Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • PociAti

    senior tag

    válasz -szabi- #15151 üzenetére

    A hagyományos tintasugaras nyomtatók legnagyobb ellensége ha nem használod! Az eredeti festék valószínűleg kevésbé hajlamos a beszáradásra, de ha azt meg az ára miatt nem használod, akkor ugyanott vagy. Az utángyártottat meg lehet, hogy a minősége miatt nem fogod használni. (Ha csak egyszerű dolgokat nyomtatsz, akkor mindegy a színhűség, ellenállóság.)

  • #48613632

    törölt tag

    válasz -szabi- #15151 üzenetére

    Szia
    Ne haragudj, hogy csak most írok, nem nagyon követtem a topik eseményeit.
    A kifogyás, a fejtisztítások alkalmával történik, mikor nyomtatás előtt zörög-csörög egy darabig. Pontos információim nincsenek, de van egy kis tartály, amibe ilyenkor elfolyik a matéria.
    Ez, egyébként akkor is megtörténik, ha használod. Én pl kinyomtattam kb 100-150 lemezt, illetve, a felületére nyomtattam szöveget. Ez egy pár karakteres tartalmi információ volt.
    És csodák csodája, szépen fogytak közben a szinek is.
    Szóval, azt gondolom, ez egy kikerülhetetlen folyamat.

    Az utángyártott festékkel kapcsolatban, sosem néztem, hogy mit, vagy honnan. De azt hozzáteszem, én az UK-ban élek, és ebayről vásároltam. Találomra, nem pedig céltudatosan.

    Nem hiszem, hogy az utángyártott festékkel különösebb gond lenne. Ez nem XXII. századi űrtechnológia, és amennyire én tudom, a Canon sem gyárt konkrétan festéket, hanem beszállítói vannak.
    Hogy ezek ki, vagy mik, azt sajnos nem tudom, de elég biztos vagyok abban, hogy a Canon festékeken is, csak a márkajelzés az eredeti.

    Nekem konkrétan nem volt gondom egyik noname márkával sem. Ha szeretnéd, kikeresem, hogy jelenleg pontosan mik is vannak a gépemben. Elég régen vettem, ha jól emlékszem, 3-3 cartridge volt a csomagban, minden színből.
    Ebayen elég olcsó.

Új hozzászólás Aktív témák