Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Patice #5458 üzenetére

    @paizinho: Általánosan: ha először Debiant telepítesz, majd arra rá az OMV-t, akkor az OMV gyakorlatilag egy program lesz a sok közül (póriasan kifejezve), de természetesen a külvilág felé a teljes NAS menedzsmentet ellátja. De a gépen futó más programok ugyanúgy használhatják az adatlemezt, az nem lesz az OMV kizárólagos tulajdona.

    Emiatt igazából (valószínűleg) nincs is sok köze a Calibre-nek az OMV-s / sambás megosztásokhoz: ha Plex-szerűen mutatja meg a böngészőben a könyveket, akkor konkrétan semmi. Például nálam a Plex állományai szépen maguktól betelepültek egy külön könyvtárba a megosztott könyvtáron kívül.

    Tényleg csak mellékvágányként említem meg, hogy úgy is lehet "teljes" rendszert varázsolni az OMV-ből, hogy mégy a standard OMV-s iso-s install-lal, majd arra valamilyen plugin-ként grafikus környezetet telepítesz - mivel az OMV install egyébként is felteszi a Debian rendszer magját, de alapesetben miért terhelné magát a grafikus felülettel. De én nem próbáltam ezt az utat.

    Szerk: Patice, most látom, Te sem megosztásról, hanem HDD-ről írtál, így teljesen egyértelmű.

    Üdv, nemurea

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák