Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    Nem értem miért jöttök a gyerek kezébe nem való indokkal. Jómagam még átéltem a pc-s játék történelem elejét, kezdve a Doom-tól. Megvolt a Carmageddon (nagy kedvenc), Postal 2, GTA és számtalan 18+ játék.
    A szüleim nem szóltak bele mivel játszom. Néha elszörnyedtek pár játékon, de értették, hogy ez csak játék még ha a témájával nem is értettek egyet. Ugyanakkor egészséges nevelésben volt részem, nem a tévé és az intenet nevelt fel. Soha még csak kósza célozgatás szintén sem merült fel, hogy bármilyen káros hatást tulajdonítanának a játékaimnak. Nem is volt rá okuk, se félni valójuk. Nem ellenőrizték a pc-s tevékenységem az intenet elterjedése után sem. Nem is volt rá szükség. Persze sokat láttam, sok szart látok is a mai napig. Ez régen se volt másképp. És mégis itt vagyok már felnőttként; tanult, képzett dolgozóként hasznos tagja a társadalomnak. Egészséges emberi kapcsolatokkal, tiszta erkölcsi bizonyítvánnyal, teljes élettel. Én úgy gondolom, hogy ha egy játék vki elméjére befolyással van, akkor nem a játékkal van a probléma, hanem az illető fejével. Legyen az gyerek, vagy felnőtt. Ez esetben a problémát a családban, a környezetben kell keresni, vagy csak szimplán sérült lélekkel van dolgunk. Ennyi. Rengeteg most gyerek vagy kamasz ismerősöm gépezik bármilyen felügyelet nélkül és nincs semmi gond a fejükben, nincs szadista hajlam vagy aberráció. Fogékonyak a fekete humorra ez kétségtelen, de akiket én ismerek mindenki el tudja választani a játékot az élettől. Teljesen normális, hogy az imént még macskákat püföl a telefonon, majd kimegy az udvarra dédelgetni a család macskáját. Ha nem így van, az nem a játék hibája. Főleg nem a készítőé. A gyereket kell nevelni, nem a világot szídni meg tüntetni.
    Uff

    Jah lábjegyzetbe még hozzátenném, hogy régen a gyereknevelés ugye nem a politikáról szólt. Nem megmagyarázni kellett miért rossz az abban a korban, mikor a türelmedet feszegeti, hanem indokolt esetben akkorát lekevertek, hogy a fal adta a másikat. És erre szükség is volt abban a helyzetben, egy maréknyi alkalommal a gyerek koromban, hogy hatásosan beállítsák a határokat. Aki érvelni akar egy szórakozott túlfűtött gyereknek, vagy éppen ha pár évesen a macskát nyúzza, annak érdemes volna vennie pár leckét gyereknevelésből és a parasztos fajtából, nem az idióta nyugati liberális szuperdadus féléből.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák