Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz shiraz1210 #37195 üzenetére

    Én nagyon úgy látom, hogy ki kellene próbálnod azt a kínai pudingot :K
    Ha biztosra akarsz menni és "olcsó" kell, akkor meg Prusa. Írom ezt úgy, hogy nincs más hasonló árú vagy olcsóbb, de jó nyomtatóról ismeretem, tapasztalatom. Mint írtam, én is ezt a (Prusa) tanácsot kaptam. Biztos, hogy van más jó (bekapcsol, nyomtat, nem barkácsol állandóan) nyomtató is, csak annak lehet, hogy más közösségben kell utánaérdeklődni.

    Azért ez sem tökéletes. Épp ma volt, hogy feljött a tárgy az asztalról. Pedig már sok nem volt vissza, de szerencse, hogy amúgy is kis tárgy volt. Ezért is jó kezdőként egy jó nyomtató, mert amúgy jó kérdés, hogy most a hőmérséklet a gond, vagy a szintezés, esetleg nem elég tiszta a felület, vagy az anyag nem olyan jó?
    A lényeg, hogy van benne egy Crash detect nevű funkció, ami be is van kapcsolva. Hozzáteszem, hogy ilyet máshol nem láttam. Lehet, hogy nem véletlenül.
    A tárgy feljövetelekor érezte is, hogy valami nem jó, mert megbillent a tárgy és hát nem volt szép hangja a nyomtatónak. Ki is írta, hogy Crash detect. Csakhogy, mint korábban az ágy megakadásánál, itt sem állt le a nyomtató. Feljebb emelte a fejet, elvitte null pontba (csak az X-et), majd visszament tovább nyomtatni a levegőbe.
    Viszont ezen van egy X gomb, amivel bármilyen műveletet meg lehet szakítani. Hát ez lett.
    A tárgy feljövetele meg az én bűnöm. Megint PETG-vel játszom és úgy látszik hiába a hőtoronynál jól működő 70 fokos ágy és 40 perces nyomtatási idő, a kockánál (37 perces nyomtatási idő) már kevés volt. Az is igaz, hogy a hőtornyot először 240 fokon kezdtem, aztán 220 fokon a másodikat. A kockát meg 215 fokon akartam nyomtatni. Ennek a PETG-nek az ajánlott hőmérséklete 220-240 fok és 60-80 fok. Viszont nekem igazán 205-210 fok körül tetszett. A nyomtatás megkezdésénél 210 fokon érdekesen jött ki (nem szépen csordogált, mint amúgy mindegyik szokott) a filament, így inkább megemeltem 215-re.
    Most átállítottam az ágyat is 85 fok első, 90 fok további rétegek hőmérsékletre, mint a feketénél, ahol ez már bevált. De mára elég volt.

Új hozzászólás Aktív témák