Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bjørgersson

    félisten

    válasz gomzo #38645 üzenetére

    Mintha a lottószámokat kérdeznéd. :)

    As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

  • Aprósólyom

    addikt

    válasz gomzo #38645 üzenetére

    Ilyet lehetetlenség megmondani. A félvezető alkatrészek jól bírják az idő vasfogát, egyetemben a GPU-val. Egyedül a VRAM-tól félnék, mert annak a szanaszét széjjelhúzása nem növeli meg jelentősen a fogyasztás, viszont a bányászok ezt előszeretettel megteszik. Ellenben a GPU-t rendszerint undervoltolják, mert úgy érnek el jó hatékonyságot, ami számukra fontos a profitabilitás szempontjából.
    Ergó, a helyedben a VRAM-ot gyári értéken hagynám.
    A GPU-t pedig ugyanúgy undervoltolnám, mint ahogy azt megteszik a bányászok, AMD-sek és nVidiasok. Youtube-on és itt a fórumon is találsz példákat GTX 1070-re, de úgy általában a GTX 10**-re is.

    Ahogy megvetted tedd be a kártyát a gépbe és:
    Teszteld valamilyen progival (pl.: unigine, 3DMark, Furmark) és közben monitorozd az értékeit, pl. HWiFNO64-gyel. A kapott értékeket össze fogod tudni hasonlítani mások értékeivel.

    Ettől még nem fogja megmondani senki sem, hogy meddig bírja, de ha megveszel valamit, le kell tesztelni, hogy lásd a működését és felderíts esetleges anomáliákat. Ha minden rendben lévőnek tűnik, akkor pedig használod nyugodtan.

    Ami reálisabb, hogy a kapacitások használódnak, öregednek el, ezért bármilyen instabilitás jelentkezik idővel, érdemes lehet előre cserélni és nem utólag, hogy ne legyen nagy baj.
    Ha 3 évig 0-24-ben mentek a kártyák, DE jól hűtötték, takarították és undervoltolták, akkor elméletben ettől az állapottól is még sok-sok évre lehetsz. Esetleg a VRAM oldali tápellátás jobban terhelődhetett, de majd kiderül idővel....

    Ha kiderült a stressz teszttel, hogy minden érték rendben van, használd és legfeljebb fél évenként esetleg megismételheted a hibakeresést egy 20-30 perces stressz teszttel, hogy jelentkeznek-e hibák. Pl. szerintem erre egy 3D Markd kiválló. Akcióban pár euró szokott lenni. Ott viszont a stressz tesztnél minden fontos információt grafikonos folyamatábrán ment. Ha ezeket a fájlokat elmented, szépen vissza tudod követni legalább a hőmérséklet változásokat.
    :R

    Jevons paradox

Új hozzászólás Aktív témák