Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • chros

    őstag

    válasz eagleberg #975 üzenetére

    Dehogynem alkalmas HDR10/DV-re is, butasagokat beszelnek.
    Sajna Calman-nal nem tudok jobbat: azzal tudod az osszeset (SDR/HDR10/DV) kalibralni C1-en.
    "Kell" majd hozza egy EDR korrekcios fajl (Calman nem adta ingyen hozza), nem tudom van e mar a C1-hez, @sati, @janos?

    #974 alaves : Az valoban nem lenne hatrany, nem todum mi a f@szert vettek ki :)
    Igy tudod a szinteret atallitani (auto|extended|wide) vele es itt van az osszes alapertelmezett ertek a kulonbozo preset beallitasokhoz (a lista C1-re frisitve):
    bscpylgtvcommand 192.168.1.18 set_current_picture_settings "{\"colorGamut\": \"auto\"}"

    Allitsd at oket PC modban (mind SDR/HDR/DV preset-eknel), s hasznald, majd teszteld ujra, ha van idod. Elore is koszi!

    > "továbbá filmhez (egyéb mozgáshoz sem rossz) nekem kell a trumotion: 'Moziszerű mozgás'"

    Ez erdekes, frame-match-elt lejatszas eseten is?
    Nekem ekkor (kulso eszkozokrol) nincs ra szuksegem, probald ki, megszokja az ember gyorsan.
    BFI-rol nem tudok sokat, C1-nel mar joval jobbnak kene, hogy legyen, mint elotte, legalabbis legmagasabb fokozat kivetelevel (persze csak SDR-rel).

    #964 janos666 : "HDR10 ...C1-en magentás/banding-es lesz tőle a HDR10 kép? ... Úgy rémlik, hogy még a CX-en is, de a C9-en biztos."

    Lehet, hogy beszeltuk mar, de ez megszuntetheto teljes mertekben, ha legyalulod a HDR10 bt2020-as 3dlut-ot a TV-n (innen kb 2-3 oldalon keresztul). Ehhez persze kell valami mas eszkoz, ami uj 3dlut-ot tud adni (kulonben alul szaturalt lesz a kep), pl recent madvr beta.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák