Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • keIdor

    titán

    válasz VTom #82634 üzenetére

    Biztos van ilyen hely is, ahol nincs meg a darabszám és valóban rossz a termelékenység. De.
    Én dolgoztam több évet a győri Audiban, meg a pozsonyi VW-ben.
    A termelékenység magasabb, mint a németországi gyárakban.

    Magasabb a darabszám, kevesebb a selejt, ha jól emlékszem a győri Audiban volt a legkevesebb selejt valamelyik évben, talán 2015, 2016 volt. Az egész konszernen belül. A németországi autógyárakban jobb, erősebb a szakszervezet, eleve több a szünetidőd, lassabb a munkafolyamat is, mert mint említettem kisebb a darabszám is. Ez igaz Ingolstadt, Neckarsulm és Chemnitz-re is (VW).

    Úgy, hogy a magyar állítja elő Európában a legtöbb autót/nap (csak Audi gyárakra gondolok most), a legkisebb selejt aránnyal, úgy kapja csak harmadát, negyedét a németnek. Prémium szintén ennyivel kevesebb. A szünetidő is itt a legkevesebb, mert nincs elég ember, már két éve se volt. Én már 2016-ban hallottam, hogy amikor elindul az Audi Q3 Győrben, jön a szombati munkanap. Már akkor mondtam, hogy nem várom meg, pedig nem volt rossz helyem. Csak engem sok minden zavart. No lám és itt a Q3, itt egy rabszolgatörvény is, milyen meglepő, biztos semmi köze a négy karikás gyarmatosítóknak ehhez... meg most bővít a Mercedes, jön a BMW is. Ezek miatt van az egész, meg a beszállítók miatt. Nincs már elég ember... persze látom, hogy mi történik a háttérben, figyelemelterelésnek is kiváló egyébként, de egyébként is jött volna ilyen, nem véletlenül üdvözölték a multik ezt a törvényt.

    Ezek kő keményen gyarmattartóként vannak itt, kizsigerelni a népet, az utolsó csepp vért is kiszívni mindenből és mindenkiből amiből/akiből lehet. Én beszélek nyelveket, van egyéb végzettségem is, csak arra is ráuntam már, a magyar mentalitás miatt megutáltam. Így leléptem, nézzék hülyének azt aki hagyja. Tapasztalatnak remek volt mindenesetre. Az ember azt gondolná jó autógyárban dolgozni. Valahol biztos, Magyarországon felejtsd el...

    A másik, nekem nincs bajom a németekkel, osztrákokkal, hiszen köztük mozgok, sok a jó fej köztük (is).
    De engem személy szerint mélységesen felháborít, hogy ezek kirobbantanak két világháborút, elvesztik és ott tartunk, hogy ezeknek kell kinyalni a seggét, ezeknek (is) kell törvényt módosítani ahhoz, hogy még jobban megszedjék magukat. De egész Európa ezeknek fekszik le, ezek diktálnak. Vicc, nevetséges.

    Amit én láttam otthon, hogy mindenre, tényleg mindenre van pénz, csak az emberek fizetésemelésére nincs. Nem 12 órázgatni kell, meg szombatozni, 8 órában kéne annyit keresni, hogy abból normálisan meg lehessen élni.

    [ Szerkesztve ]

    ¡GLORIA A LAS PLAGAS!

  • akoska07

    nagyúr

    válasz VTom #82634 üzenetére

    Ezzel konkrétan az volt a gondom, hogy az emberek mindig szeretik éreztetni, hogy nekik mi jár, de azt hajlamosak elfelejteni, hogy azért ami jár, mit kellene nyújtaniuk. Ebben az esetben pl. a 12 órából 4-ben biztosan semmit sem csináltak, és mivel a 8 órára előírt darabszám sem lett meg, ezért valószínűleg a maradék 8-ból 3-4 órában sem.

    Téged aztán alaposan beneveltek meló helyen. :DDD

    Egy vmit kell megtanulni.

    Senki sem dolgozni jár be !
    Hanem azért,mert fizetik.
    Ha nem fizetnék nem menne a környékre sem,nem hogy oda be.

    Talán ezért nem próbáltam olyan helyeken dolgozni,hogy darabszám meg norma.
    Ott rohadjon meg mind a kettő. :DDD

    A népnek meg ez kell, mert még mindig pont az az osztáy hisz vakon A Vezetőben, akiket a legjobban fog súlytani ez a törvénymódosítás

    Őszintén sajnálom ami otthon megy.
    Már nem tudnék otthon élni.

    Mondjuk nekem ez is volt a fő ok amiért ott hagytam az országot. Már nem bírtam elviselni amit a néppel csináltak és lopták a rengeteg adómat amit befizettem.
    Azt mondtam én ehhez nem asszisztálok
    Dolgoztam meg volt mindenünk nem panaszkodtam.
    De mégis elkergettek Mo.-ról.

    Az Amd a jövőbe mutat...De amikor az a jövő jelenné válna akkor az a jelen már régen a múlté... :DDD ....Na meg a horpadós ájemdééé

Új hozzászólás Aktív témák