Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    Úgy tudom, hogy ha leszeded időben a telefonszámod, akkor nem lesz automatikusan bekapcsolva :)

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Soderes #30 üzenetére

    Jelszavakat hogyan kezeled crossplatform (macos, windows, android, ios)? Nem ismerek valós ingyenes alternatívát a chromeon kívül. firefox tud ilyet?

    [ Szerkesztve ]

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Soderes #33 üzenetére

    Örömmel hallom :)

    Viszont ezek az open source projektek nekem valahogy nagyon nem bejövősek. Fejlesztőként dolgozom, így többször is rászántam magam, hogy nézzünk már rá, hogy mi van a motorháztető alatt - bár ne tettem volna :D felhasználóként nem érdekel, mit milyen csúnyán oldanak meg, de valamilyen szinten akkor is zavar a mocsok, amit találtam. Ezenkívül munkára én elképzelhetetlennek tartom nem csak a linuxot (jajj, sokak szerint nincs is ilyen os, csak ""disztrók"", mindegy, az egészre gondolok), de a windowst is. Más topikba is írtam, hogy oké, elhiszem hogy ellopják az adatot macos-en (is), de amíg nincs rendesen működő alternatíva, addig nem tudok barlangban élni - és munkaeszköz lévén nem tehetem meg, hogy a windows updatere, vagy az xy driver közösségi javítására várjak (ezek mindenképp feltételei a rendes működésnek).

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Soderes #38 üzenetére

    Nekem semmi bajom velük, "játszinak" jók, de nekem csak a régi szenvedés jut eszembe. Nem működő driven --> írj magadnak egyet. Köszönöm nem :DD Azt elhiszem, hogy amióta én körülnéztem arra, ez megváltozott, biztos teljesen felhasználóbarát lett, de engem a macos megvett kilóra hogy úgy mondjam :)

    #39-hez:
    A google play (hivatalosan) egy megbízható(nak mondott) alkalmazásbolt. Ez egy vitatott állítás (ne menjünk bele, hogy mennyire igaz, mindenki tudja, hogy vannak szürke helyei), de az biztos, hogy minden app, ami oda felkerül, az átmegy a google (valaki szerint alacsony fokú) szűrőjén. A minőség közel sincs az ideálishoz, azonban az általad leírt helyeken konkrétan senkiben sem bízhatsz - ha kell, bárki át tudja írni egy apk tartalmát, és eladni úgy, hogy az az igazi app (a "jobbik" eset, ha nem is hasonlít az átírt app az eredetire, mert ekkor azonnal észreveszed és letörlöd. A rosszabbik, ha az app működik, csak elrejtettek benne egy-két dolgot...)

    (számomra ez is nagy előnye az applenek, fejlesztői oldalról látom, hogy min kell átmenni, hogy storeba feltegyek bármit is. Persze, ez is megkerülhető, de itt sokkal nagyobb a szigor. Szerintem a third party (pl. a fent említett aptoide) és a first party (google play, app store) megoldások közül ez a legjobb. Természetesen elfogadom ha másképp állsz hozzá, csak lásd, hogy annak is van hátránya :) )

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz Soderes #44 üzenetére

    Oks, igazad van, legyen így. :)
    Mindig érdekesen nézem, mikor valaki azt gondolja, hogy "ejnye, csúnya xy", míg a másik mondatában egy potenciálisan sokkal rosszabb dologra mondja, hogy milyen jó. Lásd hasonlóért: vakcina vs. napi szinten egészségtelenül élő, aki szerint a vakcina káros. Bele se menjünk, csak példaként hoztam fel. És természetesen nem rólad van szó, ez csak a képzeletem kitalációja. Visszatérve: nem hinném, hogy belelátsz minden appra, amit feltöltenek az aptoide-re, de ha igen, akkor hatalmas mea culpa. :R

    Linuxot mikor néztem? Először akkor, amikor eljött a Linux-éve :DD bocsi, kihagyhatatlan volt. Amúgy igen, elég régen, de elég is volt, köszi. :)

    Azzal, hogy azt írtam, hogy "átmegy a google (valaki szerint alacsony fokú) szűrőjén", azzal azt mondom, hogy a léc az alacsony, amit meg kell ugrani. Nem a szűrő típusát írtam le, hanem azt, hogy nagyon egyszerű kijátszani. Szerintem ugyanerre gondoltál.

    A 800-850MB RAM használatot nem tudom, nekem írtad-e, ha igen, akkor nem tudom honnan jött; jelenleg is két (szerintem) átlagos gépen vagyok, 16-24GB-tal, semmi extra - és ebből bekapcsolás után lefoglal a rendszer 4-6-ot. Mondjuk ez eszembejuttatta azokat a "nagyon régi" időket, amikor minden Linuxos azzal menőzött, hogy az ő rendszere 200MB-tal kevesebből kijön, mint az aktuális Windows. Engem azóta se érdekel, mennyit eszik a gép, felőlem tele is lehet folyamatosan - megy elég gyorsan? Megy. Nekem ez a fontos, az hogy éppen swapot használ, épp üres-e a memória, vagy már az asztalra írja a ram helyett az adatot.. ő dolga :DDD

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák