Hi​rde​té​s​

2017. december 15., péntek

(#1) Duliee

Duliee
(Jómunkásember)

Ha én nem akarom, akkor adják már meg a lehetőséget a kikapcsolására...

Komolyan ennyire mélyen szét kell majd b.szni a rendszert, ha ki szeretném kapcsolni?

Vadiúj Leeco X626 Gold 4/32GB-os eladó - 33990 Ft

(#2) t72killer

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Egy aprócsak kérdés: amikor VPN-kapcsolatot indítok, miért villan fel a kis "GPS-aktív" ikonocska:F?

"A win98 biztonságos, ui már vírust sem írnak rá 10 éve."

(#3) bambano

bambano
(Jómunkásember)

ehhez nem tudok nyomdafestéket és operátori szabályzatot elviselő dolgot hozzátenni...

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#4) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Vajon ennek mennyi köze van a Google Play Services-nek?

(#5) t72killer válasza bambano (#3) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Feltételezem nagyon meglepődtél:). Ahogy lejár a telóm garija, megy rá a root meg a LineageOS.

[ Szerkesztve ]

(#6) draco31

draco31
(PH! addikt)

Nekem igazából az lenne hír, hogy milyen adatot NEM gyűjtenek a telefonok. Biztosan elég rövid lenne az a lista.

Xiaomi Redmi Note 4 ( B20 ) 3/32

(#7) t72killer válasza draco31 (#6) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Az elég sokat elárul a helyzetről, hogy a top politkusok-vezetők kezében sose látod a legújabb Droid/Apple telókat. És bizony nem az a nagyonmax 1000$/€ költség vágja őket földhöz...

(#8) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Azt lehet tudni hogy melyik host-ra küldi ki az információkat?

(#9) subset

subset
(fanatikus tag)

Nincs itt semmi meglepő, régóta így megy ez....

Használj Te is szabad szoftvert !

(#10) draco31 válasza t72killer (#7) üzenetére

draco31
(PH! addikt)

Mindig is tisztában voltam azzal, hogy minden a vackot gyűjtenek. Telefonon keresgélek, és a PC-n jön hozzá másnap azzal kapcsolatban hirdetés.... Gondolom ezek is tök véletlenek. :)

(#11) Fred23

Fred23
(PH! addikt)

2018 legmenőbb készüléke lehet:

(#12) Bici válasza t72killer (#5) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Nem az OS-ben, hanem a google play rendszerben vannak az ilyen gyűjtő cuccok. Ha felteszed akár a legkisebb verziót is, máris megy az összes ilyen gyűjtés, mintha gyári rom-od lenne.
Ha ki akarsz maradni ebből a buliból, akkor marad az apkmirror, apkpure, stb. Amik szintén felvetnek kérdéseket...

[ Szerkesztve ]

(#13) anulu

anulu
(PH! félisten)

nem fogok trollkodni, nem fogok trollkodni ;]

''Ha egyszer meghalok, ne kérdezd meg, miért büdös a lábam!'' | Feel the power! Intel Core i7 | MCITP-SA/VA/EMA2010 | iPhone8 64GB | iPad Retina 32GB /w 3G | XBOX ONE X

(#14) t72killer válasza Bici (#12) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Értem:R, Bár ha az OS a "tiéd", lehet tűzfalakkal próbálkozni.

(#15) pguy válasza draco31 (#6) üzenetére

pguy
(újonc)

Az ingyenesen használható rendszereknek is van ára. :)

(#16) Bici válasza t72killer (#14) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Ilyesmivel még nem próbálkoztam, de ha találsz a témában valami használhatót, akkor az engem is érdekelne. :K

(#17) t72killer válasza Bici (#16) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ebben azt írja, h van Privacy guard. Hogy mit csinál, még nem ástam bele magam - még nem tervezem a ROM cseréjét (de már nagyon érik...)

