Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fixi0n

    csendes tag

    Ha már szívok, legalább valami haszna legyen alapon itt egy kis infó:

    Mi a különbség a gyári Nokia és a klónozott CA-42 kábel között?

    A WL-500gP routerembe akartam soros portot csinálni, és ehhez jó megoldásnak kínálkozott a CA-42. Ha ilyet veszel, általában klónt kapsz, amiben egy PL2303 transceiver van, azaz simán egy LVTTL RS-232 portot interfészelnek az USB-re. Bedugod, az USB-ről veszi a tápot, a gép felismeri, mint USB-soros átalakítót, és működik, bármit is kötsz rá. Nekem pont ilyen kellett volna.

    -NOKIA- fórumtárs azonban egy eredeti bontatlan dobozos Nokia kábellel lepett meg... ráadásul V.2 jelzéssel. Na ez aztán az istennek nem akart működni, ugyanis sem a Linux, sem a Windows nem látja USB eszközként, nem is ismeri fel egyáltalán, amíg rá nem dugsz egy Nokia telefont! :DDD

    Kutatásaim szerint ennek az lehet az oka, hogy az eredetinek a belseje teljesen más, sokkal komolyabb, mint a klónoké. Egy Atmel mikrokontroller van benne, flash-be ágyazott speciális firmware-rel, ami rendesen kommunikálgat a telefonnal, mint egy önálló kis számítógép. Mérni is tudom, hogy a TxD-n próbálna valamit forgalmazni a telefon felé, miközben a PC még nem is látja. A tippem az, hogy elbeszélgetne a telefonnal a soros interfészen, hogy Nokia-e a készülék, felismerik egymást, és csak ezután kapcsol be teljesen a "kábel", tehát a gép valószínűleg csak ezután látná az USB-n, hogy egyáltalán ott van.

    Persze a Nokiás szoftverek, meg a telefonok is könnyen meg tudják különböztetni a klónt az eredetitől, ezért nem is működik a klónozott kábelekkel egy csomó funkció. A jóval bonyolultabb elektronika miatt drágább az eredeti kábel, nem csak a logó miatt.

    Szóval ha lenne Nokia telefonom, akkor most baromira örülnék, hogy ilyen olcsón kaptam egy rendes Nokia kábelt... :R

Új hozzászólás Aktív témák