Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wolfman

    veterán

    Nekem olyan tünetem van mint a 11-es probléma. Hiába állítottam 8x-osra, lassan ír, folyamatosan leesik az olvasási tároló szint, meg a puffer is, majd vissza, közben bár a procit nem írja hogy terhelve lenne, de mégis megfogja a gépet piszkosul és igazából el is rontotta a lemezt.

    Viszont nekem nem IDE az íróm, hanem SATA. Azzal ebben az esetben mi a teendő? Próbáljam meg az eszközkezelőben hogy eltávolítom majd ujraindítás módszert?

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz kali #4699 üzenetére

    Megoldódott a probléma. Az egész az volt, hogy mind a két meghajtóm (Plextor DVD olvasó + Samsung DVD író) PIO módban lehetett, mert eltávolítottam majd felismertettem az írót. Lemez írásnál jó volt, de másolásnál a Plextorról már megint f@szkodott. Azt is eltávolítottam, most megírta szépen amit kellett.

    Viszont elmagyarázná nekem valaki, hogy mik ezek a módok(PIO, DMA, ahci)? És az hogy ISO módban van telepítve a rendszer? Ismerek sokmindent a gépekkel kapcsolatban, de ez nekem új! :) Rákerestem, de semmi leírást nem találtam. Ha valaki elmesélné, vagy linkelne egy jó szavtos oldalt, azt megköszönném. :U

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz kali #4701 üzenetére

    Jah nem! :D Nem iso mód, hanem ide! :) Elírtam.

    Amúgy kösz! Nagyon jól tudom, hogy Google a barátom már évek óta, de én nem találtam semmiféle hasznos, részletes leírást róla.

    [ Szerkesztve ]

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    Égető a problémám énnekem!
    A közeljövőben, de leginkább már holnap szeretnék pár lemezképet kiírni lemezre. Itt is van a probléma, hogy k.rvára nem tudok megírni egy átkozott lemezt sem.
    Konfigom a profilomban, Windows 7 64bit-et használok, író egy SAMSUNG SH-S203D.
    PowerISO programmal megnyitottam a CD képet, majd belemásoltam meg kimásoltam pár dolgot, utána elmentettem és ki akartam írni, de ekkor elb.szta 80% körül hiba, de a lemezt mintha még írná tovább, villog az író LEDje és hallani hogy forgatja. Gondoltam, hogy töredezett volt a file, hát töredezettségmentesítettem, majd írás, de újra ez történt, két DVD+R DL-em kárbavész.

    Ezután nem akartam kockáztatni, egy DVD+RW lemezt vettem elő. Erre akárhányszor próbálok írni a lezárásnál mindig hiba lesz, de csak a lezárásnál. Gondoltam a PowerISO a hibás, ezért kipróbáltam a képfile kiírását NERO-val is, de szintúgy hibával a lemez lezárásánál az örök életig írja(talán) tovább, de a hibát már régen kiírta. Ezzel leredukálódott, hogy vagy a meghajtóm a gané vagy a lemez amire írok, esetlegesen a windows keze lehet a dologban.

    Ezután egy CD-RW-t raktam be csupa összevissza fájl-al de ezt hibátlanul megírta, ahogyan illik. Egy DVD-R következett egy másik képfájlal. Ezt jól megírta, bár picit mintha lassan olvasnák be a meghajtók, de beolvassák. Gondoltam ezek után csak a lemez lehetett a ludas, és elővettem a harmadik DVD+DL lemezem. Teljesen rendben elkezdte a műveletet. Kimentem 4 percre a szobából, mire visszaértem már 10%-nál hibár írt ki, de az írást folytatta tovább, majd egyszercsak lefagyott a NERO, lemez kivétele után újraéledt.
    Mi lehet a baj???? A meghajtóm a ludas vagy windows buzera esetleg más tünet? Sajnos nincs másik író amit kipróbálhatnék a gépben.

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

  • wolfman

    veterán

    válasz MrBreaker #4899 üzenetére

    Hasonló hibám van nekem is némileg, csak nekem a 2 rétegű lemezeket el is bassza! :(

    „Ami mérhető, mérd meg! Ami nem mérhető, tedd mérhetővé!” – Galileo Galilei

Új hozzászólás Aktív témák