Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pampika

    őstag

    válasz Hopkins95 #15 üzenetére

    A rendszer frissítések kényszerítése a gyártók és szolgáltatók felé a google sara. Jó lenne szankció, de nem túl valószínű. Google legutóbbi elgondolása szerint, majd karbantart egy listát a gyártók frissítési hajlandóságáról. Bár ettől nem hiszem, h sok dolog változna...

    Másik dolog az appok. Ha a fejlesztő nem teszi visszafelé kompatibilissá, az nem a google sara. Ennek persze több oka is lehet. Egyrészt az újabb szenzorok, rendszer képességek fizikai/sdk szinten csak adott verziótól elérhető.
    Másrészt ha túl sok verzióra kell optimalizálni, az sok munka. A fejlesztő szemszögéből nézve nem feltétlenül éri még támogatni egy pár % részesedéssel bíró verziót, hisz nincs arányban a használatból eredő haszna és a fejlesztési ráfordítás.
    Nyilván, ez a lehetőség sok dologtól függ, az említett Burger king kuponos app esélyesen nem használ olyan dolgokat, amihez feltétlenül kell a legfrissebb rendszer, de mivel nem ismerjük a kódot, így ezt nehéz megítélni.

  • pampika

    őstag

    válasz ben5001 #25 üzenetére

    sajnos hiába szeded le az aosp romot a google-től, nem sokra mész vele az adott modell driverei nélkül. és nem csak a stamina módról van szó, hanem mint egy kibelezett windows: működne a rendszer, ha tudna kommunikálni az egérrel, usb-vel, monitorral...ezért kellenek hozzá a driverek, amit viszont nem nagyon szokás kiadni a gyártók részéről :(

    én azt tudnám elképzelni, hogy futna az aosp a telefonon amihez a gyártó adja a drivereket. ekkor van egy működő, szűz androidod. onnantól a gyártó rakhat rá plusz progit (ami miatt amúgyis csak mindenki húzza a száját), de az alaprendszert a gugli tudja frissíteni és nem függünk a gyártóktól.

    a cm-től úgyszint nem lehet elvárni, hogy a gyártó helyett támogassanak több ezer fajta típust puszta jófejségből, éveken keresztül, mert így is rengeteg munkát ölnek bele, önkéntesen.

    @mindenkinek
    fentebb is írta vki, hogy jönnek újítások, etc a rendszerbe.
    és jönnek bizony a biztonsági frissítések is havonta. és ezeket a főzött romok általában max 1 hónapos lemaradással, de jellemzően totál aktuálisan hozzák az adott romba. egy régebbi rendszer ilyen szempontból nem hetekkel, hanem évekkel van lemaradva. persze lehet mondani, hogy 'kit érdekelnek pont az én adataim, meg úgyse lesz velem sose ilyen. hja. aztán ha mégis, akkor gondold végig, mi mindent tárolsz a telefonon és mihez van beállítva a telefonon hozzáférés. email, regisztrált oldalak, kártya adatok. és akkor még mindig csak egy átlagos ember dolgairól van szó, nem egy kiemelten fontos ember nagyon bizalmas dolgairól.

  • pampika

    őstag

    válasz edward2 #34 üzenetére

    tőmondatokban:
    - biztonsági frissítéseket fentebb kifejtettem
    - nem csak epénisz növelésre jó egy biztonsági/funkcionális frissítés
    - 2 éves szerződéssel vesznek kb legtöbben telefont, de van, aki ennyi idő alatt 1 frissítést se kap. vagy ha kap is, néha ront a telefon használhatóságán. akkor ő rohaggyon meg, szenvedje végig a 2 évet és aztán vegyen 200-ért telefont, hogy használhatót kapjon? ezt se nevezném feltétlenül jó hozzáállásnak...
    - nem egy droid verzió jött ki úgy, hogy kisebb volt a hw igénye, mint az elődnek. akkor miért is lenne annyira kivitelezhetetlen?
    - szifonék elég másképp működnek, de ált. 1-2 főverzió frissítést megkapnak a készülékeik úgy, h használhatóak maradnék még. utána kezd a teljesítmény rovására menni már...itt néha egy modell a nem főverzió frissítést se kapja meg
    - és h ne csak 50k-s telefonokról beszéljünk: samsung s4 mini, vatta új. nincs agyon telepítve, gyári minden és 2 hónap után vágnám földhöz, mert úgy laggol. és 130-ba fájt megjelenés után pár hónappal. nem volt olcsó, nem is alsó kat. és mégsem kaptam vmi hajdenagy prémium élményt...ez lenne a követendő?

    [ Szerkesztve ]

  • pampika

    őstag

    válasz edward2 #39 üzenetére

    - most az jön majd, hogy a vírusok csak illuzió és minden kód tökéletes? örülök, ha nem találkoztál még se program hibával, se biztonsági réssel. és akkor ezek még csak azok a dolgok, amiket az emberi figyelmetlenségnek köszönhetünk, még nincs is szó a direkt kárt okozó vírusokról és egyéb kártevőkről. de biztos a google is csak véletlenül kezdte el minőségileg is ellenőrizni a progikat, h rossz indulatú kód ne kerülhessen fel a playre. szólni kéne nekik, hogy fölöslegesen öltek bele mérnökórákat.

