Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tapsi

    addikt

    válasz kcsa #27 üzenetére

    A gond az, hogy a hazai termék a legtöbb esetben hulladék. Igen, a mezőgazdasági is, elég csak kimenni a piacra (én naponta járok). A szakmunkáról inkább ne is beszéljünk...

  • sing1ep1ayer

    őstag

    válasz kcsa #27 üzenetére

    Szerintem pedig sokkal nagyobb baj, ha elhiszed ezt a marhaságot és azt gondolod, hogy miattam és a hozzám hasonlók miatt megy tönkre az ország, mert nem veszünk hazai terméket, amikor ez egyáltalán nem így van. Azok miatt megy tönkre, akik ezt elhitetik veled, csak ők vannak olyan ügyesek, hogy elérjék hogy mi most egymásra mutogassunk őhelyettük. ;) Pontosan az ő érveik demagógok.

    Én nem állítom, hogy nem segít az országon ha hazai terméket veszünk, de rengeteg dolog van, ami ezerszer annyit segítene. Például ha nem úgy alakították volna át az adórendszert, hogy a jómódúak többet vigyenek haza, a szegények meg kevesebbet, az erősen megdobná az itthon elköltött forintokat és a hazai termékek fogyasztását is. Egyébként pedig ha már az egyénnek ennyire támogatnia "illene" a többi társát, akkor lassan visszajutunk oda, ahonnan jöttünk és talán - legalábbis eszmeileg - mindenképp szebb volt, mint a mostani rendszer: a szocializmushoz. Bedobjuk a közösbe amink van, aztán igazságosan elosztjuk, így mindenkinek jut majd és az ország is egyenesbe kerül. Bár ha jobban belegondolok most is majdnem ez megy, apró módosítással: bedobjuk a közösbe amink van, aztán elosztjuk, de néhányan sokkal többet kapnak belőle mint kellene, így aztán nem jut mindenkinek és az ország is nyakig ül a lekvárban. Ezt még el is fogadnám, ha az a néhány nem mondogatná folyton, hogy én nem adok be eleget és ezért tartunk itt... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák