Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • richlock

    újonc

    Sziasztok!

    Gondolkodom egy új rendszer telepítésén kb 12 napelemmel.
    Az utánaolvasgatások folyamán kiderült hogy ezzel az ad-vesz mérős megoldással ha áramszünet van,
    akkor a házban is áramszünet lesz biztonsági szempontból (áramütés veszélye), hiába dolgozna a napelem verőfényes nappal.
    Sziget üzemű inverterrel és sok akksival megoldható talán, de én szeretném minimalizálni a költséget.
    Szóval szerintetek lehetséges -e az hogy csak minimalis akksi kapacitással (max 50 Ah) legalább nappal ellátni a házat napelem árammal áramszünet esetén, egyébként működjon az ad-vesz rendszer áram esetén?

    1,
    Van -e ilyen esetre hibrid inverter és cég, aki ezzel foglakozik, ami minimalis akksi kapacitással tenné ezt?

    2,
    Ez műküdhet?
    Áramszünet idején a hálózati inverter leválasztása a bejövő hálózatról egy kapcsólóval. Aztan az akksiról egy 12V-230V-os olcsó inverterrel táplálni a hálózati invertert, így az elindul és a napelemek újra termelenek immár csak a ház fogyasztására. Az akksit pedig lehetne nappal tölteni és biztositaná az inverter működését, persze csak nappal. A kis akksi ejszakára kevés lenne. Szerintem ez lehet a legolcsóbb megoldás, ha életképes.

  • richlock

    újonc

    válasz agyarka #1721 üzenetére

    Nincs gyakran, általában az éves karbantartás ami egy nappali kiesés. Csak gondoltam hogy ne kelljen a gázkazánhoz a keringető szivattyúhoz, hűtökhöz külön UPS, ha már ott lenne a napelem rendszer.
    Sajnálom hogy ezekre a hibrid Froniusokra nincs engedély.
    Akkor a 2. pont még talán működhet, ha saját magad leválasztod a hálózatról a grid invertert és biztosítasz neki egy kis teljesítményű AC 230 V-os bemenetet....

Új hozzászólás Aktív témák