[ Szerkesztve ]

(#18) Freiherr

Freiherr
(őstag)

💩 Google

XXX

(#19) Syl válasza Freiherr (#18) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Mert az Apple nem ilyen :U
A Macbook-om fél-egyóránként felébred a sleep-ből és lefut rajta egy "ASL Sender Statistics" valami. Ááá, az Apple nem gyűjt adatokat... :B

[ Szerkesztve ]

Words cannot express how much i don't care

(#20) Avicularia válasza draco31 (#10) üzenetére

Avicularia
(PH! kedvence)

Valamelyik nap néztem a Razer telefont asztali gépről, közvetlenül a Razer oldalán. Meg lehet ide svédbe rendelni szolgáltatás nélkül, illetve az egyik svéd szolgáltatón keresztül előfizetéssel is meg lehet venni, ezt is csekkoltam. Erre pár óra múlva jön az ebay-től email, amiben a Razer telefont ajánlgatják :U
Már mindenki mindent megfigyel :((

[ Szerkesztve ]

(#21) t72killer válasza Syl (#19) üzenetére

t72killer
(PH! félisten)
LOGOUT blog

Ha iPhone-ja van, erről jobb, ha tud: titokban bármelyik alkalmazás levideózhatja önt

(#22) draco31 válasza pguy (#15) üzenetére

draco31
(PH! addikt)

Nekem nincs is bajom vele, akit meg zavar, az használjon Siemens A40-est. :D Már azt is lehet háromszögelni. Akkor nem tom. :D
Tenni ellene úgy sem tudunk, így én részemről nem foglalkozom vele.

Avicularia
Ezeken már csak nevetek, havernál néha szórakozok is ha egyedül hagy a gépével, másnap meg mondja hogy milyen guminős meg stb. hirdetéseket kap mindenhonnan. :DDD

(#23) azbest

azbest
(PH! nagyúr)

amúgy nem tudom miért csodálkozik mindenki... vajon hogyan lehet naprakészen tartani a csupán wifi alapján történő helymeghatározást? Hát úgy, hogy a gps és mobil cellainfók alapján frissítik a wifi ap nyilvántartásokat.

Esetleg majd pár ezer ember folyamatosan járja a falvaink utcáit, hogy a wifi és cellainfó lokációs adatokat begyűjtse, hogy továbbra is működjön ez?

Szóval kíváncsi lennék arra, hogy bármilyen módon userhez van-e rendelve az így gyűjtött adat, vagy egyszerűen csak a helymeghatározáshoz használt adatbázis tájékozódási pontjait frissíti a rendszer.

(#24) emvy válasza Syl (#19) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Miert kommentelsz teljesen fogalmatlanul?

while (!sleep) sheep++;

(#25) emvy válasza azbest (#23) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Nem az adatgyujtessel van a baj, hanem azzal, hogy akkor is megy, ha a felhasznalo explicite kikapcsolta a location services-t.

while (!sleep) sheep++;

(#26) totron válasza Syl (#19) üzenetére

totron
(fanatikus tag)

AgeSexLocation?

(#27) Syl válasza emvy (#24) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Fogalmam sincs miről beszélsz...

(#26) totron

:DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#28) subset

subset
(fanatikus tag)

Aki nem akarja, hogy kövessék annak terminál(emulátor)-ból:
wget --recursive www.weboldal.hu
(vagy a wbget appal is lehet)
Vigyázat sok helyet foglalhat !!! :P
majd egy html viewerrel megnézheted a letöltött oldalt -
:C

[ Szerkesztve ]

(#29) Bici válasza azbest (#23) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Nem is tudtam, hogy van olyan, hogy csak wifi alapján történő helymeghatározás. :B

Az hogy működhet egyáltalán? Honnan tudja a teló, hogy a wifi jeltől 50m-rel balra, vagy jobbra vagyok?
Vagy az ilyen 100m-es pontossággal bír?

[ Szerkesztve ]

(#30) subset válasza Bici (#29) üzenetére

subset
(fanatikus tag)

Ezer éve van ilyen, meglepődnél, hogy az otthoni pcdről is tudni lehet ~100m-es pontossággal, hogy hol van, és még wifi sem kell hozzá

(#31) bambano válasza Bici (#29) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

A google mocsok módon összeszedte anno a wifi ap-k mac címét. Sok esetben a hirdetésnél már az is előny, hogy eltalálja a kontinenst, pláne, ha az országot és a várost is.

Szerintem ha sok wifi ap-van, mint az upc wifree, akkor önmagában a lista, hogy milyen ap-ket lát, esetleg milyen jelszinttel, egész pontos helymeghatározást tesz lehetővé.

lezso6 szerint a user: rossz számtech karmája van | @netik: There is no Internet of Things. There are only many unpatched, vulnerable small computers on the Internet.

(#32) azbest válasza Bici (#29) üzenetére

azbest
(PH! nagyúr)

a wifi vételi minőségét látja hogy saccra milyen távolságra lehetsz, aztán a különböző hálózatok bssid-jei alapján már csak sacc per kábé kimatekolja a körökből a metszetet, hogy hol lehetsz. Simán gps és sim nélküli tabletemen is megmondja a google maps, hogy hol vagyok :)

Úgy emlékszem anno, a wifi hálózatokat is feltérképezték, mint az utcaképeket, amikor bejárták az országokat. Az megadta a használható színvonalú kezdőadatot, utána már a sok mobileszköz maga össze tudja gyűjteni a frissítéseket. Még a csak wifis eszközök is hozzá tudnak ehez járulni, mert a már ismert területen megjelenő újabb wifi hálózatokat is regisztrálni tudják. Minnél több hálózat és minnél több felhasználó van, annál pontosabb.

(#25) emvy
csak nem mindegy jogilag, hogy rólad gyűjti az információt, vagy tőled függetlenül gyűjt, nem hozzád kapcsolódó tájékozódási pontokat. Ha ügyesen fogalmazták meg a használati feltételeket, akkor csak a rólad való adatgyűjtést kapcsolod ki, nem pedig a világ feltérképezését. De ez részemről csak feltételezés, nem olvastam most el a kapcsolódó szabályzatot amit el kell fogadni a használathoz.

(#33) Bici
ha wifit használ a deskop pécé, akkor a wifi hálózatokból ott is lehet. De ha vezetékest használ, akkor sem ördögtől való. A megoldás: az otthoni routerekben jellemzően egymást követő a router lan és wifi mac addresse. Szóval abból, hogy hová kapcsolódsz vezetéken, abból megvan a wifi ap, aminek meg kb megvan a helye. Természetesen ehhez hozzá kell férni ilyen adatokhoz és a modern oprendszerekben erre api is van, hogy hozzáférjen.

(#37) subset
valóban, geoip alapján is lehet, bár az van hogy nagyon mellélő.

[ Szerkesztve ]

(#33) Bici válasza bambano (#31) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

Így már értem.
Én olyan helyen laktam eddig, ahol 200m-enként van egy ház, és azok is gyakran nyaralók, ezért nem raktam össze a dolgot, de akkor ezek szerint ez sűrűbben lakott területeken műxik leginkább.
A mostani panelben meg a sajátomon kívül egy wifit sem látok, mert a közeli lakásokban idősek laknak, több emeletet meg nem visz át a wifi ezek szerint.

(#30) subset: A desktop PC-t mi alapján azonosítják? Mac address? És hogy kötik helyhez?

[ Szerkesztve ]

(#34) emvy válasza Syl (#27) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

Tudod mi az az ASL Sender Statistics? Es hogy hogyan viszonyul a lokaciohoz?

while (!sleep) sheep++;

(#35) Syl válasza Bici (#29) üzenetére

Syl
(PH! nagyúr)
LOGOUT blog

Nem tudom hogy csinálják, de az icloud.com kb 50 méter pontossággal mutatja a térképen a Macbook-om pozícióját. Pedig abban nincs is GPS :B

(#34) emvy

Nem tudom mi az, csak azt tudom, hogy óránként felébreszti a gépet és "csinál valamit"...

[ Szerkesztve ]

(#36) oriic válasza Avicularia (#20) üzenetére

oriic
(HÁZIGAZDA)

Ez mondjuk nem ujdonsag, evek ota letezik a dolog, hogy keresesi elozmenyek alapjan kapsz celzott reklamokat.

Live-Die-Respawn

(#37) subset válasza Bici (#33) üzenetére

subset
(fanatikus tag)

Desktop esetén, az internet szolgáltatód adatai alapján határozzák meg a helyed.
Az előbbiekben az a ~100m azért túlzás volt, de pár km-es távon belül azért tudja a lokalizációd.

(#38) Avicularia válasza oriic (#36) üzenetére

Avicularia
(PH! kedvence)

Oké, de honnan tudja az ebay, hogy jártam a razer oldalán és megnéztem a telefont? Mindezt asztali PC-n, nem androidos telefonon tettem.

(#39) bambano válasza Bici (#33) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

egy ritkán lakott nyaralóövezetben nemigen van lényegi szolgáltatás, amit érdemes hirdetni, de ki tudja. viszont akár a megfelelő nyelv, amin adja a hirdetést, is előrelépés lehet.

viszont mondjuk egy plázában, ahol a pláza saját wifijét megtalálja a rendszer, ott nagyon számíthat egy helyfüggő hirdetés.

ahol én lakom, ott huszasával vannak ap-k. Az enyémet vagy 70 méterrel arrébb, de megtaláltam.

