Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jocomen

    aktív tag

    Azt meg tudja mondani valaki szakértő, hogy ezek a bányászgépek mit számolgatnak?
    A földben ugye ott vannak az ásványok a bolygó keletkezése / teremtése óta.
    A neten mi van? Adatok. Tehát a kérdésem: kinek a, milyen adataival, mit csinálnak a bányász gépek?

    Mellesleg, 2 sor egy olyan végtelen ciklus, aminek a világ összes bányászgépe, az idők végezetéig sem érne a végére. Ezt aztán lehet tovább "optimalizálni", hogy a processzoridővel, vagy a memóriával takarékoskodjon jobban. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Reggie0 #73 üzenetére

    De a prímszámokat már kiszámolták egy párszor. :)
    A többinek meg mi értelme van? Csinálnak ezek valami hasznos munkát? Vagy csak számolnak a vakvilágba, és bizonyos mennyiségű számolás után egy számláló hozzáad egyet az egyenlegéhez? Ha meg semmi értelmeset nem csinál egy bányász, akkor miért fizetne ezért bárki is?

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Geller72 #76 üzenetére

    Beismerem, "kicsit" pontatlanul fogalmaztam. :D
    Bezzeg a kérdésemre éredmi választ te sem tudtál adni.
    Mondjuk ilyen fejjel, nem csodálom.. :P

  • jocomen

    aktív tag

    Vagy akkor is megbukhat az anonimitás, ha törvénnyel egyszerűen kötelezik a résztvevőket, h tegyék átláthatóvá a tranzakciókat. A törvényesen működő cégek ezt meg s fogják tenni, különben bevonják a működési engedélyüket, vagy olyan bírságot rájuk vernek, h ihaj. Tehát addig van csak teljes, vagy részleges anonimitás, amíg a hatóságok hagyják, ... nemzetközi szinten is.

    @mesterlovesz @Reggie0
    Köszönöm a válaszokat. Lényegében összefoglaltátok, ... az előnyeit.

    Ha jól értem, a számolás értelme (csak) önmaga. Mivel ezt társítja feltételként egy adott egységnyi coin megszerzéséhez. A munka értéke adja a coin értékét. ... Akkor nem jártam mesze a valóságtól a végtelen ciklusos példámmal.

    Csak ezzel van egy kis baj:
    Pusztán a coin-ok (felének) szétosztása már hatalmas méretű energiapazarlással, és ipari hulladék-előállítással párosul. Ebben a formájában sokkal károsabb az egész rendszer, mintha csak papíron, vagy elektronikusan létezne, vagy a szétosztását más módon oldanák meg ... egy gazdasági torzszülött godzilla.

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Mesterlovesz #80 üzenetére

    1. "A Bitcoin semmivel sem rosszabb pénzmosás szempontjából mint például a készpénz! "
    Nem rosszabb, nem is jobb. Előző hsz-ben kifejtettem, miért gondolom így.

    2. "2. Piramisjáték. Ez nem az."
    Abban a tekintetben nem az, hogy egy bányász bevétele nincs kötve újabb bányászok beszervezéséhez. Viszont társadalmi hatását tekintve: "keress könnyen pénzt munka nélkül" már mutat némi hasonlóságot.

    "A Bitcoin mögött nem áll senki, nincs olyan, hogy Bitcoin cég"
    Lehet rosszul emlékszem, de mintha úgy olvastam volna valahol, h az ötletgazda, aki az egészet életre hívta, csak a coinok felét fogja szétosztani. Erről valami...?
    Továbbá, mivel egyértelműen meghatározhatóak a rendszer nyertesei és vesztesei, nem lehet azt kijelenteni, h "nem áll mögötte senki".

    3. "A milliomosok miért nem szállnak be és építenek GPU farmokat. Hát megteszik. Csak egy, nem tudsz róla, hiszen nem vagy kapcsolatban velük :D "
    Ezt fordítsd vissza az előző pontbéli állításodra, miszerint "nem áll mögötte senki". Ugyan ennyire ironikus lesz. :D

    És most részletezve:

    Nyertesek:
    - az ötletgazda és a (nem létező) coin bank, aki eleve rendelkezik a teljes szétosztható mennyiséggel. Ki ellenőrzi, h a szétosztáskor nincs visszaélés? Hogy magának nem csúsztat-e egy keveset kikerülve a számolgatást? Mikor a szabályokat ő hozza? Van bármilyen felügyelő szerv, PSZÁF vagy hasonló??? Gondolom nincs, ha már az anonimitás egyáltalán szóba került...
    - hardvergyártók
    - energiaszolgáltatók

    Vesztesek:
    - azok a Dél-Afriaki országok, ahol a sok hulladék pár év múlva landol, vagy a Csendes-Óceánon keletkezik pár újabb úszó szemétkupac
    - hosszú távon, valamilyen mértékben az egész emberiség.

    A bányászok valahol a kettő között lehetnek, sok külső, előre nem látható hatás függvényében (hw-sw fejlődés, árfolyam ingadozás, a rendszer élete vagy bukása, törvények gyakorolta hatás ...).

    A létjogosultságára nem elég indok, h eladásokat, és ezen keresztül munkahelyeket generál, mert értelmes munkát nem végző, értéket elő nem állító, szükségtelen folyamat, ami ugyanakkor energiapazarló és környezetkárosító! Vásárló szempontjából még árfelhajtó is.

    Kb ennyi hátránya jutott eszembe, ... eddig. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    A 3-ik pontkoz kiegészítésképp: az "igazi" milliomosok általában nem szállnak be. Megvárják amíg más kibányássza, majd különböző módszerekkel elveszik tőle. Itt az árfolyam megingatására gondolok. Ha ezt a kis Kelet-Európai multi OTP-vel és más nagyobb Nyugati autógyárakkal, vagy bármelyik kisebb ország valutájával meg lehet csinálni, akkor egy coin-al sokkal inkább.
    Tőzsdén, ha egy papír értéke 10%-ot változik, befagyasztják a kereskedését. Coin ennél instabilabb.

    Úgyhogy ami leginkább "nincs mögötte", az a FEDEZET!

    Összefoglalva:

    Kontra:
    - értéket nem állít elő,
    - értelmes munkát nem végez,
    - nem anonim,
    - nincs felügyeleti szerv ami a visszaéléseket megakadályozza,
    - nincs mögötte fedezet,
    - nem értéktartó,
    - ugyanakkor manipulálható
    - energiapazarló (ökolábnyom és társai)
    - környezetszennyező

    Pro: :F ?

    Elnézést a sok hsz-ért és off-ért, és ha valamit tévesen írtam. :R

    @Reggie0 #95:
    Ha a biztonsághoz van is köze, akkor is csak a rendszeren belül van haszna. Nem termel nyersanyagot, vagy szellemi értéket, új kutatási vívmányokat, amiket további folyamatokban hasznosíthatnának... Így haszontalan.

    Hasonlatként: ha a bürokrácia szervei létének értelme, hogy eltartsák saját magukat, akkor az egész bürokrácia, a benne dolgozókkal együtt értelnmetlen, haszontalan, és káros, a rendszeren kívül levők, és azzal szemben ténylegesen hasznot előállítók szempontjából.

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz Reggie0 #97 üzenetére

    Az adatok védelmének és titkosításának van értelme, és feladata is annak, aki más adatait, értékeit akarja tárolgatni. De itt másról van szó. Néhány adat titkosítása és biztonságos tárolása messze nem akkora számítás(energia)igényű. Más kérdés, h a banknak van-e értelme. :D Ezt inkább nyitva hagynám ... de az valószínű, h pl egy kisvállalkozónak nem azért van pénzforgalmi számlája, mert megéri neki, hanem mert az ÁFA-kör miatt törvény kötelezi rá.

    Számolgathatnák mondjuk a rák ellenszerét, vagy fizikai folyamatokat, olyan téren, ahol elmaradásunk van. Akkor lenne valami haszna is.

    MacCaine: mit akarsz a számba adni? :D
    Lehetne sok mindenre ráhúzni. Vizsgálja meg mindenki egyenként a szempontok alapján, és döntse el saját maga. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • jocomen

    aktív tag

    válasz MacCaine #101 üzenetére

    Ember... :B

    A filmek bevezető szövege jutott eszembe: "A film kitalált történeten alapul. Minden, a valósággal való hasonlóság a véletlen műve..." ;)

    Ja nem lenne rossz az elektronikus fizetés, csak rossz kezekben van. Én kicsit tartok attól az időtől, ha majd a kp-t eltörlik...
    Azt észrevettem, hogy olyan vevő, aki korábban kérte, h 8 munkanapos átutalással fizethessen, most szó nélkül fizet kp-ban is, amióta 1%-ra nőtt a tranzakciós díj. Amit egyébként tőlem is lecsípnek a kp-felvételkor. Így már 2%. Ha kártyával fizetek, akkor engem nem, csak a boltot vágják meg ~3%-al, asszem.
    Mellesleg ennek a díjnak, az adó csak 0.2%-át teszi ki, azaz 2 (kettő) ezrelék! adó miatt rohantak el a bankok Brüsszelig! :O

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák