Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vj0c1

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az öcsém vett egy majdnem teljes konfigot a következő alkatrészekkel:
    ASUS - Z87-A (s1150)
    Intel - Core i5-4460 3200/6MB LGA1150 Haswell BOX - BX80646I54460
    Kingston - 8192MB 1600MHz CL9 DDR3 HyperX PnP KIT2 - KHX1600C9D3P1K2/8G
    Corsair - 500W CX500M (moduláris) - CP-9020059-EU
    ASUS - DRW-24F1ST/BLK/G/AS SATA
    Zalman - Z11 Plus - fekete
    Sapphire HD 7770 Ghz Edition Vapor-X 1 gb GDDR5

    Ezt még az előző gépéből kivett sata2-es maxtor winyóval szerette volna használni. A probléma akkor az volt, hogy a merevlemezen már rajta lévő rendszer betöltése közben minden alkalommal kékhalál volt, (és ami a fontosabb) újraindítás után pedig sötét maradt a képernyő. Én itt a sata2-re gyanakodtam a rendszer betöltése közben érkező kékhalál miatt, ezért kipróbáltam az egyik saját wd green sata3-asommal, ezzel a kékhalál meg is szűnt, fel is tettem rá egy szűz win7 64-et, viszont a másik probléma még most is fennáll, azaz a gép újraindulását követően (akár biosból, akár win7 install közben magától) nincs kép.
    Az asus oldalán a processzor mellett feltüntetett szöveg miatt (hogy a lap kezelni tudja a procit) a biost flasheltük, ezzel probléma nem volt, viszont az újraindulást követő képelsötétedés a bios flash-elés előtt és után is megmaradt.

    Mi lehet a probléma? A válaszokat előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    "Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

  • vj0c1

    aktív tag

    válasz Pazolini #26334 üzenetére

    A sata3as winyóra új win7 került, így van fent egy szűz működőképes rendszer, de az újraindítás után még mindig sötét marad a kép, akár az említett vga-n, akár az integrálton nézem. Biosban fogalmam sincs milyen beállításnak lehetne köze ehhez. Azt tudom, hogy a bios frissítve lett egy újabbra, mert a lap oldalán azt írták, hogy a kiszemelt cpu működtetéséhez egy újabb bios verzió megléte szükséges. A képelsötétedés egyébként a bios frissítés előtt és után is megvolt, de úgy tudom biost resetálni (mármint az alaplapi jumperrel) legalább olyan kockázatos művelet a lap működése szempontjából, mint a frissítés, úgyhogy nem hiszem, hogy lenne értelme azzal próbálkozni. Egyik ismerősöm a gombelem kivételét és visszarakását ajánlotta, ez is megtörtént, de semmi változás.

    "Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

  • vj0c1

    aktív tag

    válasz Pazolini #26339 üzenetére

    Megoldódott a dolog. A lap oldaláról leszedtünk egy bios updatet, és egy "4. generációs" procit támogató frissítést, és a már fent lévő új win7en belül utóbbit feltettük, és így működik a dolog, van kép reboot után is.
    Mindenesetre egyszerűen nem tudom felfogni, hogy lehet valamit ennyire nyakatekerten megoldani.. :F

    "Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

  • vj0c1

    aktív tag

    Sziasztok!

    Ma hajnalban Hardline-ozás közben, egyszer csak beszürkült a képernyőm, se kép, se hang. Ki, bekapcsolás után már nem is kapott jelt a monitor, úgyhogy sötét maradt a kép. Kivettük a vga-t és kipróbáltuk öcsém gépében, és nem volt kép, tehát elsőre a vga tűnt rossznak, de.. az alaplapi vga-ra csatlakozva sincs kép, úgyhogy valami más probléma is kell hogy legyen. A gépet bekapcsolva az alaplap alján van egy kis led, ami először "d7"-es hibát jelez, ami a leírás szerint külső beviteli eszköz hiányát jelzi, majd amikor egy billentyűt csatlakoztatok, "64"-es hibát ír, ez pedig "CPI DXE initialization (CPU module specific)" címen van feltüntetve. A bekapcsoláskor egyébként halkan 5 hosszú csipogás is hallható, amikor a led a "d7"-es kiíráshoz ér.
    Valakinek valami ötlet? A segítséget előre is köszönöm!

    A konfig:

    Alaplap: Asrock z68 extreme4 gen3
    Cpu: i7 2600k (ha jól emlékszem 3.8ghz-en ment egy ideje) - alpenföhn brocken2
    Ram: Kingston HyperX Blu 8GB DDR3 1600MHz
    Vga: Sapphire Dual-X R9 270X 2GB GDDR5 (használtan vettem anno itt ph-n)
    Ssd: Samsung 840 EVO 2.5" 250GB SATA3
    Hdd: 2xWD Green 1TB 64MB SATA3

    "Régen az égre néztünk, és azon töprengtünk, hogy hol a helyünk a csillagok között. Most lefelé nézünk, és csak fészkelődünk itt a porban."

Új hozzászólás Aktív témák