Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Penge_4

    veterán

    válasz ArchElf #11673 üzenetére

    "Fene akarja, hogy fagyjon netbankolás közben..."

    Szünetmentes + RAID6-os tömb + két monitor + Debian Linux + Iceweasel (a Debian csapat által utólag bugmentesített FF) + minden plugin ami nem szükséges a netbankhoz letiltva, akárcsak minden addon + minden plugin frissítve a legújabb verzióra + semmi nem fut a böngészőn kívül az OS-ben, maximum a rendszerdiagnosztikai eszközök.

    Ha van WLAN-od, webkamerád/mikrofonod, akkor azok hardveresen kikapcsolva, a mobiltelefon aksija kivéve (vagy ólomkazettába zárva), redőnyök lehúzva és páncélajtó bezárva.

    Akkor csökkented a kockázatokat, de előfordulhat, hogy egy tranzakció közben becsapódik egy meteor a házatokba és az ükunokáid is törleszthetik a baleset miatt 5 db 0-val megfejelt összeget. ;]

    "Hihetetlen, hogy egy root certificate-et nem voltak képesek belerakni közel 2 év alatt"

    De igen. Elég sok tanúsítványt beleraktak, de ilyen Netlock-os szarok nem biztonságosak és 3. fél által lettek aláírva, ilyet talán nem kéne belerakni.

    A probléma pedig valamikor 10.5x környékén kezdődhetett, netbankolni nem szoktam, Freemail-t és társait nem használom, 10.10-ben és még előtte viszont nem ugrált semmi fel újra, amit elfogadtam.

    A bash.hu RSS csatornája authentikált, szóval ott is tanúsítványt kell elfogadni első alkalommal, szóval tudom. Az egyetlen bug, hogy crash után elfelejti, hiába lett már egyszer (vagy többször) leállítva normálisan a böngésző. De ez is csak 10.70 óta létezik a javítás óta.

    Előtte viszont az volt a probléma, hogy több Netlock-os tanúsítvány nem fért meg egymás mellett. Mert mikor a Freemail-t kipróbáltam, elfogadtam, újraindítottam, betöltöttem, nem dobott fel semmit és ott volt a listában. Mikor az origón szintén elfogadtam egy NetLock-os tanúsítványt, akkortól hülyült meg és a Freemail-en ismét kérte.

    Tehát amiket egy adott session alatt fogadtál el azok megmaradtak, amiket külön-külön session alatt azok felülírták egymást.

    Egyébként pár kérdés azért felmerül bennem:

    1: Az origóra mi a tökömért tanúsítvány a cikkek kommenteléséhez?
    2: A Freemail (bár azon az se segít) miért nem implementál valami normális, megbízható tanúsítványt? Érdekes, Gmail-en és Paypalon is van SSL és mégsem ugrál egyiken sem, hogy fogadjam el.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák