Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.

    félisten

    válasz Tyrel #76 üzenetére

    Fogalmam sincs miért van egy lapon emlegetve állandóan Nvidia-Intellel az AMD sek szemében.Ez ugyan olyan elvakult fanboyság,.

    [ Szerkesztve ]

    "A számítógépek hasznavehetetlenek. Csak válaszokat tudnak adni." (Pablo Picasso) "Never underrate your Jensen." (kopite7kimi)

  • Qtya123

    őstag

    válasz Tyrel #96 üzenetére

    Én pont a hetekben gondolkodtam el azon, hogy lecserélem az i7-3770-es konfigomat, de úgy döntöttem kivárok. Az AMD kétségtelenül nagyon ugrott előre, az Intel meg teljesen lutri, hogy mit tud majd lépni.
    Mindenesetre 2020-ig biztosan kivárok. Addig talán az Intel is magára talál, illetve az AMD is hozhat ki további jó processzorokat. Majd akkor döntök.

    2013 év elején nagy dilemmában voltam, hogy FX legyen, vagy core i. Csak játék volt a szempont. Akkor úgy emlékszem valahol olvastam, hogy az FX után már nem lehet abba a tokozásba processzort tenni, illetve láttam, hogy az i7 odaver az FX 8350-nek, hiába a 8 magja. Így gondoltam próba szerencse és anno vettem egy i3-3220 procit és egy nem túl acélos Gigabyte B75-D3V alaplapot. Az elképzelés az volt, hogy ugyan a tokozásba újabb generációs intel nem megy majd bele, de ha kell ott van az i7. Teltek az évek, az i3 kevés lett multira, mikor bejöttek a 64 fős Bf-ek. Jött kb 8.000 Ft ráfordítással egy i5, majd később 20.000 Ft ráfordítással egy i7-3770. Azóta persze videokártyát is cseréltem kétszer, illetve egyszer jó áron hozzájutottam egész jó ramokhoz, így azokat anno lecseréltem. Úgy érzem, hogy még mindig nem kevés multira a 3770. Ha szerencsém van még 2 évig nem is lesz az, vagy csak minimális kompromisszummal. Single playre meg szinte biztos vagyok benne, hogy nem lesz kevés egy jó videokártyával.

    Anno nem gondoltam volna, hogy amit 2013-ban megvettem mezei b75 alaplap még 2018-ban is kiszolgál úgy, hogy a 2020 környéke sem reménytelen.

    Akármi lesz Intel, vagy AMD fronton, remélem a következő váltásnál lesz olyan időtálló Intel vagy AMD, amellyel ugyanúgy maradhatok az adott tokozáson 5-7 évig.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák