Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #56573440

    törölt tag

    válasz aag #14 üzenetére

    jah. csak próbálj meg pl egy levelet írni tableten. próbáltam, vakon gépelek, és ott semmi visszajelzés nincs, sebességben idegesítően lassabban írok, arra jó hogy megnézzek egy weblapot, de hogy ezt a kommentet se vésném le tapicskolós vackon az is fix.

    van akinek megfelel a tablet, nekem nem. üdvözölném ha jóáron lehetne ezeket kapni, de mindenki csak a száját húzza...

  • #56573440

    törölt tag

    válasz Tyren #41 üzenetére

    hagyd. szélvész módon tud gépelni. félek hogy mondjuk egy vakon 10 ujjal gépeléshez képest mondjuk negyedannyi szót se tud leírni, percenként, de biztosan nem benne van a hiba. itt bent megfordult már kollégáknál ipadtól lefele minden, volt olyan is ahol fel se kellett emelni a kezet, csak húztad és kitalálta a szót, de pl én vakon 10 ujjal tolom, nem hiszem hogy ezzel bármi felvenné a versenyt tablet fronton. irodatársam iconica dupla kijelzős cuccát vette meg nem is olyan rég, az is botrányosan lassú, persze őt nem zavarja mert egyébként is a kezét nézi gépeléskor meg lassú is, semmi nem változott.

    a tablet fun ez tény, arra jó hogy reggel megnézzek egy újságot, olvasgassak vagy csak a kedvenceket böngésszem, megnézzem milyen idő van, de ha gépelni akarok három sornál többet tuti hamarabb gépelnék az egyébként botrányos kakaóálló szilikon billemen mint egy érintőkijelzőn. nincs nyomáspont, nincs a gomboknak határa, stb... számomra soha semmilyen körülmények között nem fogja már csak ezért sem kiváltani a laptopokat, csak és olyan konstrukcióban hogy egy olyan védőtokkal hurcolászom amiben bill is van. akkor meg megint ott vagyunk hogy az már laptop... most hogy android és nem win hát puff akkor már inkább egy ultrabook.

    [ Szerkesztve ]

  • #56573440

    törölt tag

    válasz aag #45 üzenetére

    tehát egy kapacitívval el lehet érni a 4-500 karakter/perc sebességet. hmm ez érdekesen hangzik.

    a vita arról megy hogy te bedobtad hogy ez egy életképtelen konstrukció, és sokkal inkább tablet. én csak rávilágítottam hogy sokkal inkább ez ha nem csak böngészni meg játszani akarok mint tablet, leírtam hogy a te elved is jó ha arra akarod használni, de súlyosan elvérzik a konstrukció ha egy hosszabb levelet akar írni valaki vagy fórumozna aki egyébként a reggeli kávé előtt is letol percenként 300 karaktert... azoknak ez szenvedés, de ha fontos a kis vékony kialakítás, a pehely súly és a hordozhatóság, akkor igenis életképes ez az ötlet, sőt. ha nem tudod megérteni miről beszélek akkor sajnállalk

  • #56573440

    törölt tag

    válasz aag #52 üzenetére

    "Blabla. Próbáltad? Nem. Csak elképzeled. Én próbáltam, fantasztikusan gyors"

    erről beszélünk. a gyors az nálam a 400+ karakter/perc én pl ezzel gépelek. baj?

    lezárt vita? ki részéről? én nem is vitatkoztam egyébként. te nyitottál azzal hogy elkésett életképtelen ötlet. akkor most mit vered magad? te kezdted, majd amikor megmondjuk hogy teljesen mások az igényeink és pl ilyen felhasználáskor a hajadra kenheted a tabletet akkor besértődsz.

    téma részemről lezárva, te bizonygatod hogy gyorsan lehet gépelni a tableteken, de kinek mi a gyors. erre kéne rádöbbenni. ennyi. vita lezárva részemről is.

    egyébként nem szemétkedtem, az off hozzászólást offba tesszük, ez egy nyílt fórum és ha hülyeséget írsz akkor lereagálják, a szó amit kerestél meg huszár.

    szép napot :DDD

  • #56573440

    törölt tag

    válasz erdoke #54 üzenetére

    "számomra soha semmilyen körülmények között nem fogja már csak ezért sem kiváltani a laptopokat, csak és olyan konstrukcióban hogy egy olyan védőtokkal hurcolászom amiben bill is van. akkor meg megint ott vagyunk hogy az már laptop..."

    ott a számomra, innentől nem értem hogy mi a gond. tényleg lehet hozzá szerezni ilyen tokot, nem mondtam hogy nem. abba nem mentem bele hogy egy ilyen ált kisméretű billen vs ultrabook bill, teljesen mindegy netbookon is elég jól lehet pörgetni ha hozzászokik az eber.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz erdoke #56 üzenetére

    értem én hogy ez miért jó. kolléga is egy mac billel használta az övét, ez jó megoldás ha van kitámasztója a tabletnek. a gond akkor kezdődik amikor nem asztalon van a rendszer vagy nincs kihajtható támasza... ezért lehet talán számomra jobbnak tűnő megoldás a tok amiben bill is van, mert ezeket be lehet támasztani és megfelelő szöget lehet kapni minden tablettel ha nincs támasz akkor is. üzemidő terén azért ezek a gépek is a hírek szerint hozni fogják a hosszú üzemidőt, de szerintem még mindig teljesen más a célközönség. akinek elég a droid az nem ilyet fog venni netezős, filmezős, közösségi életet élős célra az egyértelmű szerintem mindenkinek. ettől még egy 8 óra körüli, hordozható, egy kilónál nem sokkal nehezebb, de 13-as kijelzős, wines ultrabookot temetni? más a célközönség, hiszen az ipad se nyírta ki az airt, sőt mindkettőnek elég szép piaca van. ez ugyanaz az üzleti modellt követi le, csak nem osx-el. ennyi.

    egyébként meg billes témára ott a jó példa a transformer. számomra pl egészen értelmes elgondolásnak tűnik, ha kell tablet, ha kell bill is akad hozzá, megfelelő szögbe lehet lőni, súlyban, akkuidőben megfelelő, csak annak meg az ára pöppet magas.

  • #56573440

    törölt tag

    válasz erdoke #58 üzenetére

    "kérdéses, mit lépnének azok, akik mind a kettőt kipróbálták, és csak az egyiket tarthatnák meg az asztali gépük mellé."

    a kulcs az asztali gépük mellé.

Új hozzászólás Aktív témák