Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Petykemano

    veterán

    válasz Z_A_P #1 üzenetére

    Csak tipp, de - rumor has it - a 7nm drága és még kipróbálatlan. Ezért a drágán adható és kis mennyiséget igénylő termékek fognak először megjelenni rajta. Vega20 és epyc2
    Ugye a zen+-ból nem készül epyc, tehát annak megjelenését nem köti már semmilyen elvi "1 éves" időbeli korlát, tehát lehet siettetni. A többi meg ráér Q2-Q3

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz Z_A_P #9 üzenetére

    tényleg a node kipróbálatlanságára gondoltam.
    De egyébként igazad van. Csak hát ha 2019-ben megjelenő zen2 lenne a főproba és ott valami hiba van, akkor annak javítása is két év, addigra meg már rég késő.

    Abu erre mindig azt szokta mondani, hogy száznál it több errata lehet egy designban, amit később mikrokóddal javítanak. Ha a zen+->zen2 átmenetben nem rontanak el valamit, akkor a zen1 és a zen+ volt főpróbának tekinthető. (és egyébként voltak is hibák)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

  • Petykemano

    veterán

    válasz frescho #26 üzenetére

    Nos, szerintem az EPYC 1. gen küldetése pont ez volt. Létezik, bekerült a katalógusokba, van belőle tesztgép. Már nem csak legyintesz rá, hanem kipróbáltad.

    Csak emlékből mondom, de úgy emlékszem, hogy a hagyományos webkiszolgálás nem fekszik az AMD-nek. Ez korábban is így volt valamiért, nem csak a zen esetén, hanem már a piledriver alapú opteronnál is. A mysql tesztjére kifejezetten emlékszem.

    Amúgy nem igazán értem, hogy miért. A zennek van persze néhány tipikus architekturális mássága az intel processzorokhoz képest. Rögtön lehetne okolni a ragasztót, de a ragasztónak ott lenne szerepe, ahol az egyes programszálak sokat cserélnek adatot cache-ben. Szerintem sem a webkiszolgálás nem igazán ilyen, és hát a mysql-ről se lehet elmondani, hogy ugyanazt a kérést több szálon tudná kiszolgálni.
    A memóriaelérés késleltetése, ami az intelnél jobb. Ez esetleg főleg az epycnél lehet kritikus ha és amennyiben olyan előfordulhat egyáltalán, hogy egy cpu magot nem a saját memória vezérlője szolgál ki, hanem valahogy átmegy minden az IF-en. Ennek főleg a mysql-t kell befolyásolnia, ami hát ugye eléggé igyekszik mindent bepakolni a memóriába. A turbó tényleg jobb volt az intelnél. Az első generációs ryzen úgy turbózott, hogy két magon turbózott, vagy egyáltalán nem. (epyc esetén feltehetőleg ez lapkánként volt érvényes) a zen+ esetén ezen sokat javítottak, úgyhogy majd még lehet javulás (csak ebből nem készül epyc)

    Találgatunk, aztán majd úgyis kiderül..

Új hozzászólás Aktív témák