Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vanhalen

    senior tag

    Hát ez édes:D Mondjuk ha megvették a fejlesztő céget és tulajdonukba került a szóbanforgó szabadalom (vagy szabadalmak) akkor bizony a többi cégnek is perkálni köll, mert semmi sincs ingyen (ők is hasonlóan járnának el szerintem, ha valaki az engedélyük nélkül használná a szabadalmaikat nem?) A trollkodás az, hogy ez konkrétan MOST(??) jutott eszükbe, vagy pedig eleve azért vették meg a fent említett cégeket, hogy később profitra tegyenek szert a perekből? :D Nem mindegy. Bár ezt akkor is fel lehetne fogni egy etikátlan "üzleti befektetésnek" :DDD Ezzel együtt azt mondom, a perelt cégek sem hülyékből állnak, hanem szakmabeliek, ismerik régóta a Rambus-t, tudták, hogy amit lopnak az másé (ha egy ideig nem is volt a Rambusé) szóval tessék csak perkálni emberek, a munkáért/fejlesztésért/jogokért/szabadalmakért bizony fizetni kell, nem csak használni és némán kushadni. Pl. mi van azokkal a fejlesztőkkel, mérnökökkel stb., akik eredetileg keményen dolgoztak ezeken a technológiákon? Vagy azokkal a cégekkel, akik jópénzért megvették? Vagy mi van pl. azokkal a "becsületes" cégekkel (már ha van ilyen, a cikk nem említi) akik perkáltak a régi jogtulajoknak? Rambus meg Rambus marad:) Úgy látszik olyan mint egy fűnyíró, végigmegy a szilikonvölgyön egy jogász hadsereggel. Lassan úgy retteghetnek tőle a cégek, mint valami mumustól:) "10 éve nyúljuk ezt és ezt a technológiát szép csöndben, degeszre kerestük magunkat vele... csak a Rambus észre ne vegye BZMG!! Főleg most, hogy megvásárolták a fejlesztőcéget, meg a jogokat ki tudja mikor toppannak be az öltönyösök paksamétával!"

  • vanhalen

    senior tag

    válasz ftc #3 üzenetére

    "Miért nem lehet ilyenkor ha esetleg tönkrement a cég vagy stb. ingyenessé tenni azt a bizonyos szabadalmat..."

    Szerinted ilyen irreális alapokon melyik fejlesztő kockáztatná meg hogy milliókért/rengeteg idő ráforrdítással/szürkeállomány szerzéssel stb. fejlesztésekbe kezdjen??

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz ftc #7 üzenetére

    "#6-ra ....megfontolnák jobban a dolgokat s nem lenne levédetve minden vacak...Vagy pl maradjon így....de oldják meg, hogy ilyen cégek tűnjenek el a világról....mert ebből a pénzből a fejlesztési részleg egy vasat se lát"

    Az lehet, de a kommunizmus ideje lejárt és tudomásul kell venni, hogy SEMMI nincs ingyen. Az elvet, amit mondtál értem, de ez ebben a világban csak egy utopisztikus álom... Ha én feltalálok valamit mittomén egy újfajta hifi erősítőt és évek múlva eladom a szabadalmat, meg a jogokat egy másik cégnek, annak szíve joga más cégeken számonkértni a technológia lopást (különösen abban az esetben, ha mondjuk ÉN képtelen voltam rajtuk behajtani)

    [ Szerkesztve ]

  • vanhalen

    senior tag

    válasz Воланд #9 üzenetére

    Jah ez tök jó befektetés nem? :D Végülis ezt csinálják (annyi kivétellel, hogy valamikor rééges régen sok mindent tényleg ők fejlesztettek ki, aminek mi vagyunk máig a haszonélvezői)

Új hozzászólás Aktív témák