Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kolopele

    nagyúr

    válasz SchumiBácsi #163118 üzenetére

    Az MSI afterburnerrel be lehet állítani úgy, hogy sose kapcsoljanak ki a ventik terhelés alatt, és persze úgy is, hogy állandó sebességgel forogjanak. Ezt a legjobb úgy megcsinálni, hogy amikor terheled két katt és bekapcsolod őket, majd amikor már csak netezel vagy azt sem, két katt és vissza gyárira, és akkor közel 60 fokig be sem kapcsolnak, azt meg úgysem fogja elérni egy Strix. Egy kártyának (ventinek) az a legrosszabb, ha amint bekapcsol, máris kikapcsol, főleg ha ezt órákon át teszi.

    [ Szerkesztve ]

  • válasz SchumiBácsi #163118 üzenetére

    Na, most kezdődik a bonyodalom ;]

    Mivel az Asus-féle 3070Ti nem aratott nagy sikert az egyik hozzászólónál, legalább is a ventilátora lötyögős lett, ezért más módszert találtam ki:

    YouTube-on elkezdtem keresni többek között zajra, ventilátorra, és csak úgy a kártyákra.

    Ezek alapján az jön ki hogy az ASUS és/vagy TUF hajlamos ventilátorhibára, de ugyanez a hiba érint minden olyan kártyát amire még ilyen hűtést tettek. Ezek azok a ventilátorok amiknek a széle még körbe van vezetve és összekötve a lapátok pluszban.

    Volt több olyan is ami bár nem lötyögött, csak zörgött. Ezen felül volt néhány burkolathiba nem csak ASUS-nál ami szó szerint kézrátétellel de orvosolható legalább. Végül elég sok coil whine is bejött, ebben minden gyártó többé kevésbé érintett de itt is több volt az ASUS.

    MSI-nél nem találtam kimondottan ventilátorhibát és coil whine is csak egynél volt. Sokkal több volt viszont a Gigabyte, EVGA és ASUS kártyánál ez a hiba.

    Persze ez nem reprezentatív minta, de valamit mégiscsak jelent hogy MSI-ből alig találni ilyen videót, míg a többi gyártónál ez sokkal könnyebb.

    Úgyhogy, most az MSI Gaming X Trio verziónak áll a zászló, csak férjen be a gépbe, mert még nagyobb ;]

    Egyébként a Ventus variánssal mi a probléma? Olcsóbb és kisebb is mondjuk, de ezen kívül mi lehet a baja?

    [ Szerkesztve ]

    IDEAZON Zboard MERC gaming billentyűzetet keresek.

Új hozzászólás Aktív témák