(#40) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Akinek rootolt a telefonja
egy sql viewer appal nézzen már bele a Google Play szolgáltatások app-ba

majd a harrevad mezőbe majd azon belül abba hogy iru table

na ott ez első oszlopban van nekem ilyen hogy gsm:216:01:4x11:2u9x584j8

na ugyebar a 216:01 az az operátor azonositó.

Viszont ami utánna van az a LAC és CID

természetesen a LAC és CID adatokat én másitottam

Illetve a last_requested_millis nél ott van egy olyan hogy 1511327349135

ami átváltva dátumra egy mai dátumot mutat.

Lehet nem ez amiről szó van
de érdekes

Vajon ebből veszi?

[ Szerkesztve ]

(#41) Bici válasza subset (#37) üzenetére

Bici
(PH! nagyúr)

subset, azbest, bambano: Így már világos. Köszi a válaszokat! :R

(#42) azbest válasza Avicularia (#38) üzenetére

azbest
(PH! nagyúr)

a profilodat meg lehet tagelni, akár egyénileg is, hogy te járál azona az oldalon (az razer oldalán kell legyen ilyen kód), aztán amikor a razer hirdetéseket rendel, akkor beállíthatja, hogy azoknak mutassa a hirdető az ő hirdetésüket, amely felhasználó azzal a tag-gel rendelkezik, tehát azoknak, akik jártak az oldalán.
Adsense - adwords tud ilyet, de gondolom mások is.

[ Szerkesztve ]

(#43) bambano válasza Avicularia (#38) üzenetére

bambano
(Jómunkásember)

onnan, hogy a böngészőből leszedhető információk alapján viszonylag jól be lehet azonosítani mindenkit.
ha ehhez a böngésződ elpofázza a lokációs adatokat is, akkor meg tuttira pontosan.

ez alapján profiloznak a nagyobb weboldalak, amit utána el lehet adni. hozzátenném még, hogy a neved nem feltétlenül értékes, és biztosan nem a legértékesebb adatod számukra. nekik mindegy, hogy kiss ádám vagy nagy éva a neved, őket az érdekli, hogy a targetált hirdetések közül melyik kategóriát érdemes rádtukmálni.

(#44) aprokaroka87

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Tulajdonképpen ha én egy kedves ismerősőm jelszavát mondjuk azzal indokkal szerzem meg hogy, "a jelszó biztonságának minőségét akarom ellenőrizni és javítani az úgy teljesen oké?

Természetesen nem kérem a beleeggyezését nem kérem előtte.

Ha lebukok akkor a fenti indokot mondom.

(#45) Avicularia

Avicularia
(PH! kedvence)

azbest és bambano, köszönöm a magyarázatot :R

(#46) sh4d0w

sh4d0w
(PH! nagyúr)

Rohadtul ideje lenne alaposan megrúgni a tech-cégek hátsóját.

Ha marhasagot irok, vallalom a pofonokat erte a forumon, nem sirok a modiknak.

(#47) aprokaroka87 válasza sh4d0w (#46) üzenetére

aprokaroka87
(PH! kedvence)

Szerinted a három betüs szervezet támogatná?

Nem lepődnék ha ezt is ők kérték a Google-től.

Vagyis nem kérték, hanem megmondták nekik hogy.....

(#48) petison válasza Fred23 (#11) üzenetére

petison
(kvázi-tag)

Hahaha! :D

Na igen, lehet ez lesz a befutó.

(#49) emvy válasza Syl (#35) üzenetére

emvy
(PH! nagyúr)

> Nem tudom mi az

Akkor minek hozod fel ebben a topicban, azt implikalva, hogy az Apple szemelyes adatokat gyujt rolad?

while (!sleep) sheep++;

(#50) macilaci78

macilaci78
(Korrektor)

Van egy op3ndott tabletem, nincs SIM, csak az otthoni wifi, fél éve nem telepítettem semmit, csak Play-ről lett frissítve minden app, amikor kérte. Kikapcsolva a lokalizáció, nem is hoztam el otthonról. Erre fel újabban mondogatja, hogy milyen az időjárás, mennyi idő alatt érek be munkába... :U

Engem az is zavar, hogy mobil esetében tudtom, beleegyezésem*, akaratom nélkül küldött akármilyen adatok által generált adatforgalmat is velem fizettetik ki.
* fassetuggya, mit fogadtam el az OK, OK, Next, OK... közben. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Egy mag, két mag, négy mag, nyolc mag, tizenhat mag, harminckét mag... A proci lassan súrolja a ''dinnye'' szó fogalmát...

Copyright © 2000-2017 PROHARDVER Informatikai Kft.