Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz LonGleY #19787 üzenetére

    "Aranyos ez az irányelv, meg szabványkövetés, ha aztán félúton lerobban a cucc."
    Az előbbi hsz.-em valamennyire erre is válasz. Az más kérdés, hogy milyen bugok kerültek a Prestóba az utóbbi években, mint az, hogy önmagában a legjobb irány a szabványkövetés lenne, és minden böngészőgyártónak ez lenne a kötelessége. Szerinted mire valók az RFC-k? Mire valók a protokolldefiníciók? Mire való az, hogy egy szabványtervezetet elfogadnak? Miért jött létre a W3C, miért készülnek ajánlások? Amivel érvelsz, az nagyjából ezek létjogosultságának is megkérdőjelezése.
    Ha volt már részed webfejlesztésben, akkor tudod jól, hogy a böngészők rettenetesen toleránsak, túlzottan is, igyekeznek a legundorítóbb tákolmány kódból is kihozni valamit, valamilyen módon megjeleníteni azt, hogy ezzel még egy idiótának is lehetőséget biztosítsanak a zzzinterneten való megjelenésre. Hogy egy böngésző nem követte ezt az irányt, az önmagában nem hiszem, hogy baj lenne. (Még mindig csak az elvekről beszélünk, amit hülyeségnek vagy álszentségnek tartottál, nem a konkrét, utóbbi időkben tapasztalható implementációról és problémákról.)

    "Közelébe nem ért a Firefox stabilitásához. Never."
    Ez bullshit, baromság. Használgattam a Firefoxot, és nagyon sokszor olyan szépen omolgatott, amikor az Opera vígan futkorászott, hogy rossz volt nézni. A GUI rettenet befagyása, akadozása pedig rendszeres probléma volt. Mostanság úgy vettem észre, a Firefoxnál is javult a helyzet, az idegesítő lassúságán kívül nem nagyon tapasztaltam problémát, de keveset használom; de ez, amit állítottál, hát...finoman szólva igen könnyen megcáfolható.

    Amit viszont nálad nem értek: szénné fikázod a régi, Prestós Operát, az egekig magasztalod a Chromium-koppintást, és az új, rettenetesen ostoba változatot így utólag visszatekintve a múltra egy sokkal jobb alternatívának tartod, ehhez képest állításod szerint ősfelhasználója vagy az Operának. Akkor mégis mi az oka, hogy évekig használtad, kitartottál mellette, ha szerinted semmi más nem volt, csupán egy bugtenger, a testreszabhatóságára meg az átlagfelhasználónak (aki mellesleg többségében nem is ezt a böngészőt használta) nem volt szükség, meg egy ilyen fos, olyan fos volt? :) Picit önmagadnak mondasz ellent ezzel.
    Vannak/voltak bugok, amik engem is nagyon idegesítettek az Operában a Prestóval (ezért használtam felváltva a Chrome-mal, ahogy már a topicban írtam is), engem is zavart, hogy a Facebook, Gmail használhatatlan vele, de nem értek egyet azzal, hogy egy fos volt úgy, ahogy van, mert tény, hogy a legtestreszabhatóbb, legegyedibb böngésző volt a piacon, mostanra pedig buta tucatböngésző lett. Ha Te is a testreszabhatóság miatt használtad annak idején a Prestós Operát, emiatt tartottál ki mellette, akkor viszont meglepő, hogy most piedesztálra emeled az új Chromium-koppintást.

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák