy S9-es is (esetleg valamelyik Edge vagy Note modell), illetve a megfelelő konkurens márkák telefonjai is, mint bármelyik újabb iPhone.
    Preferenciák ugyanis minden körben vannak (nem csak telefonok, de ruházat, tablet, laptop, karóra, gépkocsi, még a nyamvadt tollak márkája kapcsán is), egy vezetőségi találkozón egy 7-ös BMW-t elégedetten nyugtázza az az executive is, aki világéletében diehard Mercedes S - Klasse törzsvásárló volt, csak hogy egy példát mondjak.
    Nincs már ilyen (ha valaha volt egyáltalán), hogy az iPhone az 'elit' telefonja, és emiatt "menő" lenne az, akinek ilyen van.

    Szerintem az iPhone a hétközbapokban már közel sem annyira 'cool', 'trendi', stb. már, mint mondjuk 10 éve, túl fejlett, kifinomult és nem utolsósorban szép (sőt...) kütyüket gyárt a konkurencia ehhez, hogy így legyen.

    Amiatt a pár beszűkült ember miatt, aki pedig még erre a fikcióra épít, ne általánosítsunk.

    Szerintem. Persze lehet, nincs igazam.

    iBalu // Ordo Ab Chao //

Új hozzászólás Aktív témák