Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lenox

    veterán

    válasz lezso6 #16 üzenetére

    +#15:

    Attól, hogy kivonták a forgalomból nem lesz elavult.

    Igy van, pont forditva van, azert vonjak ki a forgalombol, mert elavult.

    A Intelnél minden elavult, amit már nem gyárt.

    Es is forditva van, nem gyart olyat az intel, ami elavult.

    Nálam meg az a proci elavult, amit már régen kivontak a forgalomból és mai alap feladatokra sem lehet használni.

    Nalam meg az, amit mar nem eri meg venni (vagy gyartani), mert ugyanannyiert van jobb.

    De amugy ertem, amit mondasz, de ha szerinted szubjektiv, akkor nyilvan elfogadod, hogy az en velemenyem szerint esetleg mashogy van.

    Meg egyebekent pont azert irtam amit irtam, hogy milyen erdekes, az intelnek mar ezt nem eri meg gyartani, feltetelezem azert, mert mar nincs ra akkora kereslet, pedig ezek meg tok jo procik, szerintem az emberek 99%-a nem venne eszre, hogy ivy vagy haswell van a gepeben. Persze ez biztos tulzas, mondjuk 99%-a a diszkret vga-soknak es mobilosoknak, es 50%-a a desktop igp-seknek. A desktop igp-sek masik fele mondjuk valoszinuleg eszrevenne.

  • lenox

    veterán

    válasz lezso6 #21 üzenetére

    Az elavultságot objektíve én mindenképp az idővel hoznám össze, ami ebből a képletből viszont hiányzik.

    Benne van az ido, mivel nem az tortent, hogy kihoztak a haswellt es az ivyt egyszerre, amibol a haswell jobb ar/ertek aranyu, hanem kijott az ivy, telt az ido, beert a kovetkezo fejlesztes, es kihoztak a haswellt, mint az ivy utodjat. Nincs semmilyen terulet, ahol az ivynak elonye lenne a haswell-lel szemben, mindenhol helyettesiti, levaltja, jobb a haswell, tehat az ivy elavult. Annyival lehetne piacon tartani, ha olcsobban adnak, de nyilvan nem akar az intel magaval versenyezni, igy be is szunteti a gyartasat.

    #26:
    Processzor esetében az avulás egy erkölcsi kategória

    Erkolcsi? Ezen meg gondolkozz szerintem.

Új hozzászólás Aktív témák