    - iphone-t tényleg ne keverjük ide, mert az általad leírt dolgokban nem találtam túl sok konzisztenciát. mi köze a droid verziónak az iphone frissítéshez? amire anno én utaltam, az a frissítési hajlandóság a gyártó részéről. de hogy most te ezzel mit akartál mondani, azt nem tudom.
    ha a rootot arra akarod használni, hogy átírd manuálisan a sw verziót, hát hajrá. az tényleg epénisz méregetés.
    ami relevánsabbnak hathat, az a cm és tsai, de az megint csak olyan, hogy vagy van a telefonra, vagy nincs.

    - ismered az s4 minit? az úgy kb megvan, hogy a saját korában az s4 alatt volt egyel? nem, nem 30k alsókat fos, hanem felsőközépkategória volt anno. de annyiban igazad volt, hogy kár volt arra annyit költeni, mert ismerős fele annyiba kerülő, "kínai fos" telefonja frissült, nem laggolt és teljesen használható volt. de nézzük meg, hogy a szerinted elvárt felső kategóriában hogy is mennek a frissítések. s5-6 mikor is kapott friss rendszert?
    honor 6? önálló, "prémium" márka lett, mindenhol kihirdetve, h mikor jön rá a lolli. 3/4 év csúszással már sikerült is kiadni. megint csak nem a 30k-s kategória, és itt volt konkrét dátum ígéret is, csak épp mindig csúszott....tudom, mindenki hülye úccint, aki ilyet vett.

    de összességében, hol is írtam, h az android világ rossz?
    kicsit régebb óta használom a droidot, mint te, és ennyi idő alatt sem utáltam meg. vannak hülyeségei, próbáltam más rendszert, de mindig visszatértem, mert ez felelt meg a legjobban.
    de attól még látom azokat a visszásságait, amiket te letudsz "átlag pisti"-zéssel meg "ilyen az élet"-tel.
    "Logikus." ;)

  • pampika

    őstag

    válasz Dr.FantastiK #73 üzenetére

    csak egy kisebb lista w7-re:
    [link]

    azt kéne már elfelejteni, hogy nem csak a "fontos emberek" gépe lehet célpontja egy támadásnak.
    lehet, hogy tőled épp nem lopnak el közvetlenül semmilyen adatot egy behatolás során, de mondjuk bevonják a tudtod nélkül a gépedet egy botnetbe, akkor bizony a nyomozás során hozzád is be fognak kopogtatni, h ugyan meséljél már, miért vettél részt egy ddos támadásban? nyilván, tudod magad majd tisztázni jó esetben, de hiányzik a rendőrségre/bíróságra mászkálás?

    de ha netán te vagy a célpont (nem azért, mert fontos ember vagy, egyszerűen bepróbálták a géped és sikerült), akkor hiányzik, hogy az online jelenléted felett átvegyék az irányítást? akár a nevedben tegyenek olyan dolgokat, amiket nem tennél? netán leszipkázzák a számlád, mert gyenge védelmet használsz a belépéshez?
    persze, sok a HA, de ha épp hozzád törnek be és bármelyik is megtörténik, sztem nem leszel boldog.

    [ Szerkesztve ]

  • pampika

    őstag

    válasz Dr.FantastiK #79 üzenetére

    nem feltétlenül kell belassulnia annyira, hogy feltűnjön.
    tételezzük fel, hogy van egy kiszemelt honlapod, ami elbír mondjuk 50.000 kapcsolatot.
    összeszedsz 10.000 gépet egy botnetbe.
    minden gépnek kiadod, hogy 6 szálon kezdje el megpingetni az áldozatot -> 60k kapcsolat -> a szerver egy idő után feladja.

    bár nincs egy db botnetem sem, de nyilván nem úgy csinálnám, hogy feldobok egy chrome-ot a gyanútlan user arcába és ott nyitok 6 tabot rajta, hanem írok mondjuk egy parancssori scriptet, ami fut a háttérben és pl. wgettel/curlel elkezdi hívni az áldozatot. nem hiszem, hogy jelentős teljesítményt kívánna meg egy átlagos géptől, így az egységsugarú júzernek se fog feltűnni. egy átlagos 5-10 megás neten még ha egy nagyobb oldalt is hívsz meg 6 példányban, elenyésző a youtube, meg a torrent forgalom mellett. vagyis az áldozat gépét nem terheli jelentősen.

    szerver oldalon viszont egyszerre fog beérkezni a túl sok kérés, amit egy idő után nem tud majd kiszolgálni.

    (sajnos a windóz mentesség sem 100% garancia a védettségre, mert nyilván nem akkora számban, de más rendszereken is léteznek sebezhetőségek, amik javítását nem mindig kapkodják el sajnos)

Új hozzászólás Aktív témák